Jump to content

bolsport

Members
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Przemek

Piwowarstwo

 • Miasto
  Ligota Turawska

Recent Profile Visitors

527 profile views
 1. chętnie wezmę ta chłodnicę. proszę o wiadomość.
 2. Wstępnie rezerwuję. Najpierw muszę wiedzieć do czego to służyło?
 3. Wysylka idzie dhlem Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 4. Sprzedane Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 5. Nie jest to dno warstwowe. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 6. Juz ktos zarezerwowal. Wstepnie sprzedane. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 7. Sprzedam garnek ze stali nierdzewnej z zamontowanym kranem. Kran jest zamontowany na podkładkach ze stali nierdzewnej na uszczelce silikonowej. Od środka wystaje gwint zewnętrzny 1/2". Można spokojnie dokręcić filtrator lub hopstoper. Kupiłem większy garnek i ten mi leży od jakiegoś czasu dlatego sprzedaję. Wysyłka 15zł. Cena garnka 200zł. Możliwy odbiór osobisty w okolicach Opola.
 8. Sprzedam śrutownik Brewferm. Przemielił u mnie ok 200kg słodów i nie widać po nim zbytnio zużycia. Kupiłem walcowy bo moje potrzeby rosną Ten sprzedaję bo jest mi już nie potrzebny. W zestawie jest korbka ale nie używana. Zamiast tego w ślimak jest wkręcona śruba nierdzewna pozwalająca podłączyć wiertarkę. Wysyłka 15zł kurierem. Cena śrutownika to 100zł. Możliwy odbiór osobisty w Opolu.
 9. mam do sprzedania stalgasta 50L z kranem. WIęcej info na prv
 10. Podzielę się moim jedynym i najnowszym doświadczeniem. Właśnie opróżniłem w sobotę keg na Opolskich Konfrontacjach Piwowarskich. Był to american wheat. Warka 40L, na cichą wrzuciłem 100g Citry 2016 oraz przecier zrobiony z 4 dojrzałych mango. Mango obrałem ze skóry i pokroiłem, zblendowałem je w garnku i podgrzałem do temp 65C. Tą temperaturę utrzymałem jakieś 10min. Po wystudzeniu cały przecier powędrował razem z chmielem do fermentora na 4 dni. Efekt tego jest taki że piwo zajęło 2 miejsce w konkursie konsumenckim. Piwo było mętne, nie wiem czy uzyskany aromat mango był zadowalający, ja uważam że mogło być lepiej. Samo chmielenie dało więcej aromatu niż ten przecier. W smaku mango było wyczuwalne ale mam wrażanie że piwo lekko skwaśniało. Podsumowując było to ciekawe doświadczenie ale wydaje mi się że lepsze chmielenie na zimno dało by ciekawsze efekty.
 11. Hej, Zmieniłem niedawno chłodnicę zanurzeniową na wymiennik ciepła. Zauważyłem że zaczynam piwa robić nieco prze chmielone na goryczkę. Doszedłem do wniosku że jest to wina tego że jak wyłączam palnik i zaczynam chłodzić przez wymiennik to ten chmiel na aromat dalej pływa w gorącej brzeczce i uwalnia AA na goryczkę. Jak sobie z tym poradzić. Jednym ze sposobów opisanych w artykule: http://www.piwo.org/topic/10132-artyku%C5%82-byo-hop-stand-chmielenie-whirpoolowe/?hl=%2Bizomeryzacja+%2Balfa+%2Bkwas%C3%B3w Jest obniżenie temperatury brzeczki w kadzi warzelnej poniżej 79C. Kolejnym sposobem jest zmiana modelu chmielenia na goryczkę i estymowanie izomeryzacji alfa-kwasów w trakcie chłodzenia ale jak dla mnie jest to wróżenie z fusów. Zastanawiam się jak sobie z tym radzić. Czy zawracać brzeczkę z wymiennika z powrotem do kadzi aby wychłodzić całą kadź poniżej 79C i dopiero chmielić na aromat?? A może chmielić tylko na goryczkę i resztę chmielu dodawać na zimno na cichą?? Jak sobie z tym poradzić.
 12. Wymiennik naprawdę daje radę. Wymaga on niestety zamontowania kranu w garnku. Kran jest rewelacyjną sprawą tylko trzeba to zrobić dobrze bo łatwo popsuć garnek. Musisz pamiętać że potrzebujesz do tego hopstoper inaczej zapchasz wymiennik chmielem i osadem białkowym. Wymiennik trzeba czyścić i płukać po każdym użyciu. Co 2-3 warki warto go potraktować NAOH. Pomijając takie koszty jak kran, hopstoper i wszelkie nyple, śrubunki to jest to bardzo wydajne rozwiązanie. Mniej wiecej 1:1 zużycie wody do chłodzonej brzeczki.
 13. Ja mam jedną, mogę odsprzedać, mam też pylon. Napisz mi na prv to się dogadamy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.