Skocz do zawartości

markus383

Members
 • Zawartość

  200
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O markus383

 • Urodziny 15.04.1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Torfowy Browar Domowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Otwock

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Ostatnie wizyty

670 wyświetleń profilu
 1. Jeśli sprzedawałbyś na części to proszę o informację nt rodzaju głowicy oraz ewentualna cenę
 2. markus383

  Fuggle

  Witajcie. Czy ten chmiel nadaje się do Single Hopów? Mam zamiar zrobić jak najprostsze Pale Ale. Zamówiłem także Chellenger i Target, które mają posłużyć do Baley Wine na gęstwie z drożdży do Pale Ale. Może jakoś je wymieszać?
 3. markus383

  Śrutownik Zelmer

  Dzięki za opinie :) Manowar, jakie piwo preferujesz? Może ten śrutownik przyda się do kawy? :P
 4. markus383

  Śrutownik Zelmer

  Witam. Używacie śrutownika z poniższego linku: https://allegro.pl/mlynek-zarnowy-zelmer-przystawka-do-maszynek-fvat-i7590796656.html do śrutowania słodu? Wiem, że wydajność jest nieduża, ale do 7 kg słodu to zmieli w niedużym czasie? Szukam opinii użytkowników. Byłby wykorzystywany czasem także do mielenia kawy. Pozdrawiam, Mateusz.
 5. markus383

  Oddam / poszukuję gęstwę

  Witam. Przyjmę gęstwę drożdzy FM 13 Irlandzkie ciemności. Mogę odebrać w Warszawie lub w okolicach Otwocka. Pozdrawiam, Mateusz :)
 6. markus383

  Red (Burgund) Ale

  Witajcie. Co myślicie o recepturze na piwo o tytułowym kolorze? blg = 12,5 IBU = 24 ilość ~ 7 litrów Zasyp: - słód wiedeński - 1 kg - monachijski I - 0,3 kg - carared - 0,4 kg - ekstrakt słodowy karmelowy - 0,07 kg (muszę go w końcu wykorzystać ) Chmielenie: - 45 min - Iunga - 3 g - 15 min - Iunga - 3 g - 5 min - Hallertauer Taurus - 10 g - na zimno - Oktawia i Hallertauer Taurus Drożdże: S-04 Ilość chmieli użytych chciałbym zostawić, ponieważ muszę je wykorzystać. Ekstrakt słodowy karmelowy też chciałbym pozostawić, ponieważ mam do jeszcze z kilogram i także chciałbym go wykończyć. Co do słodów, to czy nie będzie zbyt karmelowo? Może zamiast Wiedeńskiego dać Pale Ale albo Pilzneński? Piwo z założenia ma mieć kolor zbliżony do czerwonego lub burgundowego. Smak ma mieć słodowy, pełny z lekkim karmelem, goryczka na poziomie niskim, podobnym do koncernowych lagerów (na odrobinę wyższym poziomie). Ma ponadto stanowić warkę, z której zaczerpnę gęstwę do Barley Wine.
 7. Witaj. Puściłbyś Wyeast 3522 Belgian Ardennes? Jeśli tak, to za ile razem z przesyłką?
 8. markus383

  Oddam / poszukuję gęstwę

  Będę miał do oddania gęstwę po drożdżach S-33 po piwie 14 blg. Drożdże będą dostępne u mnie do niedzieli, później lecą w kanał
 9. Witam ponownie. Mam jeszcze jedno pytanie. Interesuje mnie wycena wykonania kadzi zacierno-warzelnej z kega 30L, który posiadam. Chciałbym, aby w takiej kadzi ogrzewanej gazem z palnika znalazły się następująco: - pokrywa z możliwością uchylenia a także możliwością montażu hopspidera - fałszywe dno zamontowane możliwie nisko - kran zamontowany w taki sposób, aby pozwalał filtrować spod dna oraz z możliwością podłączenia pompki do ciągłego wysładzania oraz hop stoppera od wewnątrz - mieszadło do zacieru albo możliwość montażu w przyszłości. Jeśli zapomniałem o czymś ważnym to napiszcie. Nie wiem jak jest z możliwością zamontowania termometru albo sond do termometru? Jeśli ktoś chciałby zająć się takim projektem to poprosiłbym o wycenę.
 10. Witajcie. Możecie napisać mi ile mikronów powinna mieć siatka zastosowana do zbudowania kosza wykorzystywanego do zacierania? Chciałbym zbudować kosz i garnek podobny do tego z poniższego filmu: Pozdrawiam, Mateusz
 11. markus383

