Skocz do zawartości

FARMER

Members
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Farmerski Browar Domowy
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  IV
 • Miasto
  Warszawa / Słupsk

Kontakt

 • Strona www
  http://facebook.com/browarfarmerski
 1. FARMER

  Fermentacja czy przelać już na cichą

  To ja też mam podobne pytanko. Mam IIPA -18 blg tydzien na burzliwej i od dwóch dni stanało na 5 blg i nie rusza sie , moge juz zlac na cicha czy lepiej jeszcze poczekac z 3-4 dni.
 2. FARMER

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Witam! Posiadam takie składniki -słód pale ale -strzegom 4kg -słód karmelowy jasny 30 -strzegom 0,2 kg -chmiel marynka granulat -30g -chmiel topaz granulat -30g -chmiel lubelski granulat -30g -dożdże fermentis Safbrew S-33 Mam zamiar zacierać to 45min w temeraturze 63-65 stopni C a poźniej podgrzać do 73-75 stopni na C na 15min. Planuje dodać chmiel w czasie godzinnego gotowania w pierwszej milnucie 30g lubelskiego, 30 min 30g Topaz , i na koniec w 45min Marynka. Chciałbym się dowiedzieć bo lubie takie piwa gdzie czuć goryczkę chmielu ale taką do 40 IBU a zarazem chcę aby posiadało ładny aromat chmielowy. Czy takim chmieleniem osiągne oczekiwany efekt. Dodam, że to będzie pierwsza zacierana warka.
 3. FARMER

  Gazowanie - w jakich warunkach

  No fermentują w temperaturach 12-22 stopnie, wiec teraz zastanawiam się czy to zdanie to prawda - "Zabutelkowane piwo pozostawiamy około tydzień w temperaturze pokojowej, a następnie przechowujemy w ciemnym pomieszczeniu w możliwie najniższej temperaturze. Piwo jest gotowe do spożycia po upływie około 3-4 tygodni". Cytat wzięty http://www.wiki.piwo.org/Moje_pierwsze_piwo_z_brewkita.
 4. FARMER

  Gazowanie - w jakich warunkach

  Już wiem są to drożdże dolnej fermentscji GLW35.
 5. FARMER

  Gazowanie - w jakich warunkach

  Nie wiadomo jaki to typ drożdży, korzystalem tych dolączonych do zestawu.
 6. FARMER

  Gazowanie - w jakich warunkach

  A więc ponawiam pytanie wynosić już do chłodnego czy nie ??
 7. FARMER

  Gazowanie - w jakich warunkach

  Cukier i glukoza dodawany bezpośrednio a próbowałem po tygodniu bitelke z cukrem, po nastepnych trzech dniach piwo z glukozą i dzisiaj sprobowałem piwo z cukrem jest jakby lepiej nagazaowane, bo czuć lekko gaz na języku ale to jeszcze według mnie nie jest taka ilość gazu jakiej bym oczekiwał. Robię pierwszą warkę i nie wiem też czego się spodziewać. Piwko wygląda tak jak na zdjęciu, to jest piana wymuszona zanim zrobiłem zdjęcie była około 0,5 większa. Więc jak wynieść już piwo do piwnicy czy jeszcze poczekać a jak tak to ile?
 8. FARMER

  Gazowanie - w jakich warunkach

  Witam! Podobnie jak kolega zaczynający temat robie piwko z brewkitu Gozdawa Pils. Piwo fermentowało 19-20 dni do fermentacji dodałem 0,5 kg ekstraktu słodowego i 0,5 kg glukozy. Początkowe blg wynosiło 10 i odfermentowało do 2,5 blg. Do połowy butelek dodałem 4g cukru a do drugiej połowy 5 g glugozy. Po półtorej tygodnia stania w temperaturze pokojowej piwo smakuje dobrze, barwe ma dobrą, tylko ma nie wiele więcej gazu a może tyle samo ile miało podczas rozlewania czyli prawie nic . Czy to już najwyższy czas przenieść je do zimnej piwnicy czy poczekać jeszcze w ciepłym.
 9. FARMER

  Poszukiwani słupscy piwowarzy domowi !

  Kiedy następne spotkanie bo jestem zainteresowany.
 10. Cześć , Tak jak już wspominałem robię pierwszą warke z brewkita Gozdawa Pils , dzisiaj mija 20 dzien stania w fermentatorze piwo ma w tej chwili około 3 blg jeszcze lekko pracuje tzn zabulgocze raz na okolo 5 min i nie wiem czy mogę je już dzisiaj przelac do butelek. W instrukcji piszą że fermentacja trwa do 12 dni a nie 20 dni .
 11. Witam! Robie sobię piwko z brewkitu Gozdawa PILS. Piwo nastawiłem 15 dni temu miało około 10 BLG. Dzisiaj dalej feremntuje w tej chwili ma niecałe 4 BLG. Zastanawie mnie to czy jak wyjade na weekend z domu i rozjeje piwo do butelek dopiero w niedziele to czy nic mi się z tym piwem nie stanie jakby fermentacja skończyła się w piatek lub sobotę.
 12. FARMER

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Witam! Robie pierwszą warkę z Brewkitu Gozdawa pils. Piwo zaczęło bulgotać po 2 -3 dniach wcześniej nabrzmiało wieko beczki. Teraz po 7 dniach od nastawienia zlalem kranikiem miarkę i jest lekko gazowane kolor ma chyba odpowiedn,i smak mała ilość piwa + woda. Nie otwierałem beczki okazuje się że piwo dalej bulgocze. Z zewnątrz widzę max 1cm pianę na powierzchni. brzeczki Jednak interesuje mnie czy ten gaz w piwie jest normalny czy to jednak infekcja.
×