Jump to content

Kubas

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About Kubas

 • Birthday 01/23/1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Metamorfizm
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Kuba
 • Komunikator
  3603217
 • Strona www
  http://www.facebook.com/metamorfizm
 1. Wątek stary, ale z kolegą z eliminacji rye stouta nigdy metryczki nie dostaliśmy (mailowo się na wiosnę komunikowaliśmy)
 2. W kategorii Rye Stout, do finału nie dotarliśmy. Dostaliśmy potwierdzenie zgłoszenia piwa, później się przypominaliśmy mailowo kilka razy, raz dostaliśmy odpowiedź, innym razem nie, koniec końców nic nie przyszło. W końcu poddaliśmy się.
 3. Wzięliśmy z kolegą udział w wiosennej edycji właśnie po to aby poddać się ocenie. Niestety, pomimo przypominania się, nie dostaliśmy swojej metryczki. Mam nadzieję, że tym razem wszyscy dostaną swoją ocenę.
 4. Uwarzyliśmy piwo w zeszłą niedzielę, fermentacja już się uspokaja Dokonaliśmy takich modyfikacji - wszystkie słody trafiły odrazu do gara, odpuściliśmy sobie przerwę w 45. Siateczka z jęczmieniem palonym została dodana w czasie trwania przerwy w 68 oraz do wody, której używaliśmy do wysładzania chmiel wrzuciliśmy na początku - 70g EKG (70 min) i 30g na 25 min ekstrakt wyszedł 16,5
 5. Dzięki! Podejrzewam, że teraz zostawimy te 2 bo już je mamy, a następnym razem spróbujemy z jednym rodzajem, raczej pale ale.
 6. Wracając do tematu podziału słodu na pale ale i pilzneński - zauważyłem, że zwykle się używa jednego lub drugiego, czy wynika to z jakichś negatywnych skutków ich łączenia czy po prostu jest to niepotrzebna kombinacja?
 7. płatki są błyskawiczne, ale czy to zmienia fakt ich wpływu na wysładzanie? Fakt, że nie używamy ich dużo, moze rzeczywiście dać sobie spokój z tą przerwą
 8. Podział wziął się stąd, że jest nas dwóch i nie mogliśmy się zdecydować który będzie naszą bazą. pomysł, żeby zacierać w 45 wzięliśmy stąd (http://www.piwo.org/topic/11973-platki-jeczmienne-owsiane-itp-w-jakim-celu-i-jak-stosowac/page-2) "Wszystkie płatki utrudniają w wysładzaniu. Przerwa beta-glukainowa, ok 20 min w ok. 45°C, pomoże ci w wysładzaniu z płatkami, ale też zmniejszy pozytywny wpływ tych płatków na pianę" Czemu chmiel tylko na goryczkę? Poprzednio chmieliliśmy dry stouta na zimno i dało to dobre efekty.
 9. Czołem, mamy za sobą z kolegą już kilka warek, zawsze jednak warzyliśmy z zestawów. Tym razem postanowiliśmy sami ułożyć recepturę, co powiecie na coś takiego: zasyp na 20l piwa: 3 kg pale ale 2 kg pilzneński 0,4 caraaroma 0,2 carahell 0,1 carafa typ I 0,2 jęczmień palony 0,4 płatki owsiane błyskawiczne chmiel: EKG, być może Marynka drożdże - Safale S-04 jęczmienia palonego chcieliśmy użyć w siateczce- zagotować w części wody i wyjąć przed wsypaniem reszty zacieranie: 45st - 10 minut 62 stopnie - 30 minut 68 stopni - 30 minut (do negatywnej póby jodowej) chmielenie: 70g EKG - 60
 10. Nareszcie nowy sklep w Warszawie ostnio niestety zamknął sie Piwowar... Czy coś, poza ześrutowanym słodem, wymaga wcześniejszego zamówienia czy wszystko macie na miejscu?
 11. Czołem! Nazywam się Kuba i jestem z Warszawy. Od kilku lat robię wino, od dawna też marzylem żeby zacząć warzyć piwo. W zeszłym roku zgadaliśmy się z kolegą z zespołu, kupiliśmy zestaw do produkcji i razem uwarzyliśmy już 4 warki. Pierwsza z ekstraktów, za to następne już z zacieraniem. Muszę przyznać, że jest to znacznie ciekawsze od robienia wina. Pozdrawiam serdecznie wszystkich piwowarów!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.