Skocz do zawartości

Kubas

Members
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Kubas

 • Urodziny 23.01.1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Metamorfizm
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Kuba
 • Komunikator
  3603217
 • Strona www
  http://www.facebook.com/metamorfizm
 1. VII Warszawski Konkurs Piw Domowych im. Wojciecha Trześniowskiego

  Dostaliśmy swoją metryczkę - dzięki
 2. Wątek stary, ale z kolegą z eliminacji rye stouta nigdy metryczki nie dostaliśmy (mailowo się na wiosnę komunikowaliśmy)
 3. VII Warszawski Konkurs Piw Domowych im. Wojciecha Trześniowskiego

  W kategorii Rye Stout, do finału nie dotarliśmy. Dostaliśmy potwierdzenie zgłoszenia piwa, później się przypominaliśmy mailowo kilka razy, raz dostaliśmy odpowiedź, innym razem nie, koniec końców nic nie przyszło. W końcu poddaliśmy się.
 4. VII Warszawski Konkurs Piw Domowych im. Wojciecha Trześniowskiego

  Wzięliśmy z kolegą udział w wiosennej edycji właśnie po to aby poddać się ocenie. Niestety, pomimo przypominania się, nie dostaliśmy swojej metryczki. Mam nadzieję, że tym razem wszyscy dostaną swoją ocenę.
 5. Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  Uwarzyliśmy piwo w zeszłą niedzielę, fermentacja już się uspokaja Dokonaliśmy takich modyfikacji - wszystkie słody trafiły odrazu do gara, odpuściliśmy sobie przerwę w 45. Siateczka z jęczmieniem palonym została dodana w czasie trwania przerwy w 68 oraz do wody, której używaliśmy do wysładzania chmiel wrzuciliśmy na początku - 70g EKG (70 min) i 30g na 25 min ekstrakt wyszedł 16,5
 6. Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  Dzięki! Podejrzewam, że teraz zostawimy te 2 bo już je mamy, a następnym razem spróbujemy z jednym rodzajem, raczej pale ale.
 7. Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  Wracając do tematu podziału słodu na pale ale i pilzneński - zauważyłem, że zwykle się używa jednego lub drugiego, czy wynika to z jakichś negatywnych skutków ich łączenia czy po prostu jest to niepotrzebna kombinacja?
 8. Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  płatki są błyskawiczne, ale czy to zmienia fakt ich wpływu na wysładzanie? Fakt, że nie używamy ich dużo, moze rzeczywiście dać sobie spokój z tą przerwą
 9. Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  Podział wziął się stąd, że jest nas dwóch i nie mogliśmy się zdecydować który będzie naszą bazą. pomysł, żeby zacierać w 45 wzięliśmy stąd (http://www.piwo.org/topic/11973-platki-jeczmienne-owsiane-itp-w-jakim-celu-i-jak-stosowac/page-2) "Wszystkie płatki utrudniają w wysładzaniu. Przerwa beta-glukainowa, ok 20 min w ok. 45°C, pomoże ci w wysładzaniu z płatkami, ale też zmniejszy pozytywny wpływ tych płatków na pianę" Czemu chmiel tylko na goryczkę? Poprzednio chmieliliśmy dry stouta na zimno i dało to dobre efekty.
 10. Czołem, mamy za sobą z kolegą już kilka warek, zawsze jednak warzyliśmy z zestawów. Tym razem postanowiliśmy sami ułożyć recepturę, co powiecie na coś takiego: zasyp na 20l piwa: 3 kg pale ale 2 kg pilzneński 0,4 caraaroma 0,2 carahell 0,1 carafa typ I 0,2 jęczmień palony 0,4 płatki owsiane błyskawiczne chmiel: EKG, być może Marynka drożdże - Safale S-04 jęczmienia palonego chcieliśmy użyć w siateczce- zagotować w części wody i wyjąć przed wsypaniem reszty zacieranie: 45st - 10 minut 62 stopnie - 30 minut 68 stopni - 30 minut (do negatywnej póby jodowej) chmielenie: 70g EKG - 60 minut, zastanawiamy się czy części nie zastąpić Marynką 15g EKG - 30 minut 15g EKG - 10 minut 30g EKG na cichą Co myślicie o tym?
 11. Nareszcie nowy sklep w Warszawie ostnio niestety zamknął sie Piwowar... Czy coś, poza ześrutowanym słodem, wymaga wcześniejszego zamówienia czy wszystko macie na miejscu?
 12. Czołem!

  Czołem! Nazywam się Kuba i jestem z Warszawy. Od kilku lat robię wino, od dawna też marzylem żeby zacząć warzyć piwo. W zeszłym roku zgadaliśmy się z kolegą z zespołu, kupiliśmy zestaw do produkcji i razem uwarzyliśmy już 4 warki. Pierwsza z ekstraktów, za to następne już z zacieraniem. Muszę przyznać, że jest to znacznie ciekawsze od robienia wina. Pozdrawiam serdecznie wszystkich piwowarów!
×