Jump to content

grigor51

Members
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by grigor51

 1. grigor51

  grigor51

 2. Jak by był jeszcze jakiś wolny kran to zamawiam (dobrze jak byś podał cenę )
 3. Polskie Ale - 22 l Imperial Porter - 20 l Razem: 828,5 L
 4. Zakwaszałem Saisona niektóre butelki bezpośrednio przy rozlewie piwa, dałem 0,5, 1, 2 ml kwasu mlekowego. Jak dla mnie dwa pierwsze były w normie natomiast 2 ml całkiem fajnie już kwaskowate, i tą ilość kwasu mlekowego bym zalecał (mój też miał 80%). Kwas pruski był zakwaszany chyba bakteriami stąd ta kapusta w aromacie Nie poszła im fermentacja po myśli. Kwas mlekowy daje czystą kwasowość. Nie przekraczałbym tych 2 ml, bo nie będzie przyjemności z picia. Grubo poleciałeś, ale na pewno kwas mlekowy 80%? bo to daje 4,75 ml kwasu na butelkę więc bardzo wysoka kwaśność. Może lubisz takie piwa ale dla mnie to już przegięcie. Po pierwsze 95ml/40butelek to wychodzi ok 2,4 ml na butelkę. Teraz upewniłem się próbując to piwo i kwas jest na normalnym poziomie. Trochę niższy niż w kwasie delta od pinty do którego dążyłem. By uzyskać taką kwaśność jak "kwas delta" trzeba by dać ok. 3 ml na butelkę.
 5. Ja butelkowałem ostatnio stouta i zakwaszałem go kwasem mlekowym (sour stout ). Dałem ok 95 ml na 20 litrów piwa. Kwaśność wyczuwalna, lecz nie jest to wysoki poziom kwaśności (mniej kwaśne niż kwas delta od Pinty do którego chciałem się zbliżyć). Te 100 ml na 12,5 l powinno dać dosyć dużą kwaśność, ale najlepszym rozwiązaniem jest dolewanie stopniowe kwasu i próbowanie efektów.
 6. Jeżeli będziesz gdzieś w tamtej okolicy lub gdzieś niedaleko Krk to pisz na priv. można by było się wymienić piwem, napić się jakiegoś wspólnie
 7. Kwas delta copy- 21 litrów American Pils -20 litrów Razem: 144 litry
 8. Gratuluję! Będę kibicował - w końcu moja okolica . Ps. Czy możecie powiedzieć w jakich cenach (mniej/więcej) zakupiliście ten sprzęt?
 9. Koledzy. Nic nie przecieka!!! Gdyby powstawały jakieś ubytki nawet bardzo małe już dawno nie miał bym wysokiego ciśnienia w butli. Stoi pół roku więc miało by czas się ulotnic :-D.
 10. Uzupełniałem butlę, więc można powiedzieć, że byłem w "rozlewni CO2". Ps. doczytałem na internecie o ciśnieniu w butli z CO2 i piszą wszyscy, że ciśnienie w takiej butli wynosi średnio 50 bar maksymalnie 70 bar. Co potwierdza moje odczyty z manometru, a nie jakieś 150 bar podane przez was wcześniej. Mówię oczywiście o fazie gazowej która znajduje się w górnej części butli.
 11. Nie pamiętam jaki to był teflon (na pewno nie kupiłem go w Castoramie ), lecz od pół roku wytrzymuje i jest ok. Jest to taśma teflonowa używana przez hydraulików. Po za tym Ciśnienie w butli raczej nie dochodzi do 150 bar wg. manometru po nabicu utrzymuje się wartość ok 50-60 bar.
 12. Ja nic nie musiałem kupować (wystarczyło odkręcić kluczem do rur i uszczelnić teflonem ) Znalazłem coś takiego na internecie http://www.volksweld.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=6_41_187&products_id=552
 13. Imperial weizen 16 litrów Razem: 9968 Litrów
