Jump to content

grigor51

Members
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

About grigor51

 • Birthday 02/18/1995

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  MotoPasja
 • Liczba warek
  54
 • Miasto
  Łącko/Kraków (woj. Małopolskie)

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz
 • Komunikator
  Rostocki
 • Strona www
  http://instagram.com/grigor51/
 1. grigor51

  grigor51

 2. Polskie Ale - 22 l Imperial Porter - 20 l Razem: 828,5 L
 3. Zakwaszałem Saisona niektóre butelki bezpośrednio przy rozlewie piwa, dałem 0,5, 1, 2 ml kwasu mlekowego. Jak dla mnie dwa pierwsze były w normie natomiast 2 ml całkiem fajnie już kwaskowate, i tą ilość kwasu mlekowego bym zalecał (mój też miał 80%). Kwas pruski był zakwaszany chyba bakteriami stąd ta kapusta w aromacie Nie poszła im fermentacja po myśli. Kwas mlekowy daje czystą kwasowość. Nie przekraczałbym tych 2 ml, bo nie będzie przyjemności z picia. Grubo poleciałeś, ale na pewno kwas mlekowy 80%? bo to daje 4,75 ml kwasu na butelkę więc bardzo wysoka kwaśność. Może lubisz t
 4. Ja butelkowałem ostatnio stouta i zakwaszałem go kwasem mlekowym (sour stout ). Dałem ok 95 ml na 20 litrów piwa. Kwaśność wyczuwalna, lecz nie jest to wysoki poziom kwaśności (mniej kwaśne niż kwas delta od Pinty do którego chciałem się zbliżyć). Te 100 ml na 12,5 l powinno dać dosyć dużą kwaśność, ale najlepszym rozwiązaniem jest dolewanie stopniowe kwasu i próbowanie efektów.
 5. Jeżeli będziesz gdzieś w tamtej okolicy lub gdzieś niedaleko Krk to pisz na priv. można by było się wymienić piwem, napić się jakiegoś wspólnie
 6. Kwas delta copy- 21 litrów American Pils -20 litrów Razem: 144 litry
 7. Gratuluję! Będę kibicował - w końcu moja okolica . Ps. Czy możecie powiedzieć w jakich cenach (mniej/więcej) zakupiliście ten sprzęt?
 8. Koledzy. Nic nie przecieka!!! Gdyby powstawały jakieś ubytki nawet bardzo małe już dawno nie miał bym wysokiego ciśnienia w butli. Stoi pół roku więc miało by czas się ulotnic :-D.
 9. Uzupełniałem butlę, więc można powiedzieć, że byłem w "rozlewni CO2". Ps. doczytałem na internecie o ciśnieniu w butli z CO2 i piszą wszyscy, że ciśnienie w takiej butli wynosi średnio 50 bar maksymalnie 70 bar. Co potwierdza moje odczyty z manometru, a nie jakieś 150 bar podane przez was wcześniej. Mówię oczywiście o fazie gazowej która znajduje się w górnej części butli.
 10. Nie pamiętam jaki to był teflon (na pewno nie kupiłem go w Castoramie ), lecz od pół roku wytrzymuje i jest ok. Jest to taśma teflonowa używana przez hydraulików. Po za tym Ciśnienie w butli raczej nie dochodzi do 150 bar wg. manometru po nabicu utrzymuje się wartość ok 50-60 bar.
 11. Ja nic nie musiałem kupować (wystarczyło odkręcić kluczem do rur i uszczelnić teflonem ) Znalazłem coś takiego na internecie http://www.volksweld.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=6_41_187&products_id=552
 12. W wakacje robiłem piwo z dodatkiem soku owocowego. Miałem 15 litrów piwa (jasne na drożdżach m27 belgian ale) i dodałem 6 litrów soku z wiśni (łącznie otrzymałem 21 litrów gotowego piwa). Sok był wyciskany z świeżych wiśni (1 godzinę wcześniej zerwane z drzewa :-D ). Zapastetyzowałem go bez dodatku cukru. Miał on 12 blg więc po dodaniu do piwa nie zmieniło mi sie blg początkowe).Efekt: kolor całkowicie czerwony. Piana różowa. W smaku pojawiła się kwaskowość (od owoców nie od bakteri mlekowych) oraz smak tych owoców. Sok został dodany po 10 dniach od rozpoczecia fermentacj (czyli jak piwo już o
 13. Raczej staram się trzymać butelki prosto. Ustawiam je partiami na podłodze i zaciskam każdy z kapsli w miarę prosto. Tak jak wspominałem przy niskich kołnieżach ta kapslownica ma problemy- u mnie zdarza czasem się zatnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.