Jump to content

bladdy

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Piekary Śląskie

Kontakt

 • Imię
  Kamil

Recent Profile Visitors

624 profile views
 1. Zastanawia mnie jeszcze jedno. Jak użytkownicy śrutownika Biowin ustawiają szczelinę na około 1,5 mm. Przecież te odlewy są tak toporne, że nie widzę za bardzo innej możliwości jak ustawiać to na oko, metodą prób i błędów. Jak ktoś mnie oświeci to będę wdzięczny 😉
 2. Panowie, chyba dość powszechna jest wiedza na temat przeróbek na tym sprzęcie. Ja używam Hop Stopera, Hop Spidera, i siateczki na dnie kosza. I tak przy warzeniu dzisiaj (wydajność 66% wg PPPP), naszła mnie pewna myśl. Próbował ktoś z Was wziąć włożyć 2 siateczki na dno kosza a pomiędzy nimi wsypać łuskę ryżową ? Myślicie, że to by coś dało? Może wtedy można by olać całe te skupianie się na odpowiednim śrutowaniu ?
 3. Raczej nie, bo łatwo się zapycha.
 4. Coobra odparowuje około 3-3,5L/h Zależy jaką moc się ustawi.
 5. Zawsze można zrobić lżejsze piwo a dłużej gotować, żeby uzyskać te 10 L. Mi wyszło jeden raz 14 L czystej brzeczki przy 2h gotowania ale nie pamiętam już ile tego było przed gotowaniem.
 6. W razie przepaleń polecam środek Tytan. Robi robotę.
 7. To pierwsze śrutowanie + jestem po 5 warkach na cobrze z którymi tak się użerałem, ze chyba jestem trochę przewrażliwiony... ;-) Zestaw od lewatywy już zakupiłem. ;-)
 8. Panowie proszę o ocenę... Kupiłem śrutownik z biowinu. Postarałem się ześrutować jak najgrubiej. Wyszło grubiej niż słód, który śrutuje mi dostawca ale czy to jest wystarczające ? Wrzucam zdjęcie z porównaniem.
 9. Ten środek zmienia się w pożywkę dla drożdży więc nie zaszkodzi. Ale czy pomoże to nie wiem.
 10. Witam, Jestem użytkownikiem Cobry (wersja usprawniona). Zrobiłem na nim 3 warki. Wnioski mam takie: - Wydajność około 55% (wg. arkusza PPPP), - Bazzooka zatyka się przez ścięte białko w czasie gotowania, więc i tak trzeba używać wężyka do zlewania, - Nie wiem czemu ale zauważyłem, że mam problem z opanowaniem piany na początku wrzenia - piana wytwarza się w dużej ilości i długo .Jakoś w normalnym garze nie miałem tego problemu ;-) - Filtracja przebiega bardzo wolno, - Wysładzając wg obliczeń z PPPP po wysłodzeniu w młócie zostaje jeszcze dużo cukru po pod koniec pomiar poka
 11. bladdy

  bladdy

 12. Prosty i dobry sterownik. Kontakt z autorem w razie problemów wzorowy ;-)
 13. To nie jest aplikacja tylko arkusz obliczeniowy.
 14. Wspaniała rzecz. Korzystam z powodzeniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.