Jump to content

MalyPL

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MalyPL last won the day on December 1 2018

MalyPL had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Mariusz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Lubin

Recent Profile Visitors

282 profile views
 1. Do połączenia wystarczy ta sama sieć a nie net. Bierzesz jakiś stary telefon robisz hotspota i tyle.
 2. W sumie logicznie myśląc to masz rację. Nie wiem gdzie to wyczytałem żeby dać 60. Może łatwiej było mi minutę podzielić chociaż nie wiem po co. Przy następnym warzeniu zmienię na 50 zobaczę czy coś się dzieje.
 3. 33 warki śrutowałem zelmerem a po kupnie właśnie od Patryka wydajność podskoczyła mi o 2 blg na 20 litrach. Pamiętaj że sprzęt ma nam służyć a nie się zwracać.
 4. Dodam jeszcze bo też szukałem, że prędkość portu musi być ustawione na 115200 .
 5. Ja pisałem o 4 sztukach wcześniej ale widzę że nie zauważyłeś, Jak można to proszę dopisać.
 6. Co Ty tam ładujesz do tego falcona ? Ja zmontowałem wszystko klejem na gorąco i ma taką wyporność, że jeszcze spokojnie jako boja może robić 😉 Zobacz na allegro może coś takiego Ci podpasuje. Można jeszcze się podłączyć pod zamówienie pet-ów? Jeżeli tak to dla mnie 4 proszę.
 7. MalyPL

  MalyPL

 8. Proponuję kupić słój co ma 26 litrów. Zawsze to większy zapas na pianę. Uszczelki zrobiłem sobie z maty silikonowej a raczej z formy na ciasto. Po tym słój robi się szczelny że spokojnie można go używać do sprężarki
 9. Mod wybiera się w kettle (kociołek z google ) Grzałka musi być jako mod_PWM. Ramp Power Up % - to moc z jaką grzałka będzie podgrzewać do uzyskania temperatury ustawionej w step config (100 st). Po dojściu do temperatury grzałka zmienia ustawienie na 70% mocy która ustawiona jest w Boil Power % W tym samym czasie zaczyna się odliczanie czasu 60 min. Ustawienie mocy trzeba dobrać sobie indywidualnie, ja miałem 80 a jak za mało mi odparowało to nawet 90. Hop 1, 2, 3 to czasy po których zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym o zrobieniu czegoś - tu w domyśle wrzucenie chmielu.
 10. Do gotowania polecam SimpleBoilLogic. "Sam" gotuje
 11. Nie wiem czy ja źle obliczam, ale wg pliku pppp to ponad 80%. To możliwe ?? 3,8 kg słodu pale ale 0,5 kg karmelowy 30 1 kg karmelowy 150 21 l brzeczki w pojemniku i na refraktometrze pokazuje 14,1
 12. W ustawieniach grzałek daj mod_PWM i częstotliwość pracy na 60.Tak jak napisał adamski_68 musisz mieć podłączone obciążenie. Przy pomiarze u mnie tak jak u Ciebie pokazywało połowę wartości napięcia, ale ale to jest chyba uśrednienie przez miernik. Zacząłem od 6% mocy na "sucho" i grzałki lekko zaczęły się rozgrzewać. Ja zrobiłem sterowanie dwóch grzałek przez jeden ssr bo tak naprawdę nie potrzebna jest zabawa osobno każdą z nich.
 13. Przez co zasilasz grzałkę? Stycznik czy przekaźnik ssr ?
 14. Oczywiście że przetestowałem. Już trzy warki na tym uwarzyłem. Tak jak wcześniej pisałem wystarczy raspberry pi zero W To co podałeś w linku też będzie działało. Czytałem że wchodzą no to systemy jak na raspberry pi. Jak byś się zdecydował na malinę zero W to musisz jeszcze mieć przejściówkę z micro usb na usb i jakiegoś huba usb żeby podłączyć klawiaturę i myszkę, no i przejściówkę z mini hdmi na hdmi dla wizji.
×
×
 • Create New...