  Angielski Barley Wine

  Witajcie. Zakupiłem następujący zestaw: - Pale Ale - Viking Malt - 6 kg - Karmelowy 150 - Viking Malt - 0,5 kg Drożdże: - 2x S-04 Dodatki: - płatki dębowe moczone w koniaku Chmielenie: - 60 min - 25 g - Iunga - 30 min - 20 g - Oktawia Nie będzie to English BW, ale "zwykły" mieszany a'la BW. Warzenie pewnie za ok. miesiąc Możecie wskazać mi temat, w którym wyjaśnione jest, dlaczego nie należy namnażać na mieszadle drożdży suchych? Dostałem informację, ze nie należy tego robić, ale nie wiem dlaczego. Chciałbym uwodnić drożdże, wlać do brzeczki o blg=10 i następnie namnożyć w starterze na mieszadle.
 12. markus383

  Angielski Barley Wine

  Witajcie. Zamierzam w niedalekiej przyszłości uwarzyć Barley Wine (12-13L, 21 blg, 56 IBU - mogę jeszcze "doibować") i zamknąć go na długo w słoju fermentacyjnym. Następujący zasyp: - Mariss Otter 3 kg - monachijski typ II 1 kg - pilzneński 1 kg - caraamber 0,4 kg Chmielenie: - saaz - 40 g - 60 min - iunga - 30 g - 15 min - Oktawia - 15 g - 10 min - Galaxy - 10 g - 5 min Chmielenie ma na celu wyczyszczenie tego co mi zostało, więc stąd taki układ chmielu i przy tym chciałbym zostać. Drożdże - T-58 Może zrobić zasyp 100% pale ale? Co o tym myślicie?
 13. Planuję te 5 litrów butelkować i w miejsce odebranego piwa dolewać świeżej brzeczki celem ponownego uzupełnienia cukrów i fermentowania. Działając w ten sposób mam na myśli co najmniej dwa cele: 1. drożdże są ciągle w pracy, co powinno dobrze na nie wpłynąć 2. co rok czy co pół roku dolewać brzeczkę powstałą z lekko zmodyfikowanych zasypów co wprowadzi dużą różnorodność w przypadku następnych odbieranych 5 litrów. Niestety nie mam aż takiego spożycia, aby skonsumować w ciągu roku cały balon piwa jednego rodzaju. Co sobotę lubię wypić piwo w innym stylu Dziś zakupię słody na Flanders Red Ale i drożdże S-33 oraz WLP650 i za jakieś dwa tygodnie będę warzył to piwo. Tym razem nie będę otwierał i próbował przed upływem roku. Ostatnio zżerała mnie ciekawość i chyba zaoctowałem mojego dzikusa, chociaż ostatnio próbowałem i mam wrażenie, że ocet lekko zmalał i staje sie zdatne do picia
 14. Witam. Stosowaliście kiedyś takie rozwiązanie? Posiadam balon 25 litrowy i chciałbym tylko w tym jednym naczyniu robić piwo dzikie. Chciałbym przeprowadzić fermentację wstępną brzeczki drożdżami S-33 i po odfermentowaniu dodać drożdże Brettanomyces bruxellensis , aby dokonały dzieła. Po załóżmy roku odebrałbym z 5 litrów i dodał znów świeżej brzeczki do fermentacji (winiarska metoda Solera). Na jednych drożdżach chciałbym pociągnąć tak parę lat. Wydaje się Wam, że można tak pojechać?
 15. markus383

  Bób tonka: ktoś coś?

  Jaki efekt u Was miała tonka macerowana q alkoholu przed wlaniem do piwa na cichą? U mnie 15 g tonki macerowane w tequilli dało aromaty trawiaste, lekko migdałowe. Pomimo tego dałem do piwa (6 litrów) i nie jestem pewien co do efektu. Piłem piwo z dodatkiem tonki (piwo domowe) i zrobiło na mnie piorunujący efekt, a to moje będzie marne. Może zauważyliście, czy po czasie potrzebnym na nagazowanie aromat poprawiał się?
×