Skocz do zawartości

Remek

Members
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Remek

  etykiety piw domowych - uzupełniamy galerię

  I kolejna etykieta zrobiona przez BoGneRa. Może kiedyś zacznie robić piwo.
 2. Remek

  Warki Bimbra

  U mnie to prawie standard przy piwach dolnej fermentacji
 3. Remek

  etykiety piw domowych - uzupełniamy galerię

  No to może mi sie uda dodać etykietę dla mojego ostatniego Stouta. Ponieważ jestem maniakiem kolejowym to etykiety i nazwy warek będą kolejowe. Tą etykietę opracował mój przyjaciel, z którym razem stanowimy drużynę parowozy z etykiety-BoGneR. Grzesiu dzięki Ci za tą grafikę i liczę na następne
 4. Remek

  Życzenia urodzinowe

  Dzięki serdeczne Właśnie łykam sobie stouta i tak miło mi się zrobiło, że podejrzewam iż na jednym piwku się nie skończy THX
 5. Niestety, pomimo bulgotania wody w rurce fermentacyjnej piwo nie odfermentował za wiele, tylko do 5,7 Blg. Dzisiaj dodałem porcje suchych drożdży. Jeżeli warka odfermentuje niżej i nie będzie wykazywała oznak zepsucia zostanie przelana na tydzień cichej.
 6. Remek

  Parę pytań przed pierwszą warką

  Rehydratyzację stosujemy by mieć pewność, że drożdże podejmą prace. Nie ma nic gorszego niż po wielu godzinach trudu włożonego w przygotowanie brzęczki okaże się, że coś poszło nie tak i fermentacja nie rusza, a my nie mamy kolejnej porcji drożdży. Jak bardzo stresujący jest moment wyczekiwania na start fermentacji można się przekonać z ilości postów zaniepokojonych piwowarów, którzy wręcz panicznie przyglądają się opóźniającemu się procesowi fermentacji.
 7. Dzięki serdeczne. Fajnie, że nie trzeba samemu kombinować w podobnych sytuacjach. Właściwie przypomniało mi się, że przelewając na fermentację cichą piwko było już ładnie klarowne. Zresztą to Stout więc i tak to się nie bardzo rzuca w oczy, więc nie będę ryzykować zakażeniem i po upływie dwóch tygodniu zabutelkuję. Gdyby to jednak był Pils to pewnie po skończonej fermentacji przelałbym go na kolejną, ale skróconą, fermentację cichą.
 8. Jeżeli teraz Blg spadnie do ok. 3,5 to będzie mnie kusiło by jednak przelać go na cichą, ale zastanawiam się czy kolejne dwa tygodnie w temp. ok 20-21 stopnie nie wpłyną ujemnie na posmak piwa? Chyba żebym, po ewentualnym przelaniu, potrzymał go w fermentatorze tylko tydzień?
 9. Zastanawiam się jak postąpić w sytuacji kiedy stout z 11,5 Blg odfermentował mi do 6 Blg i po energicznym zamieszaniu w celu napowietrzenia nie ruszył z dalszą fermentacją, natomiast kiedy przelałem go na cichą fermentacja ponownie ruszyła. Poczekać kilka dni i znowu go przelać na cichą, czy przeczekać dwa tygodnie i zabutelkować?
 10. Remek

  Powitanie

  Witam serdecznie Mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu. Do tej pory uwarzyłem 14 warek z czego chyba 3 nauczyły mnie jak się piwa nie robi Ulubionym smakiem są piwa z gatunku Stout i Pils. Z tym drugim gatunkiem ciągle jeszcze eksperymentuje, bo jakoś nie jestem zadowolony z tego co do tej pory uzyskałem. Pozdrawiam wszystkich i życzę wiele satysfakcji z warzenia "złocistych" trunków.
×