Jump to content

markus383

Members
 • Content Count

  275
 • Joined

 • Last visited

About markus383

 • Birthday 04/15/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Torfowy Browar Domowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Otwock

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

1312 profile views
 1. Próbuję zainstalować CBpi wersja starszą ponownie i pojawia mi się poniższy błąd. Wiecie co to może oznaczać?
 2. Podłączałem tego Dallasa z płytką (nakładką z Terragady) i bez niej. Ewentualnie może jest na forum ktoś z Warszawy lub południowych okolic, kto bawi się w taki sterownik i mógłbym podrzucić te moje sondy celem sprawdzenia? Teraz to zaczynam powoli obstawiać, że może ta Malina jest trafiona. Jeszcze lepiej jakby wśród nas był ktoś kto bawi się elektroniką i mógłbym podrzucić to co mam celem skonfigurowania. Może ciągle pomijam coś ważnego, ale tego nie dostrzegam. Wydaje mi się, że robię wszystko zgodnie z informacjami na stronie projektu
 3. Dostałem w sklepie identyczny czujnik jak z Twojego powyższego linku firmy Dallas - sprzedawca nie potrafił określic producenta sondy na kablu. Podłączyłem tą czujkę (jak z linku) i w dalszym ciągu Malina jej nie widzi.
 4. Niestety sprzedawca nie potrafił udzielić mi odpowiedzi na to pytanie Na pewno są inne, gdyż kolory przewodów są inne i kształt metalowego elementu.
 5. Kupiłem dziś kolejny czujnik z polskiego sklepu. Niestety dalej nic nie widać. Próbowałem szukać czujnika w systemie według informacji z poniższego linku. Tym sposobem także czujnika nie można znaleźć https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-czujnik-temperatury-ds18b20-id26430
 6. Niestety u mnie restarty nie pomagają Dziś znalazłem chyba jeszcze jeden sposób na włączenie 1-wire na Raspberry. Możliwe, że mam wyłączony odbiór sygnału z sondy. Wieczorem to sprawdzę.
 7. Witaj. Kocioł już jest nieaktualny. Poproszę o usunięcie ogłoszenia.
 8. Mam problem z sondą temperatury. Posiadam sondę DS18B20. Craftbeerpi instaluję tak jak jest w nagraniu na stronie: https://asciinema.org/a/du84msz9t56yqqg6j6qfjmvjd . W odpowiednim miejscu klikam Yes przy instalacji biblioteki 1-wire i przechodzę dalej. Wszystko idzie zgodnie z planem i gdy wchodzę do aplikacji poprzez przeglądarkę pojawia się problem. Klikam System - Hardware Settings - Sensor - Add - one_wire_sensor - rozwijam Sensor i jest pusto. Sondę podpinam za pośrednictwem płytki/nakładki na Raspberry z Terragady. Podpinam ją i z rezystorem i bez rezystora, gdyż płytka ma wbudowany rezystor. Zasilam ją (płytkę i pośrednio Raspberry) zasilaczem 12V i 2,5A. Napięcie na płytce jest - zdjęcia dołączę z telefonu. Możecie mi podpowiedzieć co jest nie tak? Już powoli odechciewa mi się tego sprzętu.
 9. Witaj. Dzięki za odpowiedzi Stąd moje pytanie odnośnie zasilenia płytki. Nie bardzo rozumiem i zacytowaną myśl i zacząłem domyślać się, że to może chodzić o te odosobnione gniazdko. Mógłbyś mi "łopatologicznie" wyjaśnić jak mogę tą płytkę zasilić? Pomyślałem właśnie o kolejnym przekaźniku i podłączeniu do niego, w jakiś sposób, płytki, aby obniżyć napięcie w porównaniu do tego z gniazdka (230V) Z tego co doczytałem to powinienem pod to gniazdko podłączyć np. ładowarkę od telefonu? Ewentualnie mógłbyś mi napisać jak można zasilić Raspberry aby nie tworzyć zbędnych połączeń? Wcześniej myślałem, że koniecznie muszę podłączyć do gniazdka ładowarką do telefonu, później wpadł mi do głowy pomysł z poprzedniego posta, ale z tego co przeczytałem w Twojej wypowiedzi jest to pomysł słaby. Mógłbyś mi to rozpisać ?
 10. Jestem na etapie składania sprzętu i w związku z tym mam pytanie. Będę miał do podłączenia trzy grzałki po 1kW. Czy mogę podpiąć przekaźniki od grzalek do złączy GPIO22, GPIO05 I GPIO06? Czy sondę temperatury podłączyć pod zielone gniazda na przeciwko niebieskich (gnd, +5, data)? Jak zasilić płytkę? Jest odosobniony gniazdo +12 power. Czy poprzez kolejny przekaznik podłączyć je do 230v?
 11. markus383

  Kosz filtracyjny

  Ja mam kosz w całości wykonany z siatki 400 mikronów. Co do wymiarach to niestety teraz nie mam do niego dostępu, więc nie zmierzę. Może w weekend dopiero.
 12. markus383

  Kosz filtracyjny

  Ja w takim koszu zacieram. Wydajność nie jest powalająca, ale nie walczę o wydajność. Być może, aby uzyskać dobrą wydajność trzeba zainstalować małe mieszadło wewnątrz i grzałkę (lub w inny sposób ciągły utrzymywać temperaturę zacierania). W najbliższym czasie będę dysponował grzałką i myślę, że w tym roku także uda mi się zainstalować mieszadełko. Dam znać jak wyjdzie.
 13. markus383

  Kosz filtracyjny

  Ja mam kosz od lewatywy Jestem mega zadowolony. Wykonanie zgodnie z prośbą. Co do Ali. Wliczałeś koszt wysyłki i ewentualnego VAT?
 14. Chciałbym ograniczyć ilość przekaźników. Jeśli jeden wystarczy do tej grzałki to będę usatysfakcjonowany.
 15. Pytanie o przekaźniki. Planuję zamontować grzałkę 3x1kW w kociołku. Czy powinienem zakupić 3 przekaźniki SSR, czy 1 przekaźnik? Za pomocą trzech będę mógł sterować oddzielnie trzema grzałkami, ale czy to jest konieczne? Malinkę mam odizolowaną za pomocą płytki od przekaźników. Kupowaliście przekaźniki od Majfrendów? Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę?
×
×
 • Create New...