Jump to content

Erwin1991

Members
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Erwin1991

 • Birthday 12/29/1991

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Fachowcy
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  53
 • Miasto
  Toporzysko - Zławieś Wielka - Toruń

Kontakt

 • Imię
  Dawid

Recent Profile Visitors

617 profile views
 1. U mnie na pszenicę czas jest cały rok. Ciężko siąść ze znajomymi jakiegoś listopadowego wieczoru i sączyć tylko stouty, portery i belgusy. A taki american wheat jest zawsze na miejscu.
 2. 1. miejsce - weizen z dodatkiem świeżych owoców mango i ananasa oraz z suszoną skórką pomarańczy bergamotki. Fermentacja zdecydowanie w kierunku bananów.
 3. Kiedy można spodziewać się kontaktu w sprawie nagród i metryczek?
 4. Jakiś czas temu zbudowaliśmy z kumplami kadź zacierno-warzelną 50 L. Mamy zamontowane dwie grzałki 1750 W każda i mieszadło zasilane silnikiem od wycieraczek. Wszystkim steruje Pamel PRM+. Problem jest z parowaniem zacieru, a później brzeczki. Sprawa jest na tyle poważna, że boimy się o kondycję sufitu w pomieszczeniu, który służy nam za warzelnię. Macie jakieś doświadczenia z tym związane i pomysły na rozwiązanie problemu? Dodam, że zainwestowaliśmy już w specjalną pokrywę z rurą spiro odprowadzającą parę na zewnątrz, ale jeszcze jej nie testowaliśmy.
 5. Czy wśród nich znajdują się piwa Dawida Rogozińskiego, Michała Kostery, Wojtka Wicińskiego i Darka Różańskiego? Paczkę wysyłaliśmy 21, a przelew z wpisowym robiłem 23 marca. Nie otrzymałem jednak żadnej wiadomości na mojego maila dotyczącej otrzymania przez Was piw i pieniędzy.
 6. Dokładnie. Oprócz Session IPA i Summer Ale dochodzi jeszcze owocowe Ale, które również nie powinno zbyt długo czekać na konkurs.
 7. Użyłem drożdży Mangrove Jack's M27 Belgian Ale, a finał był taki, że piwo to zajęło III miejsce na VI Toruńskim Zlocie Piwowarów Domowych. Gdyby nie za wysoki ekstrakt to pewnie byłoby lepiej.
 8. Bez szydery proszę. Chciałem w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czy był inny powód nieuwzględnienia naszego piwa w konkursie, niż zamieszanie na poczcie. Wysyłaliśmy swoje piwo na kilka konkursów i zawsze paczki dochodziły bez problemów.
 9. W formularzu mogło nie być mojego nicka z piwo.org. Autorami byli: Dawid Rogoziński, Michał Kostera, Wojtek Wiciński i Darek Różański. Wojtek wypełniał formularz i go też podpisywał. Wysłaliśmy 4 butelki Saison i 4 Weizena. Wygląda na to, że zawaliła poczta... Trudno, za rok kolejna szansa. Poszukam tego kwitka z poczty i tak zrobię.
 10. A mnie zrobiło się trochę przykro, ponieważ patrząc na listę startową nasze piwa nie dotarły na konkurs... Kolega nadawał paczkę w piątek 13 listopada, wykonując wcześniej telefon do organizatora, czy nie będzie problemu, jeżeli przesyłka dojdzie dwa dni po terminie, tj. 16 listopada. Problemu nie było. Jestem ciekaw, czy zawiniła poczta i paczka nie dotarła na czas, czy przyczyna była inna. Wielka szkoda, bo nasz Saison był naprawdę smacznym piwem.
 11. Właśnie o to mi chodziło. Czyli około 15 można pojawić się w przypałacowej restauracji i poczekać na wyniki?
 12. Tutaj też zwrócę uwagę: proszę o poprawienie nazwiska - nie Dawid Rogozimski, tylko Dawid Rogoziński
 13. Też bym się nie obraził za jakąś informację na ten temat. Zwłaszcza, że posłałem tam 16 butelczyn...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.