Jump to content

raku0202

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

231 profile views
 1. no błąd słaby:D właśnie ciężko mi dojść do tego bo do cichej wszystko było ok. Czy mogło się wcześniej zakazić a dopiero na cichej wyjść? Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Więc chyba musiało byc zakażenie na cichej od wiadra. Czy skoki temperatury 19-22 mogły mieć na to wpływ?
 2. Witam, pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego jak na zdjęciu: macie pomysł czym to może byc spowodowane? Zacieranie jak zawsze, fermentacja jak zawsze ale skorzystałem z gęstwy 3 raz (czy to może być przyczyna?). Robiłem już tak wcześniej i nigdy nie było problemów. Na burzliwej wszystko było ok dopiero na cichej zrobił się jakby korzuch. Piwo niepijalne, raczej kanał. Skąd to się mogło wziąć.
 3. do kiedy trzeba wysłać piwo, tak żeby doszło do 15 czy wcześniej?
 4. zainstalowałem nową wersję i mam to samo, wie ktoś o co chodzi?
 5. Można zgłaszać jeszcze propozycje poprawek do programu? Przydałby się "magazyn surowców" z opcją wpisania własnych ilości i by program miał opcję po utworzonej recepturze i uwarzonej warce (nie tylko po otworzonej recepturze bo to może nie równać się wykorzystaniu surowców) przeliczyć wykorzystane surowce i odjąć je z magazynu wyliczając stany aktualne.
 6. Dzisiaj po piłce na uzupełnienie Smoked BIPA. Od razu powiem, koledze Ortalowi że jest zajebiste. Faktycznie trochę przegazowane ale nie wyskoczyło z butelki. (dopiero z pokala chciało, trochę poleżało i było OK). W smaku złożone, wielowarstwowe, fajna delikatna kwaskowość chyba od słodu zakwaszającego ( z tego co na etykiecie), czekolada, kawa, karmel może trochę mało IPA ale mi takie bardzo pasuje. Wędzonka mignęła mi tylko na początku i szybko o niej zapomniałem, mogłaby być wyraźniejsza jak na smoked BIPA. Piana bardzo fajna utrzymuje się i oblepia szkło nawet dość jasna. Kolor ciemny brun
 7. siarki nie czułem, dzięki za ostrzeżenie ad BIPA dam znać czy wybuchła.
 8. Witam, odwiedziłem dzisiaj PD zostawiłem: Whisky Extra Stouta 17 I A/NZ weizena 13 zabrałem: A weizena i smoked BIPA z Browaru Akacja. Właśnie próbuje weizena barwa ciemna słomka, piwo z lodówki klarowne, piana dość obfita ale szybko się podziurawiła w większe i średnie pęcherzyki ale cały czas cienka warstewka przykrywa piwo, goryczka niska, krótka jak dla mnie bardzo przyjemna, zapach orzeźwiający, owocowy, cytrusowy, jasny. W smaku trochę mniej tego co w zapachu ale również orzeźwiające, pije się bardzo przyjemnie. Idealne uzupełnienie kalorii po piłce. Piwowar może napisać jakie drożdże? Z
 9. Nie oddzielasz trupów? Dobrze odfermentowuje? Nie ma wad?
 10. Dzięki za recepturę ale bardziej chcę tak jak pisałem poeksperymentować na jednolitym zasypie z pale ale i pilzneńskiego zacierać w takiej samej temp i do tego próbować różnych ciemnych słodów. Zależy mi by dobrze poznać co każdy z nich wnosi do piwa, a może ktoś z was robił takie eksperymenty i już może się podzielić pewnymi spostrzeżeniami?
 11. kiedyś spróbuję, chciałbym poeksperymentować z ciemnymi słodami na takim samym bazowym zasypie. na początek wypróbuje chyba różne słody z bestmalza na takim samym zasypie pale alea i pilznenskiego.
 12. Chodzi o to, że robiłem już "normalne" i "mniej normalne" stouty. Sypałem palone ziarna od początku (mi osobiście się to podobało, wyższa kwasowość, większa paloność), w połowie i na koniec. Teraz właśnie interesuje mnie co by się stało gdyby użyć większej ilości palonych do zasypu. Uwielbiam stouty, a najbardziej spalone, mocno kawowe i czekoladowe. Czy słody ciemne mogą (oprócz większej kwasowości), dodać coś jeszcze?
 13. OK, można w jakiś sposób obliczyć ilość potrzebnych enzymów (słodu podstawowego) potrzebnych do efektywnego zacierania gdybym chciał zrobić zasyp zawierający np. ok 50% słodów palonych? Czy to ma w ogóle sens? Czy można coś z nich w ten sposób uzyskać? (np. większą paloność, karmelowość czy coś innego?) Pisałeś że problem zaczyna się przy 50%, robiłeś kiedyś taki zasyp? Znasz może jakiś przykład gdzie można czegoś takiego spróbować? Jakie to może dać efekty? Czy granica 10% to jest ta bezpieczna ilość słodów palonych czy jest sens dodać więcej?
 14. Witam, mam pytanie dotyczące słodów palonych, konkretnie ich właściwości. Nie bardzo rozumiem pojęcia ekstraktywności i aktywności enzymatycznej. Przytoczę może oba pojęcia wyjaśnione w dziale WIKI: Ekstraktywność wyraża się w sumie ekstraktywnych substancji, które przeszły do roztworu podczas zacierania konwencjonalnego (infuzyjnego). Ekstraktywność słodu uzależniona jest od jakości użytego ziarna i waha się w granicach 76-82%. W słodach ciemnych jest niższa o około 4%. Na podstawie ekstraktywności oblicza się wydajność i ustala wielkość zasypu. Słód jest tym lepszy im wyższa jest jego
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.