Skocz do zawartości

sebaal123

Members
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Lesznowolski
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  100
 • Miasto
  Lesznowola

Kontakt

 • Imię
  Sebastian
 1. sebaal123

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Pierwszak APA od Browar Domowy Piaseczyńskie Barwa pomarańczowa, piana bardzo obfita, drobno pęcherzykowa, pięknie zdobi szkło. W aromacie głównie cytrusy i dużo owoców. Wysycenie idealne. Goryczka niska do średniej, niezalegająca. W smaku owoce cytrusowe, odrobinę trawiastości, lekka podbudowa słodowa. Piwo bardzo smaczne, lekkie, pijalne chyba najlepsze APA od piwowara domowego jakie piłem. dzięki za reckę. Cieszę, że smakowało. Nie spodziewałem się takich superlatyw ! Musisz mi zdradzić recepturę :-) Bardzo długo od butelkowania utrzymał się aromat chmieli.
 2. sebaal123

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Pierwszak APA od Browar Domowy Piaseczyńskie Barwa pomarańczowa, piana bardzo obfita, drobno pęcherzykowa, pięknie zdobi szkło. W aromacie głównie cytrusy i dużo owoców. Wysycenie idealne. Goryczka niska do średniej, niezalegająca. W smaku owoce cytrusowe, odrobinę trawiastości, lekka podbudowa słodowa. Piwo bardzo smaczne, lekkie, pijalne chyba najlepsze APA od piwowara domowego jakie piłem.
 3. sebaal123

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Dziś w depozycie zostawiłem: 2x Stout Owsiany 13,2 BLG, 4,5% 2x Extra Special Bitter 13,5 BLG, 5,7% (piwo uwarzone według receptury Tomka Schutza z Browar Gdynia) Pobrałem: - Pszeniczne z Różą Browar Braterski - Pierwszak APA od Browar Domowy Piaseczyńskie - ROSOMAK - Wędzony Imperialny Stout
 4. sebaal123

  23.04.2017 - IV Łódzki Konkurs Piw Domowych

  Dokładnie. Do mnie dzwonili tylko aby podać im z jakich słodów korzystałem. I to tyle :-)
 5. sebaal123

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Cześć, dzięki za miłą opinię :-) Do piwa użyłem dwóch słodów wędzonych, pszenicznego Grodziskiego 80% oraz trochę słodu wędzonego bukiem od Steinbacha 20%. Do refermentacji poszło sporo cukru gdyż oczywiście Grodziskie to Polski szampan :-)
 6. sebaal123

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Dark Rye Saison 15 BLG z Browar na Żeraniu Barwa ciemna, z małymi przebłyskami, piana obfita, drobno i średnio pęcherzykowa. W aromacie po ogrzaniu czuć fenole. Wysycenie średnie, bardzo przyjemne. Goryczka niska. Piwo wytrawne, przyprawowe od belgijskich drożdży, wyczuwalne lekkie nuty kawy. Bardzo dobrze sprawdziło się żyto w zasypie, które powoduje, że piwo jest gładkie i trochę wyklejające. Alkohol dobrze ukryty. Piana utrzymała się do końca degustacji. Bardzo ciekawa interpretacja Saisona :-)
 7. sebaal123

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Apakalipsa 11 BLG z Browaru #LUBIEPIWKO 4,8% Barwa złocista, opalizujące, piana obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, oklejająca szkło. Piana utrzymała się kożuszkiem do końca degustacji. W aromacie głównie cytrusy. Wysycenie średnie do wysokiego. Goryczka niska, niezalegająca. Chyba odrobinę wyczuwalny słód karmelowy. Piwo bardzo smaczne, lekkie, pijalne i bez wad.
 8. sebaal123

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Bitter Moon 10 BLG z Browar Domowy Fukacz (Bitter Amerykański) Kolor zbliżony do pomarańczy lekko opalizujące, piana na początku bardzo obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, trochę się dziurawi, oklejająca szkło. W aromacie lekkie nuty cytrusowe (piwo z 02 czerwca 2016 r. więc trochę aromatu amerykańskich chmieli mogło uciec). Wysycenie ciut za wysokie i szczypiące w język jak na Bittera :-) Piwo rześkie, pijalne, goryczka lekko zaznaczona, niezalegająca odrobinę łodygowa. Nieco wodniste - cóż przecież to 10 blg :-) Piwo bardzo dobre, pijalne i bez wad.
 9. sebaal123

  Piwny depozyt - Warszawa (Piwny Kraft, ul. Stalowa 15)

  Witam wszystkich Dziś zostawiłem w Piwnym Krafcie na Stalowej piwa: Stout Owsiany 13,2 BLG, alk. 5,4% obj. Grodziskie 7,8 BLG, alk. 3,0% obj. Earl Grey APA 12,1 BLG, alk. 5,0% obj. Zabrałem do degustacji: Bitter Moon 10 BLG z Browar Domowy Fukacz Apakalipsa 11 BLG z Browaru #LUBIEPIWKO Dark Rye Saison 15 BLG z Browar na Żeraniu Zbliża się weekend więc postaram się zdegustować :-)
 10. Weizen dziś wysłany. Myślę, że przy takich stylach zgłoszeń może być baaaardzo dużo :-)
 11. sebaal123

  XIV Konkurs Piw Domowych PSPD 2016

  Piwo odpadło za coś, co jest w opisie stylu. Witki opadają. Pomijam już fakt, że został porównany do weizena, chociaż kompletnie go nie przypomina (oprócz delikatnego banana). Pomijam też, że wyraz "tripel" został napisany na metryczce z błędem. Miałem już dużo metryczek, ale to chyba szczyt. Dlaczego sędziowie zabierają się za ocenianie kategorii, której nie znają? Jak nie znają, to może chociaż powinni mieć opis stylu przed sobą, i go czytać? Może należałoby wprowadzić jakiś system weryfikacji sędziów? (nie wiem jak to teraz wygląda, ale jak widać dość słabo). Przy takich kwiatkach, na NAJWIĘKSZYM, i NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWYM konkursie w Polsce, strach pomyśleć co się dzieje na mniejszych (a kilka historii zakulisowych słyszałem i nie napawają optymizmem). Spokojnie, ja w swojej metryczce mam informację, że mój stout owsiany w ogóle nie posiadał cech "stouta", a z tej receptury moje piwo w Łodzi zajęło 1 miejsce.
 12. sebaal123

  21.05.2016 II Podlaski Konkurs Piw Domowych

  Cześć, a dostałeś nagrodę z konkursu w Łodzi?
 13. sebaal123

  XIV Konkurs Piw Domowych PSPD 2016

  Ja wysłałem Pocztexem 24h i faktycznie następnego dnia paczki odebrane :-) Mam nadzieję, że w całości.
 14. sebaal123

  20.03.2016 - III Łódzki Konkurs Piw Domowych

  Recenzja mojego Dry Stouta :-) https://www.youtube.com/watch?v=ms9cnmcmd88
×