Skocz do zawartości

Prosiak

Members
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Prosiak

 • Urodziny 06.08.1980

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Prosiak
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  43
 • Miasto
  okolice Lublina
 1. Prosiak

  Twoje plany piwowarskie na jutro :)

  Uff, koniec na dziś. AIPA oraz Porter Bałtycki skończone. Jutro chyba sobie odpuszczam.
 2. Prosiak

  Avatary

  Przecież jest taka opcja. A o który avatar chodzi, bo chyba nie mój?
 3. Prosiak

  Kilka pytań od kompletnie nowego :)

  Jak zakryjesz rurką, to co ma walnąć? Po to jest rurka, żeby nie walnęło.
 4. Prosiak

  Kilka pytań od kompletnie nowego :)

  Kiedyś była sonda bodajże na BYO.
 5. Prosiak

  Kilka pytań od kompletnie nowego :)

  Zawsze należy zakrywać szczelnie, żeby zminimalizować ryzyko infekcji. A jak szczelnie, to na burzliwej musi być rurka, a na cichej raczej też. Po co chcesz dodawać chmielu na cichą? W celu chmielenia na zimno? Lepiej na początku odpuść sobie. 95% piw w domowych nie jest chmielonych na zimno. Do nagazowania nie dodaje się słodu, tylko ekstrakt słodowy albo glukozę. I nie na cichą, tylko przed samym rozlewem, a czy bezpośrednio do butelek czy do pojemnika przejściowego, do którego zlejesz piwo z cichej, to już obojętne.
 6. Prosiak

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  tak, jest dla mnie obleśne. A dla mnie i dla innych nie. Z tego powodu mam je skasować?
 7. Prosiak

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  Ja w takim razie też, ale wyszło na to, że mam rację.
 8. Prosiak

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  OK, ale jednego nie rozumiem. Znaczy się jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć coś o mnie, to ma się zapytać mnie? Przecież to jakieś chore. Że niby powiem mu o moich wadach i nie będę wychwalał swoich zalet?
 9. Prosiak

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  A czy to jest normalne, że człowiek rejestruje się na forum, żeby wymienić się poglądami na temat homebrewingu, a tu na każdym kroku jakiś Kopyr i Kopyr. A tak w ogóle to trzeci wpis nie ma nic z tym wspólnego, wiec nie wiem o co Ci chodzi. Chyba się zagalopowałeś w kopiowaniu. ps. Słowo szarlatan nie jest obraźliwe, jeśli o to chodzi. http://sjp.pwn.pl/szukaj/szarlatan.html
 10. Prosiak

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  Szczęka mi opadła. Zmuszony to raczej złe słowo. Zaszczycony byłoby lepszym słowem po tym co tu się dzieje. Typowe polskie piekiełko.
 11. Prosiak

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  Trudno uwierzyć że przez 5 lat piwowarzenia o Nim nie słyszałeś Nie słyszałem, a dlaczego miałem słyszeć? Piwowarstwo to tak szeroka dziedzina, że chyba jeden człowiek jej nie opanował w tym kraju? Nie no, o co z nim chodzi? Ja korzystałem dotąd z forum zagranicznych, bo jeszcze 2 lata temu mieszkałem w Stanach i to forum niedawno odkryłem, ale tu coś dziwnego się dzieje. Jakieś wycieczki osobiste zamiast fachowych porad. O co chodzi? Co nie tak z moim zdjeciem?
 12. Prosiak

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  Nie mam problemu tylko zupełnie niedawno po raz pierwszy obejrzałem film tego kolesia i nie wiem co o tym sądzić. Jestem w kropce. Trochę zniesmaczony, a trochę zadziwiony. Takie są moje odczucia i chyba mam prawo o tym napisać? Czy to jest forum piwowarskie czy forum Pana Kopyra?
 13. Prosiak

  Pierwszy Pils

  Bezwładnośc wbrew pozorom jest duża. Kiedyś to nawet mierzyłem i przy wahaniach temperatury powietrza w garażu w granicach 11 w dzień, 6 w nocy, temperatura w fermentorze wahała się o 0,2 stopnia.
 14. A po co tak kombinować? Nie szkoda ci czasu?
×