Skocz do zawartości

bladdy

Members
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Piekary Śląskie

Kontakt

 • Imię
  Kamil

Ostatnie wizyty

224 wyświetleń profilu
 1. bladdy

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Raczej nie, bo łatwo się zapycha.
 2. bladdy

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Coobra odparowuje około 3-3,5L/h Zależy jaką moc się ustawi.
 3. bladdy

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Zawsze można zrobić lżejsze piwo a dłużej gotować, żeby uzyskać te 10 L. Mi wyszło jeden raz 14 L czystej brzeczki przy 2h gotowania ale nie pamiętam już ile tego było przed gotowaniem.
 4. bladdy

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  W razie przepaleń polecam środek Tytan. Robi robotę.
 5. bladdy

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  To pierwsze śrutowanie + jestem po 5 warkach na cobrze z którymi tak się użerałem, ze chyba jestem trochę przewrażliwiony... ;-) Zestaw od lewatywy już zakupiłem. ;-)
 6. bladdy

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Panowie proszę o ocenę... Kupiłem śrutownik z biowinu. Postarałem się ześrutować jak najgrubiej. Wyszło grubiej niż słód, który śrutuje mi dostawca ale czy to jest wystarczające ? Wrzucam zdjęcie z porównaniem.
 7. Ten środek zmienia się w pożywkę dla drożdży więc nie zaszkodzi. Ale czy pomoże to nie wiem.
 8. bladdy

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Witam, Jestem użytkownikiem Cobry (wersja usprawniona). Zrobiłem na nim 3 warki. Wnioski mam takie: - Wydajność około 55% (wg. arkusza PPPP), - Bazzooka zatyka się przez ścięte białko w czasie gotowania, więc i tak trzeba używać wężyka do zlewania, - Nie wiem czemu ale zauważyłem, że mam problem z opanowaniem piany na początku wrzenia - piana wytwarza się w dużej ilości i długo .Jakoś w normalnym garze nie miałem tego problemu ;-) - Filtracja przebiega bardzo wolno, - Wysładzając wg obliczeń z PPPP po wysłodzeniu w młócie zostaje jeszcze dużo cukru po pod koniec pomiar pokazuje wciąż sporą gęstość. Możliwe, że wydłużenie wysładzania pozwoli zwiększyć wydajność ale trzeba będzie dłużej gotować. - Zastanawiam się aby w koszu na słód dorobić fałszywe dno, wyścielić to workiem filtracyjnym z oczkami 200 mikronów i tak zacierać... - Zysk czasu jest dość dyskusyjny. Sprzęt jest bardziej skomplikowany, wymaga większej uwagi przy myciu. U mnie wychodzi to okołu 8 godzin uwzględniając wydłużone gotowanie (1,5 -2 h). pozdrawiam ;-)
 9. bladdy

  bladdy

 10. bladdy

  Lodówka do fermentacji sterowana przez WiFi

  Prosty i dobry sterownik. Kontakt z autorem w razie problemów wzorowy ;-)
 11. bladdy

  PPPP - Polskie Proste Piwne Porachunki

  To nie jest aplikacja tylko arkusz obliczeniowy.
 12. bladdy

  PPPP - Polskie Proste Piwne Porachunki

  Wspaniała rzecz. Korzystam z powodzeniem.
 13. bladdy

  Mieszadło Magnetyczne DIY

  Witam ! Proszę o pomoc. Co jest nie tak? Próbowałem już z różnymi magnesami i cały czas to samo. Dipol wyskakuje z osi obrotu. Poniżej film prezentujący jak wygląda moje mieszadło: https://www.dropbox.com/s/otu9yb1sd7lltbl/20150917_195646.mp4?dl=0 Nawet gdy uda się wprawić w ruch mieszadełko to i tak po jakimś czasie traci stabilnośc i wypada. Zastanawiam się czy to nie wina wadliwego dipola - bo mam wrażenie, że nie kręci się w osi symetrii. Może dno kolby jest też winne...
 14. bladdy

  Bardzo krótka trwałość piwa

  4 warka za mną. Zastosowałem się do poleceń - czyszczenie NaOH potem piro... i piwo wyszło dobre ale w aromacie to samo co poprzenimi razami. Jeżeli jakiś domorosły sensoryk z okolicy chciałby spróbować to zapraszam ;-)
×