Skocz do zawartości

MalyPL

Members
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana MalyPL w dniu 1 Grudzień 2018

Użytkownicy przyznają MalyPL punkty reputacji!

Kontakt

 • Imię
  Mariusz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Lubin

Ostatnie wizyty

208 wyświetleń profilu
 1. MalyPL

  Śrutownik Zelmer

  33 warki śrutowałem zelmerem a po kupnie właśnie od Patryka wydajność podskoczyła mi o 2 blg na 20 litrach. Pamiętaj że sprzęt ma nam służyć a nie się zwracać.
 2. MalyPL

  iSpindel - temat techniczny

  Dodam jeszcze bo też szukałem, że prędkość portu musi być ustawione na 115200 .
 3. MalyPL

  Preformy PET - zamówienie grupowe

  Ja pisałem o 4 sztukach wcześniej ale widzę że nie zauważyłeś, Jak można to proszę dopisać.
 4. Co Ty tam ładujesz do tego falcona ? Ja zmontowałem wszystko klejem na gorąco i ma taką wyporność, że jeszcze spokojnie jako boja może robić 😉 Zobacz na allegro może coś takiego Ci podpasuje. Można jeszcze się podłączyć pod zamówienie pet-ów? Jeżeli tak to dla mnie 4 proszę.
 5. MalyPL

  MalyPL

 6. MalyPL

  Fermentacja w szklanych słojach - piwa belgijskie kwaśne

  Proponuję kupić słój co ma 26 litrów. Zawsze to większy zapas na pianę. Uszczelki zrobiłem sobie z maty silikonowej a raczej z formy na ciasto. Po tym słój robi się szczelny że spokojnie można go używać do sprężarki
 7. Mod wybiera się w kettle (kociołek z google ) Grzałka musi być jako mod_PWM. Ramp Power Up % - to moc z jaką grzałka będzie podgrzewać do uzyskania temperatury ustawionej w step config (100 st). Po dojściu do temperatury grzałka zmienia ustawienie na 70% mocy która ustawiona jest w Boil Power % W tym samym czasie zaczyna się odliczanie czasu 60 min. Ustawienie mocy trzeba dobrać sobie indywidualnie, ja miałem 80 a jak za mało mi odparowało to nawet 90. Hop 1, 2, 3 to czasy po których zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym o zrobieniu czegoś - tu w domyśle wrzucenie chmielu.
 8. Do gotowania polecam SimpleBoilLogic. "Sam" gotuje
 9. MalyPL

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Nie wiem czy ja źle obliczam, ale wg pliku pppp to ponad 80%. To możliwe ?? 3,8 kg słodu pale ale 0,5 kg karmelowy 30 1 kg karmelowy 150 21 l brzeczki w pojemniku i na refraktometrze pokazuje 14,1
 10. W ustawieniach grzałek daj mod_PWM i częstotliwość pracy na 60.Tak jak napisał adamski_68 musisz mieć podłączone obciążenie. Przy pomiarze u mnie tak jak u Ciebie pokazywało połowę wartości napięcia, ale ale to jest chyba uśrednienie przez miernik. Zacząłem od 6% mocy na "sucho" i grzałki lekko zaczęły się rozgrzewać. Ja zrobiłem sterowanie dwóch grzałek przez jeden ssr bo tak naprawdę nie potrzebna jest zabawa osobno każdą z nich.
 11. Przez co zasilasz grzałkę? Stycznik czy przekaźnik ssr ?
 12. Oczywiście że przetestowałem. Już trzy warki na tym uwarzyłem. Tak jak wcześniej pisałem wystarczy raspberry pi zero W To co podałeś w linku też będzie działało. Czytałem że wchodzą no to systemy jak na raspberry pi. Jak byś się zdecydował na malinę zero W to musisz jeszcze mieć przejściówkę z micro usb na usb i jakiegoś huba usb żeby podłączyć klawiaturę i myszkę, no i przejściówkę z mini hdmi na hdmi dla wizji.
 13. Tylko craftbeerpi Wystarczy raspberrypi zero W - 52 zł, dwa przekaźniki 25A ssr z allegro po 13 zł sztuka, (są bo wczoraj dostałem). Karta micro sdhc 4Gb do zabawy w konsoli lub 8Gb w trybie graficznym.Połączenie z programem przez WiFi. Na dzień dzisiejszy do programu dostępnych jest 40 pluginów do wszystkiego (PID-y, PWM-y i co sobie kto życzy). Warte zainteresowania.
 14. MalyPL

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Wydaje mi się, że grzałki są przyspawane do dna. Wygląda to jak płyta grzejna elektryczna i wymiana będzie wiązała się z wymianą dna (takie mam wrażenie, być może się mylę) Grzanie jest realizowane tak jak napisał Ralphinistrator grzaniem pełną mocą grzałek, ale w zależności od ustawionej mocy, grzałki załączane są czasowo. Powyżej 1000 W "mniejsza " grzałka działa cały czas a cyklicznie włączana i wyłączana jest "większa: grzałka. Miałem to zapisane ale gdzieś wsiąkła mi rozpiska. Co do mojej przeróbki to złożyłem wszystko i działa. Obudowę czujnika dotoczył mi tokarz za 20zł. Wpakowałem do tego cyfrowy czujnik, ale musiałem go trochę oszlifować bo otwór miał tylko 4mm średnicy. Do środka wcisnąłem jeszcze pastę silikonową żeby nie było strat ciepła. Wskazania temperatury takie same jak na "zewnętrznym" termometrze. Po testach z samą wodą jest ok. Jak to będzie zachowywać się podczas warzenia - się zobaczy. Zdjęcia czujnika i płytki raspberrypi zero W.
 15. MalyPL

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  To jest termopara i całkiem inna zasada działania od tych wcześniej wymienianych czujników. Znalazłem aukcje z modułem ale nie wiem czy będzie pasował do raspberry a tym bardziej do programu.
×