Jump to content

Prosiak

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Prosiak

 1. Uff, koniec na dziś. AIPA oraz Porter Bałtycki skończone. Jutro chyba sobie odpuszczam.
 2. Prosiak

  Avatary

  Przecież jest taka opcja. A o który avatar chodzi, bo chyba nie mój?
 3. Jak zakryjesz rurką, to co ma walnąć? Po to jest rurka, żeby nie walnęło.
 4. Zawsze należy zakrywać szczelnie, żeby zminimalizować ryzyko infekcji. A jak szczelnie, to na burzliwej musi być rurka, a na cichej raczej też. Po co chcesz dodawać chmielu na cichą? W celu chmielenia na zimno? Lepiej na początku odpuść sobie. 95% piw w domowych nie jest chmielonych na zimno. Do nagazowania nie dodaje się słodu, tylko ekstrakt słodowy albo glukozę. I nie na cichą, tylko przed samym rozlewem, a czy bezpośrednio do butelek czy do pojemnika przejściowego, do którego zlejesz piwo z cichej, to już obojętne.
 5. tak, jest dla mnie obleśne. A dla mnie i dla innych nie. Z tego powodu mam je skasować?
 6. Ja w takim razie też, ale wyszło na to, że mam rację.
 7. OK, ale jednego nie rozumiem. Znaczy się jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć coś o mnie, to ma się zapytać mnie? Przecież to jakieś chore. Że niby powiem mu o moich wadach i nie będę wychwalał swoich zalet?
 8. A czy to jest normalne, że człowiek rejestruje się na forum, żeby wymienić się poglądami na temat homebrewingu, a tu na każdym kroku jakiś Kopyr i Kopyr. A tak w ogóle to trzeci wpis nie ma nic z tym wspólnego, wiec nie wiem o co Ci chodzi. Chyba się zagalopowałeś w kopiowaniu. ps. Słowo szarlatan nie jest obraźliwe, jeśli o to chodzi. http://sjp.pwn.pl/szukaj/szarlatan.html
 9. Szczęka mi opadła. Zmuszony to raczej złe słowo. Zaszczycony byłoby lepszym słowem po tym co tu się dzieje. Typowe polskie piekiełko.
 10. Trudno uwierzyć że przez 5 lat piwowarzenia o Nim nie słyszałeś Nie słyszałem, a dlaczego miałem słyszeć? Piwowarstwo to tak szeroka dziedzina, że chyba jeden człowiek jej nie opanował w tym kraju? Nie no, o co z nim chodzi? Ja korzystałem dotąd z forum zagranicznych, bo jeszcze 2 lata temu mieszkałem w Stanach i to forum niedawno odkryłem, ale tu coś dziwnego się dzieje. Jakieś wycieczki osobiste zamiast fachowych porad. O co chodzi? Co nie tak z moim zdjeciem?
 11. Nie mam problemu tylko zupełnie niedawno po raz pierwszy obejrzałem film tego kolesia i nie wiem co o tym sądzić. Jestem w kropce. Trochę zniesmaczony, a trochę zadziwiony. Takie są moje odczucia i chyba mam prawo o tym napisać? Czy to jest forum piwowarskie czy forum Pana Kopyra?
 12. Bezwładnośc wbrew pozorom jest duża. Kiedyś to nawet mierzyłem i przy wahaniach temperatury powietrza w garażu w granicach 11 w dzień, 6 w nocy, temperatura w fermentorze wahała się o 0,2 stopnia.
 13. 80 g na 20 litrów w zupełności wystarcza. Cierpliwości.
 14. rozumiem, że jesteś trochę "inny" (taki wniosek z Twoich wpisów) przeto Ci wybaczę robienie ze mnie "dzikusa z lasu" bo mnie wali, czy jesteś mentalnym ekshibicjonistą czy nie Trochę już żyje na tym świecie i żal mi już nie jest patrzeć na wyznawców takiej wiary. Żałuję tylko, że swego czasu dość mocno się przyczyniłem do krzewienia informatyki w tym naszym kraju BTW zwierzęta piją wodę (i pewnie dzikusy), a ja lubię dobre piwo Widzisz, jak dzięki Facebook poznałem setki ciekawych ludzi, z których wielu zostało moimi dobrymi znajomymi. Ty byś ich nigdy nie poznał, bo pewnie uznajesz pogląd, że znajomych mozna poznać tylko w knajpie.
 15. To znaczy że co? Pytać nie wolno? Dlaczego? To jakieś tabu czy co?
 16. Kto to jest w ogóle ten Kopyr? Wszędzie tylko o nim mówią, a dla mnie to jakiś szarlatan.
 17. No to ja raz tak miałem, ale tylko raz. Wypiliśmy z kumplami po około 15 piw na łeb jednego wieczora i na drugi dzień nie mogłem się doliczyć ile właściwie wypiłem, czy 13 czy 18, czy może 20. Kumple też nie, a że niektóre butelki wyrzucaliśmy przez okno, to wreszcie nie wiemy ile wtedy poszło browarów.
 18. Mylisz się. Nie da się zyć bez Facebooka, chyba że ktoś dzikusem z lasu i nie ma żadnych znajomych. Ale co to za życie.
 19. Moje plany na sobotę: AIPA oraz Porter Bałtycki, a w niedzielę jak mi się będzie chciało kolejne żytnie.
 20. Co to jest za koleś ten Kopyr? Pierwszy raz go oglądam, ale jakiś zdrowo świrnięty jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.