Jump to content

markus383

Members
 • Content Count

  262
 • Joined

 • Last visited

About markus383

 • Birthday 04/15/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Torfowy Browar Domowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Otwock

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

1216 profile views
 1. Chciałbym ograniczyć ilość przekaźników. Jeśli jeden wystarczy do tej grzałki to będę usatysfakcjonowany.
 2. Pytanie o przekaźniki. Planuję zamontować grzałkę 3x1kW w kociołku. Czy powinienem zakupić 3 przekaźniki SSR, czy 1 przekaźnik? Za pomocą trzech będę mógł sterować oddzielnie trzema grzałkami, ale czy to jest konieczne? Malinkę mam odizolowaną za pomocą płytki od przekaźników. Kupowaliście przekaźniki od Majfrendów? Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę?
 3. Stosowałeś kiedyś syrop klonowy? Nie śledziłem całego wątku Coś zostaje z niego, czy odfermentowuje jak cukier? Wiem, że to trochę głupie pytanie, bo jeśli odfermentowywałby jak cukier to lepiej byłoby dodać cukru. Bardziej ciekawy jestem efektu użycia tego składnika. Pozdrawiam, Mateusz.
 4. Pytanie do mieszkańców Łodzi. Miałby ktoś do oddania / odsprzedania gęstwę drożdży górnej fermentacji? Planuję w sobotę warzyć FES na święta i, z racji balingu, fajnie byłoby użyć rozhulane drożdżaki Jeśli ktoś mógłby mnie poratować to będę wdzięczny. Do czwartku mógłbym odebrać. Miło byłoby także, jeśli mógłbym odebrać w okolicach Piotrkowskiej Pozdrawiam, Mateusz.
 5. Dziś poinstalowałem sobie na malinę wszystko co w pierwszym poście i chciałem połączyć się z nią poprzez przeglądarkę. Jednak wpisując adres a następnie :5000 wyskakuje mi informacja, że witryna jest nieosiągalna. Wie ktoś co może być powodem? Wifi na Raspberry mam włączone i sparowane w routerem.
 6. Już pisałem i niestety nie dysponuje. Odesłał mnie do tego tematu sugerując, że ktoś może mieć i zechce odsprzedać jedną
 7. Ma ktoś z użytkowników zlozone płytki nakładki na Malinke o której pisze Gwynbleidd w pierwszym poście? Chętnie odkupilbym jedna lub dwie jeśli byłaby taka możliwość. Po zapytaniu u jednego z producentów dowiedziałem się, że powinienem zamówić co najmniej 34 sztuki 😅😆
 8. Dzięki za odpowiedź Znalazłem jeszcze grzałki do samodzielnego wygięcia. Spotkałeś się z takimi? Jak się je wygina? Jak wygląda montaż? Czy przewiercam przez garnek dziury i wkładam w nie końce grzałek i podłączam? Trzeba może zakupić jakieś dodatkowe części, aby połączyć grzałkę z przekaźnikiem? Grzałka do wygięcia: http://gwarant.czest.pl/shop/7-z-tulejami-m10x1/124-grzalka-do-modelowania-150-cm-1500w.html Musiałbym zakupić dwie takie i je zmieścić na dnie o średnicy 36 cm I nie wiem, czy może być stosowana w wodzie. Znalazłem jeszcze ponizszą: https://egrzalki.pl/pl/p/Grzalka-do-ogrzewacza-wody-z-ochrona-przylacza-3kW-3x1kW%2C-G-1-12-L320mm-/967 Jest trochę dłuższa i ma podział 3 x 1 kW, więc ciepło rozkładałoby się na dłuższym odcinku grzałki.
