Jump to content

markus383

Members
 • Content Count

  287
 • Joined

 • Last visited

About markus383

 • Birthday 04/15/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Torfowy Browar Domowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Otwock

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

1579 profile views
 1. Ja dziś na BIAB miałem 81,7%. Zakładałem 13 litrów 13 blg, a otrzymałem 16 litrów 15 blg Zwykle mam wydajność ok. 50-65%. Jednak spadek wydajności wiąże się z ogromną oszczędnością czasu. Dziś stouta zrobiłem w 4 godziny (ponad godzinne zacieranie i godzinne gotowanie) łącznie z posprzątaniem bałaganu.
 2. Witaj. Jestem zainteresowany srutownikiem. Moglbyś określić jego przebieg? Wysylaszz do paczkomatu? Ewentualnie gdzie można odebrać?
 3. Witajcie. Mam szybkie pytanie. Mam kadź zacierno-warzelną ze stali nierdzewnej. Kadź był już używana, ale mam zamontowaną nową grzałkę. Czy należałoby taką kadź teraz jakoś szczególnie umyć? Jakimś szczególnym środkiem? Wygotowałem przed chwilą całość za pomocą samej wody. Pozdrawiam, Mateusz.
 4. Cześć. Jak z goryczą przy takim chmieleniu? Jest, czy jej nie ma, czy może nie zwracasz na nią uwagi? Będę robił ipkę na kveikach i myślę nad chmieleniem. Widziałem, że stosujesz taką metode i właśnie zacząłem się nad nią zastanawiać
 5. Witajcie Być może należ mi się "zloty browar", ale dla mnie temat jest aktualny Po przygodzie z CraftbeerPi , która przegrałem z powodu braku zapału, planuje zakup już złożonego sterownika w firmie Pamel. Chciałbym zakupić poniższy komplet: https://www.pamel.pl/pl/p/PRM-DUO-REGULATOR-MOCY-I-TEMPERATURY-maks-2-czujniki%2C-opcja-1-wyjscie-dodatkowe/42 (z dwiema sondami, przewodami 90 cm, zdalnym powiadomieniem, interfejsem USB, dodatkowym wyjściem 24V dla pompki) Czy możecie podzielić się opiniami po dłuższym czasie użytkowania? Zależy mi na informacji przede wszystkim dotyczącej sterowania mocą grzałek. Mam 3x1000W i chciałbym mieć możliwość ustawienia konkretnej temperatury kroku, a grzałki powinny automatycznie dostosować swoją moc dla uzyskania i podtrzymania zadanej temperatury.
 6. Witajcie Mam pytanie odnośnie piwa w kegu. Jakie macie doświadczenia odnośnie tego, jak długo piwo mocno chmielone typu AIPA? Chciałbym wiedzieć, czy czas rzędu pół roku wpłynie mocno negatywni na piwo pod warstwą CO2? Butelki z piwem czasem stoją długie miesiące w sklepie i piwo jest dobre.
 7. Witajcie Chętnie zakupię sadzonki chmielu aromatycznego, w typie chmielu amerykańskiego (chodzi przede wszystkim o kierunek, a nie o moc aromatu). Bardzo chętnie odbiorę osobiście w Warszawie lub okolicach Pozdrawiam, Mateusz.
 8. Mam także do sprzedania gniazda natynkowe, które przewidziałem zamontować na pudełku i podłączyć do nich grzałki. Taki montaż miał a celu sprawniejsze przenoszenie sterownika. Cena jaka mnie interesuje to 33 zł za trzy gniazda. Poniżej są zdjęcia oferowanych rzeczy:
 9. Witam. Z uwagi na to, iż nie mogę poradzić sobie z konfiguracją sprzętu oraz z uwagi na problemy ze zdrowiem (warzelnię zostawiam, bo być może za jakiś czas wrócę do warzenia, ale pozbywam się tego co nie dokończyłem) oferuję dwa poniższe zestawy: pudełko metalowe (wstępnie powiercone) wentylator, 3 przekaźniki Jotta 40DA, zostały 2 pasta termoprzewodząca (nie odpakowana), 2 radiatory, włącznik, rezystory 4,7ohm, 4 sondy DS18B20 (chińskie) płytka separująca Raspberry pi 3 (w moim przypadku model B) zasilacz 12V 2,5A, 3 gniazda. Najchętniej sprzedam całość jednej osobie. Jeśli nie, to najpierw zbędę pudełko, a następnie płytkę. Wysyłka lub odbiór w Warszawie w godzinach 8-15 w Śródmieściu. Pozdrawiam, Mateusz.
 10. Tak, włączałem. Niestety Raspberry nie widzi sondy temperatury Zmieniałem w lokalizacji: /etc/modules - dodałem linijki w1-gpio oraz w1-therm /boot/config.txt - dodałem dtoverlay=w1-gpio,gpio_pin=4 i zresetowałem Zgodnie z poniższym linkiem https://osworld.pl/raspberry-pi-obsluga-termomertrow-ds18b20/ Niestety to też nie pomogło i ciągle pokazuje jak poniżej
 11. Próbuję zainstalować CBpi wersja starszą ponownie i pojawia mi się poniższy błąd. Wiecie co to może oznaczać?
 12. Podłączałem tego Dallasa z płytką (nakładką z Terragady) i bez niej. Ewentualnie może jest na forum ktoś z Warszawy lub południowych okolic, kto bawi się w taki sterownik i mógłbym podrzucić te moje sondy celem sprawdzenia? Teraz to zaczynam powoli obstawiać, że może ta Malina jest trafiona. Jeszcze lepiej jakby wśród nas był ktoś kto bawi się elektroniką i mógłbym podrzucić to co mam celem skonfigurowania. Może ciągle pomijam coś ważnego, ale tego nie dostrzegam. Wydaje mi się, że robię wszystko zgodnie z informacjami na stronie projektu
 13. Dostałem w sklepie identyczny czujnik jak z Twojego powyższego linku firmy Dallas - sprzedawca nie potrafił określic producenta sondy na kablu. Podłączyłem tą czujkę (jak z linku) i w dalszym ciągu Malina jej nie widzi.
 14. Niestety sprzedawca nie potrafił udzielić mi odpowiedzi na to pytanie Na pewno są inne, gdyż kolory przewodów są inne i kształt metalowego elementu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.