 14. W wakacje robiłem piwo z dodatkiem soku owocowego. Miałem 15 litrów piwa (jasne na drożdżach m27 belgian ale) i dodałem 6 litrów soku z wiśni (łącznie otrzymałem 21 litrów gotowego piwa). Sok był wyciskany z świeżych wiśni (1 godzinę wcześniej zerwane z drzewa :-D ). Zapastetyzowałem go bez dodatku cukru. Miał on 12 blg więc po dodaniu do piwa nie zmieniło mi sie blg początkowe).Efekt: kolor całkowicie czerwony. Piana różowa. W smaku pojawiła się kwaskowość (od owoców nie od bakteri mlekowych) oraz smak tych owoców. Sok został dodany po 10 dniach od rozpoczecia fermentacj (czyli jak piwo już odfermentowało). Odfermentowanie końcowe pozostało na poziomie odfermentowania piwa początkowego (myślałem że trochę niżej zejdzie). Powinno Ci to trochę pomóc. :-)
 15. Raczej staram się trzymać butelki prosto. Ustawiam je partiami na podłodze i zaciskam każdy z kapsli w miarę prosto. Tak jak wspominałem przy niskich kołnieżach ta kapslownica ma problemy- u mnie zdarza czasem się zatnie.
 16. Ogólnie EMILY jest kapslownicą do butelek z dużym kołnierzem, lecz ja już zabutelkowałem nią ok 20 warek (każda po około 40 butelek) i może łącznie 5 butelek miało niedokładnie zaciśnięty kapsel (nieszczelny). Reszta szczególnie te z niskim kołnierzem nie jest jakoś bardzo mocno zaciśnięta, ale jest szczelna więc OK .
 17. Jak niby ten sok miał się za pasteryzować od tarcia?? Przecież tam nie występuje aż taki wzrost temperatury po za tym podczas przecierania cały sok ma kontakt z sokowirówką więc kolejne potencjalne zakażenie. Ja bym podgrzał ten sok do tych 70C potrzymał chwilę w tej temperaturze i wtedy przelewał do butelek (za pomocą np. fermentora z kranikiem który został odkażony) lub wlać do butelek zakapslować i wstawić butelki do wody o tej temperaturze.
 18. Mogę Cię zapewnić, że smakują bardzo podobnie jak przed pasteryzacją. Coś takiego (kompot i te sprawy) się dzieje dopiero przy wyższych temperaturach (80+). Mieszkam w okolicach Nowego Sącza i prawie każdy robi tą metodą soki (ewentualnie drobne różnice w czasie)- efekty są zadowalające, można je kupić w wielu sklepach w całej Polsce.
 19. W moim regionie wytwarza się dosyć dużo soku tłoczonego z jabłek i robią to tak: Podgrzewanie w pasteryzatorze (można w dowolnym garnku- fajnie jak by miał kran do spuszczania soku) do ok.70 °C Przez 15-20 minut i później się rozlewa to do worków (najczęściej 5 litrów z tworzywa sztucznego) gdy jest to jeszcze gorące. Studzi się normalnie w tych workach. Nikt nic nie dodaje oprócz świeżo wyciskanego soku z owoców . Przez tak krótki czas oraz w temperaturze ok. 70C nie powinno się dziać nic złego z sokiem. Wytrzymuje spokojnie 1 rok (dłużej żaden nie miał okazji bo zostały wypite ). W smaku jest świeży nie występuje smak "kompotu". Cydry z takiego soku wychodzą bardzo dobre .
 20. Też dostałem metryczkę z kategorii SH IPA i powiem szczerze, że metryczki są ok. Poziom był chyba wysoki Nie dostałem się do finału z 1 wadą (ściągająca goryczka na poziomie 2) więc piwa z finału musiały być mistrzowskie.
 21. A kiedy można się spodziewać skanów dla tych którzy nie dostali się do finału??
 22. Też nie dostałem metryczki na maila (gmail) spam sprawdzałem
 23. A kiedy będą wysyłane metryczki? Czy będą wysyłane również do osób które nie znalazły się w finale?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.