Jump to content

przybysh

Members
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by przybysh

 1. przybysh

  przybysh

 2. Powiedz proszę jakby taka wyjmowalna grzałka miała wyglądać? Jak będziesz ją montował?
 3. A śpiewały jaskółki by nie wchodzić w spółki;).
 4. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak się koledze sprawuje kociołek?
 5. Tak mi się przypomniało. Pod linkiem http://www.homebrewtalk.com/f36/brewing-yuri-video-series-49645/ jest przykład zestawu wykorzystującego parę.
 6. Brewtarget to projekt open source, wydaje mi się, że lepiej go rozbudować o brakującą funkcjonalność, niż zaczynać od zera... Ale to tylko moje zdanie.
 7. Tradycyjnie w noc sylwestrową Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Czy mogę liczyć na konto pocztowe w piwo.org?
 8. Systeam stworzony w celu kontroli procesu słodowania. http://hackaday.com/...brewing-grains/
 9. I masz właśnie klasyczną podróbkę stihl'a w wykonaniu chińskim. Nie sugeruj się Germany w nazwie bo to tylko nazwa... Całkowicie się zgadzam. Dlatego chciałem przestrzec kolegę przed tanią piłą.
 10. Swego czasu kupiłem piłę jak na tej aukcji. http://allegro.pl/pila-spalinowa-3-9km-eurocraft-germany-i2544353249.html Problemem było smarowanie łańcucha. W moim egzemplarzu był problem z przekazaniem napędu na pompę smarującą łańcuch. Finalnie piła leży i rdzewieje. Więc jak przedmówcy pisali. Lepiej zainwestować w lepszy sprzęt.
 11. Czy w tej obudowie po prawej stronie jest pompa od pralki?
 12. Dobrze by było gdybyś porozumiał się , z którymś ze sklepów dla piwowarów. Mogliby Ci udostępnić API, które umożliwiałoby zamówienie surowców. Fajnie by było najpierw stworzyć recepturę, a potem jednym kliknięciem zamówić towar.
 13. Ciekawe podejście to tematu piwniczki http://gadzetomania.pl/2012/04/16/brewcave-juz-nigdy-nie-bedziesz-martwic-sie-gdzie-schlodzic-swoje-piwo
 14. http://englishrussia...eer-production/
 15. Można też wykorzystać http://tuxgraphics.org/electronics/200606/article06061.shtml. Na stronie znajdziecie wiele zastosowań tego projektu.
 16. przybysh

  Linux

  Może to śmiesznie zabrzmi. Kiedyś na jakimś starym Dellu był problem ze sterownikiem do wiatraczka:) Zauważyłeś czy włącza Ci się wiatraczek? Podejrzewam, że jeśli się przegrzewa to powinien warczeć jak odkurzacz;)
 17. @Przemekmw Bardzo chaotycznie napisane. Brak znaków interpunkcyjnych dodatkowo utrudnia zrozumienie.
 18. Widać, że domowe piwowarstwo zaczynają dostrzegać inne media. http://gadzetomania.pl/2011/04/03/domowy-browar-za-6-tysiecy-zlotych
 19. Miało być jak najtaniej:) Taki panel dotykowy dosyć drogi jest.
 20. Wracając do tematu taniego sterownika. Na tej samej stronie możemy znaleźć projekt http://mirley.firlej.org/prosty_sterownik_domowy. Bardzo łatwo zaadaptować go do domowego browaru. Wystarczy zmienić wkład na procesorze oraz dobrać triaki o odpowiedniej obciążalności i odprowadzić z nich ciepło.
 21. Na znanym portalu aukcyjnym są w cenie mniej niż 60 zł co jest całkiem niezłą ceną. Minusem takiej obudowy są drogie radiatory dedykowane. Zgadzam się, że do PID`a to najlepsze rozwiązanie. Jednak do prostego i taniego sterownika przekaźniki mechaniczne wystarczą i spełnią swoją rolę. @admiro Zapewne natknąłęś się na stronę http://mirley.firlej.org/ jest tam naprawdę prosty układ jak zbudować przekaźnik optoizolator+triak. Z pewnością dałbyś sobie radę.
 22. Do pomp' date=' elektrozaworów itp stosuje się mechaniczne (raz, że cena, dwa, że to ich obsługi nie stosuje się algorytmu PID i sterowania mocą), do grzałek SSRy.[/quote'] Hmm widać nie mają tego umieszczonego na stronie w dziale devices.
 23. Ja tu widzę mechaniczny http://www.brewtroller.com/wiki/doku.php?id=devices:brewtroller_single_relay
 24. No tak zapomniałem na forum nie wolno wyrażać swoich opinii:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.