Jump to content

Prosiak

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

About Prosiak

 • Birthday 08/06/1980

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Prosiak
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  43
 • Miasto
  okolice Lublina

Recent Profile Visitors

359 profile views
 1. Uff, koniec na dziś. AIPA oraz Porter Bałtycki skończone. Jutro chyba sobie odpuszczam.
 2. Prosiak

  Avatary

  Przecież jest taka opcja. A o który avatar chodzi, bo chyba nie mój?
 3. Jak zakryjesz rurką, to co ma walnąć? Po to jest rurka, żeby nie walnęło.
 4. Zawsze należy zakrywać szczelnie, żeby zminimalizować ryzyko infekcji. A jak szczelnie, to na burzliwej musi być rurka, a na cichej raczej też. Po co chcesz dodawać chmielu na cichą? W celu chmielenia na zimno? Lepiej na początku odpuść sobie. 95% piw w domowych nie jest chmielonych na zimno. Do nagazowania nie dodaje się słodu, tylko ekstrakt słodowy albo glukozę. I nie na cichą, tylko przed samym rozlewem, a czy bezpośrednio do butelek czy do pojemnika przejściowego, do którego zlejesz piwo z cichej, to już obojętne.
 5. tak, jest dla mnie obleśne. A dla mnie i dla innych nie. Z tego powodu mam je skasować?
 6. Ja w takim razie też, ale wyszło na to, że mam rację.
 7. OK, ale jednego nie rozumiem. Znaczy się jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć coś o mnie, to ma się zapytać mnie? Przecież to jakieś chore. Że niby powiem mu o moich wadach i nie będę wychwalał swoich zalet?
 8. A czy to jest normalne, że człowiek rejestruje się na forum, żeby wymienić się poglądami na temat homebrewingu, a tu na każdym kroku jakiś Kopyr i Kopyr. A tak w ogóle to trzeci wpis nie ma nic z tym wspólnego, wiec nie wiem o co Ci chodzi. Chyba się zagalopowałeś w kopiowaniu. ps. Słowo szarlatan nie jest obraźliwe, jeśli o to chodzi. http://sjp.pwn.pl/szukaj/szarlatan.html
 9. Szczęka mi opadła. Zmuszony to raczej złe słowo. Zaszczycony byłoby lepszym słowem po tym co tu się dzieje. Typowe polskie piekiełko.
 10. Trudno uwierzyć że przez 5 lat piwowarzenia o Nim nie słyszałeś Nie słyszałem, a dlaczego miałem słyszeć? Piwowarstwo to tak szeroka dziedzina, że chyba jeden człowiek jej nie opanował w tym kraju? Nie no, o co z nim chodzi? Ja korzystałem dotąd z forum zagranicznych, bo jeszcze 2 lata temu mieszkałem w Stanach i to forum niedawno odkryłem, ale tu coś dziwnego się dzieje. Jakieś wycieczki osobiste zamiast fachowych porad. O co chodzi? Co nie tak z moim zdjeciem?
 11. Nie mam problemu tylko zupełnie niedawno po raz pierwszy obejrzałem film tego kolesia i nie wiem co o tym sądzić. Jestem w kropce. Trochę zniesmaczony, a trochę zadziwiony. Takie są moje odczucia i chyba mam prawo o tym napisać? Czy to jest forum piwowarskie czy forum Pana Kopyra?
 12. Bezwładnośc wbrew pozorom jest duża. Kiedyś to nawet mierzyłem i przy wahaniach temperatury powietrza w garażu w granicach 11 w dzień, 6 w nocy, temperatura w fermentorze wahała się o 0,2 stopnia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.