 9. Witajcie ponownie. Chcę jeszcze bardziej uprościć sobie warzenie (już korzystam z BIAB) i postanowiłem skompletować swój sterownik do garnka 36 litrowego. Udało mi się zakupić Raspberry Pi 3B, ale okazało się, że kart dołączona do sprzętu (8 gb) jest zbyt mała do mojego zapotrzebowania i będę musiał zakupić większą (32 gb), ale nie o tym. Teraz powoli zacznę zakupować poszczególne elementy. Pomyślałem o poniższym zestawieniu: - grzałka 2 x 1,5 kW https://egrzalki.pl/pl/p/Grzalka-nierdzewna-3500W-1500W-2000W-G-1-14-230V-/1170 - przekaźnik półprzewodnikowy SSR Fotek-25 DA - 25 A 380VAC / 32VDC https://botland.com.pl/pl/przekazniki-polprzewodnikowe-ssr/14499-przekaznik-polprzewodnikowy-ssr-fotek-25-da-25a-380vac-32vdc.html - sonda wodoodporna z czujnikiem temperatury DS18B20 https://botland.com.pl/pl/czujniki-temperatury/1713-sonda-wodoodporna-z-czujnikiem-temperatury-ds18b20-1m-5903351242226.html Myślałem także, w późniejszym czasie, nad ekranem i pudełkiem. Ekran jak poniżej, a nad pudlem jeszcze nie myślałem. https://botland.com.pl/pl/wyswietlacze-raspberry-pi/4688-ekran-dotykowy-waveshare-c-pojemnosciowy-lcd-ips-7-1024x600px-hdmi-usb-rev-31-dla-raspberry-pi-4b3b3b2bzero.html Czy zestaw jak powyżej będzie działał? Nie uszkodzę Maliny? Czy do takiej grzałki wystarczy jeden przekaźnik, czy potrzebne są dwa? Czy dobrze go dobrałem? Są może jakieś włączniki do maliny, typu ON/OFF? Wyłączanie wtyczką trochę mnie stresuje No chyba, że w Raspbianie, którego nie zainstalowałem jeszcze ze względu na niezbyt pojemną kartę pamięci, jeszcze nie zainstalowałem, jest opcja wyłączenia? Pozostawałaby jeszcze kwestia włączania sprzętu. Jak jest z nakładką, o której pisał Gwynbleidd w pierwszym poscie? Można ją gdzieś w Polsce zakupić? Dzięki za przeczytanie i pozdrawiam, Mateusz. W temacie elektroniki jestem kompletnym laikiem, więc stąd te, być może dziwne, pytania
 10. Można zgłosić wszystkie? Trochę ogarniam angielski, ale nie w takim stopniu jakbym chciał i nie zawsze do końca potrafię wyłapać myśl, którą autor chciał przekazać
 11. Wiem, że temat jest o pokrywce z Ikei, ale nie wszędzie Ikea występuje Z doświadczenia mogę polecić zlewanie piwa przez damską rajtuzkę Wkładam do fermentora wygotowaną chochlę do zupy z naciągniętą na nią rajtuzką i do środka daję wężyk do ściągania piwa. U mnie sprawdza się bardzo dobrze i używam tego sposobu za każdym razem pozbywając się chmielin.
 12. @DanielN Dzięki za bardzo wyczerpującą wypowiedź Bardzo będzie pomocna w moim problemie. Co myślisz o poniższym sprzęcie w zamian za proponowaną przez Ciebie bombkę? Pytam, bo ciężko mi taką bombkę znaleźć. https://www.wish.com/search/hop beer/product/586a72655797194f0b4a77d8?&source=search
 13. Podobno z szyszką w hopspiderze nie ma problemów. Może ktoś chciałby podzielić się doświadczeniem w tej kwestii?
 14. Dzięki za odpowiedź Muszę w takim razie zakupić dodatkowe złączki i zdecydowanie większą butlę CO2 Będę musiał zastosować, kiedy pozbędę się Dubbla, tą metodę z przepompowaniem. Na przyszłość będę musiał ten keg poświęcić na takie chmielenie bez dopływu tlenu do piwa.
 15. Witam. Mam pytanie odnośnie chmielenia piwa na zimno. Do tej pory chmieliłem na fermentacji cichej w fermentorze i aromat nie jest jakiś rewelacyjny. Nie porównałbym go do piw kraftowych kupowanych w butelkach. Widziałem na jednym ze zdjęć w internecie chmielenie w kegu. Piwowar wrzucał hopspider lub worek z chmielem do kega. Nie do końca jestem do tego sposobu przekonany, więc mam kilka pytań: 1. jak długo w ten sposób chmielimy - czy do opróżnienia kega, czy w pewnym momencie otwieram keg i wyciągam chmiel? Jeśli otworzę keg to uleci gaz i łatwiej może dojsć do zakażenia 2. czy chmielenie piwa w ten sposób może dać lepszy efekt niż chmielenie na fermentacji cichej? Dzięki i pozdrawiam, Mateusz.
×
×
 • Create New...