Skocz do zawartości

grigor51

Members
 • Zawartość

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O grigor51

 • Urodziny 18.02.1995

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  MotoPasja
 • Liczba warek
  54
 • Miasto
  Łącko/Kraków (woj. Małopolskie)

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz
 • Komunikator
  Rostocki
 • Strona www
  http://instagram.com/grigor51/
 1. grigor51

  grigor51

 2. Jak by był jeszcze jakiś wolny kran to zamawiam (dobrze jak byś podał cenę )
 3. grigor51

  Witam wszystkich

  Witam sąsiada
 4. grigor51

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2016 roku

  Polskie Ale - 22 l Imperial Porter - 20 l Razem: 828,5 L
 5. grigor51

  Zakwaszanie kwasem mlekowym - rozsądna ilość?

  Zakwaszałem Saisona niektóre butelki bezpośrednio przy rozlewie piwa, dałem 0,5, 1, 2 ml kwasu mlekowego. Jak dla mnie dwa pierwsze były w normie natomiast 2 ml całkiem fajnie już kwaskowate, i tą ilość kwasu mlekowego bym zalecał (mój też miał 80%). Kwas pruski był zakwaszany chyba bakteriami stąd ta kapusta w aromacie Nie poszła im fermentacja po myśli. Kwas mlekowy daje czystą kwasowość. Nie przekraczałbym tych 2 ml, bo nie będzie przyjemności z picia. Grubo poleciałeś, ale na pewno kwas mlekowy 80%? bo to daje 4,75 ml kwasu na butelkę więc bardzo wysoka kwaśność. Może lubisz takie piwa ale dla mnie to już przegięcie. Po pierwsze 95ml/40butelek to wychodzi ok 2,4 ml na butelkę. Teraz upewniłem się próbując to piwo i kwas jest na normalnym poziomie. Trochę niższy niż w kwasie delta od pinty do którego dążyłem. By uzyskać taką kwaśność jak "kwas delta" trzeba by dać ok. 3 ml na butelkę.
 6. grigor51

  Zakwaszanie kwasem mlekowym - rozsądna ilość?

  Ja butelkowałem ostatnio stouta i zakwaszałem go kwasem mlekowym (sour stout ). Dałem ok 95 ml na 20 litrów piwa. Kwaśność wyczuwalna, lecz nie jest to wysoki poziom kwaśności (mniej kwaśne niż kwas delta od Pinty do którego chciałem się zbliżyć). Te 100 ml na 12,5 l powinno dać dosyć dużą kwaśność, ale najlepszym rozwiązaniem jest dolewanie stopniowe kwasu i próbowanie efektów.
 7. grigor51

  Witam wszystkich

  Jeżeli będziesz gdzieś w tamtej okolicy lub gdzieś niedaleko Krk to pisz na priv. można by było się wymienić piwem, napić się jakiegoś wspólnie
 8. grigor51

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2016 roku

  Kwas delta copy- 21 litrów American Pils -20 litrów Razem: 144 litry
 9. grigor51

  Limanowa - browar rzemieślniczy

  Gratuluję! Będę kibicował - w końcu moja okolica . Ps. Czy możecie powiedzieć w jakich cenach (mniej/więcej) zakupiliście ten sprzęt?
 10. grigor51

  Nieszczelny reduktor CO2

  Koledzy. Nic nie przecieka!!! Gdyby powstawały jakieś ubytki nawet bardzo małe już dawno nie miał bym wysokiego ciśnienia w butli. Stoi pół roku więc miało by czas się ulotnic :-D.
 11. grigor51

  Nieszczelny reduktor CO2

  Uzupełniałem butlę, więc można powiedzieć, że byłem w "rozlewni CO2". Ps. doczytałem na internecie o ciśnieniu w butli z CO2 i piszą wszyscy, że ciśnienie w takiej butli wynosi średnio 50 bar maksymalnie 70 bar. Co potwierdza moje odczyty z manometru, a nie jakieś 150 bar podane przez was wcześniej. Mówię oczywiście o fazie gazowej która znajduje się w górnej części butli.
 12. grigor51

  Nieszczelny reduktor CO2

  Nie pamiętam jaki to był teflon (na pewno nie kupiłem go w Castoramie ), lecz od pół roku wytrzymuje i jest ok. Jest to taśma teflonowa używana przez hydraulików. Po za tym Ciśnienie w butli raczej nie dochodzi do 150 bar wg. manometru po nabicu utrzymuje się wartość ok 50-60 bar.
 13. grigor51

  Nieszczelny reduktor CO2

  Ja nic nie musiałem kupować (wystarczyło odkręcić kluczem do rur i uszczelnić teflonem ) Znalazłem coś takiego na internecie http://www.volksweld.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=6_41_187&products_id=552
 14. grigor51

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2015 roku

  Imperial weizen 16 litrów Razem: 9968 Litrów
 15. grigor51

  Piwo z dodatkiem owoców

  W wakacje robiłem piwo z dodatkiem soku owocowego. Miałem 15 litrów piwa (jasne na drożdżach m27 belgian ale) i dodałem 6 litrów soku z wiśni (łącznie otrzymałem 21 litrów gotowego piwa). Sok był wyciskany z świeżych wiśni (1 godzinę wcześniej zerwane z drzewa :-D ). Zapastetyzowałem go bez dodatku cukru. Miał on 12 blg więc po dodaniu do piwa nie zmieniło mi sie blg początkowe).Efekt: kolor całkowicie czerwony. Piana różowa. W smaku pojawiła się kwaskowość (od owoców nie od bakteri mlekowych) oraz smak tych owoców. Sok został dodany po 10 dniach od rozpoczecia fermentacj (czyli jak piwo już odfermentowało). Odfermentowanie końcowe pozostało na poziomie odfermentowania piwa początkowego (myślałem że trochę niżej zejdzie). Powinno Ci to trochę pomóc. :-)
×