Jump to content

Rofi

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

 1. Ale śmieszków na forum. Chodziło o 250g jednego rodzaju chmielu a nie w ogóle co zresztą napisałem "bo chce różnych chmieli". Ale widać, że czytanie ze zrozumieniem nie stoi na poziomie jak dawniej. Jakoś DGB zrozumiał ;] Chciałem popróbować różnych by znaleźć te odpowiadające mojemu smakowi. No nic, będę kupować po 100g. Dzięki użytkownikom, którzy wnieśli coś do tematu
 2. Gdzie można kupić większe ilość chmielu? Wiem, że są sklepy typu simplyhops.com, ale tam zamawia się po 5 kg :] A mnie chodzi raczej o 250g (bo chce różnych chmieli) i by ceny nie były takie jak w popularnych, polskich sklepach. Bo różnice są znaczne: za 100g sh: 9,24 zł kontra 15 - 17 zł w sklepach. Ewentualnie czy idea wspólnego kupowania chmielu choćby w sh jest na forum (bo jest tylko jeden temat)?
 3. rysiek103 - nie wybierałem puszki, to był prezent. Więc mam lagera, którego postanowiłem ulepszyć, bo jeśli będzie to smakować jak jakiś koncerniak to dla mnie to woda. Plus link, który podałeś nie jest do podejrzenia bez rejestracji. dirk gently - garnek mam na 8l nie 5l. Choć to nie robi jakiejś mega różnicy. Co do kalkultora - a jeśli chciałbym obliczyć 2 gotowania po 8 litrów to jak? 8l i np. 10l zlanie? To jak to ssumować? Bo wtedy robi się ciekawiej - odpowiednio 43,71 i 50,86 IBU. To mam wyciągnąć z tego średnią i to będzie mniej więcej IBU jakie uzyskam w fermentatorze? Ogólnie mam tą puszkę i chcę ją wykorzystać. Dołączone drożdze się przeterminowały, więc zakupiłem Safale us-05.
 4. Konkretne pytanie odnosiło się do chmielenia. A skąd pytanie? Spotkałem się z opiniami, że jak chmielenie to duży gar. Ogólnie wzoruje się na filmach Kopyra a że on gotował w garze to wolałem zapytać. Piłem piwo zrobione według instrukcji z kita i jak to nie jest nachmielone A zależy mi na goryczce w piwie a nie tylko na aromacie.
 5. Jak już napisałem, czytałem to wszystko co podałeś. Podlinkować do ogólników jest łatwo, gorzej z odpowiedzią na konkretne pytanie.
 6. Rofi

  Dobry

  Na forum trafiłem z chęci poszerzenia swojej wiedzy na temat piwa, lecz tym razem już w praktyce. Po dwóch latach picia piw rzemieślniczych i tych z małych browarów przyszedł czas na uwarzenie własnego piwa. Jednocześnie, oprócz chęci, zostało to spowodowane otrzymaniem, jako prezent, brewkita. Obecnie przebywam w stolicy Warmii, która jest pustynią (w porównaniu do innych dużych miast) jeśli idzie o piwo kraftowe i może kiedyś uda mi się coś tu namieszać (albo gdzieś indziej). Tak więc witajcie bardziej oświeceni
 7. Posiadam puszkę Coopers Lager - czytałem, że wychodzi z niego woda o smaku piwa. Szukałem w różnych kombinacjach, ale nie znalazłem tematu, który odpowiedział by na moje wszystkie pytania. Nastawiłem się na piwo z chmielem - zarówno na goryczkę jak i aromat. Do pierwszego mam 50g Marynki a do drugiego po 25g Citry i Amarillo. I tu pojawia się problem, bo dysponuję garnkiem o pojemności 8 litrów. Czytałem, że powinien być większy, jednak nie mam takiego. Czy mogę uwarzyć piwo w takim garnku czy jednak zaopatrzyć się w większy? Czy jesli tak to może podzielić ekstrakt słodowy na pół i dodać 25g Marynki i 25g Citry a w drugim podejściu 25g Amarillo z 25g Marynki? I potem wszystko połączyć w fermentorze przed dodaniem drożdzy? Od razu dodam, że chłodnicy nie mam, więc między połączeniem będzie troche przerwy, by mogło się schłodzić. Ale to chyba nie byłby problem.
×
×
 • Create New...