Skocz do zawartości

Kubas

Members
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Kubas

 • Urodziny 23.01.1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Metamorfizm
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Kuba
 • Komunikator
  3603217
 • Strona www
  http://www.facebook.com/metamorfizm
 1. Kubas

  Odpowiedniki słodów Weyermann oraz Słodowni Strzegom

 2. Kubas

  VII Warszawski Konkurs Piw Domowych im. Wojciecha Trześniowskiego

  Dostaliśmy swoją metryczkę - dzięki
 3. Wątek stary, ale z kolegą z eliminacji rye stouta nigdy metryczki nie dostaliśmy (mailowo się na wiosnę komunikowaliśmy)
 4. Kubas

  VII Warszawski Konkurs Piw Domowych im. Wojciecha Trześniowskiego

  W kategorii Rye Stout, do finału nie dotarliśmy. Dostaliśmy potwierdzenie zgłoszenia piwa, później się przypominaliśmy mailowo kilka razy, raz dostaliśmy odpowiedź, innym razem nie, koniec końców nic nie przyszło. W końcu poddaliśmy się.
 5. Kubas

  VII Warszawski Konkurs Piw Domowych im. Wojciecha Trześniowskiego

  Wzięliśmy z kolegą udział w wiosennej edycji właśnie po to aby poddać się ocenie. Niestety, pomimo przypominania się, nie dostaliśmy swojej metryczki. Mam nadzieję, że tym razem wszyscy dostaną swoją ocenę.
 6. Kubas

  Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  Uwarzyliśmy piwo w zeszłą niedzielę, fermentacja już się uspokaja Dokonaliśmy takich modyfikacji - wszystkie słody trafiły odrazu do gara, odpuściliśmy sobie przerwę w 45. Siateczka z jęczmieniem palonym została dodana w czasie trwania przerwy w 68 oraz do wody, której używaliśmy do wysładzania chmiel wrzuciliśmy na początku - 70g EKG (70 min) i 30g na 25 min ekstrakt wyszedł 16,5
 7. Kubas

  Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  Dzięki! Podejrzewam, że teraz zostawimy te 2 bo już je mamy, a następnym razem spróbujemy z jednym rodzajem, raczej pale ale.
 8. Kubas

  Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  Wracając do tematu podziału słodu na pale ale i pilzneński - zauważyłem, że zwykle się używa jednego lub drugiego, czy wynika to z jakichś negatywnych skutków ich łączenia czy po prostu jest to niepotrzebna kombinacja?
 9. Kubas

  Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  płatki są błyskawiczne, ale czy to zmienia fakt ich wpływu na wysładzanie? Fakt, że nie używamy ich dużo, moze rzeczywiście dać sobie spokój z tą przerwą
 10. Kubas

  Foreign extra stout - pierwsza własna receptura

  Podział wziął się stąd, że jest nas dwóch i nie mogliśmy się zdecydować który będzie naszą bazą. pomysł, żeby zacierać w 45 wzięliśmy stąd (http://www.piwo.org/topic/11973-platki-jeczmienne-owsiane-itp-w-jakim-celu-i-jak-stosowac/page-2) "Wszystkie płatki utrudniają w wysładzaniu. Przerwa beta-glukainowa, ok 20 min w ok. 45°C, pomoże ci w wysładzaniu z płatkami, ale też zmniejszy pozytywny wpływ tych płatków na pianę" Czemu chmiel tylko na goryczkę? Poprzednio chmieliliśmy dry stouta na zimno i dało to dobre efekty.
 11. Czołem, mamy za sobą z kolegą już kilka warek, zawsze jednak warzyliśmy z zestawów. Tym razem postanowiliśmy sami ułożyć recepturę, co powiecie na coś takiego: zasyp na 20l piwa: 3 kg pale ale 2 kg pilzneński 0,4 caraaroma 0,2 carahell 0,1 carafa typ I 0,2 jęczmień palony 0,4 płatki owsiane błyskawiczne chmiel: EKG, być może Marynka drożdże - Safale S-04 jęczmienia palonego chcieliśmy użyć w siateczce- zagotować w części wody i wyjąć przed wsypaniem reszty zacieranie: 45st - 10 minut 62 stopnie - 30 minut 68 stopni - 30 minut (do negatywnej póby jodowej) chmielenie: 70g EKG - 60 minut, zastanawiamy się czy części nie zastąpić Marynką 15g EKG - 30 minut 15g EKG - 10 minut 30g EKG na cichą Co myślicie o tym?
 12. Nareszcie nowy sklep w Warszawie ostnio niestety zamknął sie Piwowar... Czy coś, poza ześrutowanym słodem, wymaga wcześniejszego zamówienia czy wszystko macie na miejscu?
 13. Kubas

  Czołem!

  Czołem! Nazywam się Kuba i jestem z Warszawy. Od kilku lat robię wino, od dawna też marzylem żeby zacząć warzyć piwo. W zeszłym roku zgadaliśmy się z kolegą z zespołu, kupiliśmy zestaw do produkcji i razem uwarzyliśmy już 4 warki. Pierwsza z ekstraktów, za to następne już z zacieraniem. Muszę przyznać, że jest to znacznie ciekawsze od robienia wina. Pozdrawiam serdecznie wszystkich piwowarów!
×