Jump to content

żywczyk82

Members
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

About żywczyk82

 • Birthday 12/10/1982

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  1
 • Miasto
  Ruda Śląska

Kontakt

 • Imię
  Łukasz
 • Komunikator
  GG - 6857470
 • Skype
  lhulok

żywczyk82's Achievements

 1. Hej, Ja to połączyłem wężem igielitowym a końcówkę zdobyłem rozkuwając wąż z oplotu z potrzebnym rozmiarem gwintu. Jak będę w domu to wrzucę kilka zdjęć.
 2. Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i porady. W sobotę wielki dzień
 3. Żeby można było wykonać próbę jodową.
 4. Witam Wszystkich, Jestem tuż przed uwarzeniem pierwszej warki. Na tapetę pójdzie "Oatmeal Stout" ale zmodyfikowany na Milk Stouta (dodam laktozę przed końcem gotowania). Mam jednak parę pytań. Zamówiłem zestaw z browamatora http://browamator.pl...&przedm=2433876 jednak instrukcja warzenia, która się tam znajduje, jak na pierwszy raz jest trochę niekompletna (przynajmniej dla mnie). Mianowicie: 1. Do jakiej temperatury podgrzać wodę przed wrzuceniem słodów? Dodam, że słody ciemne, a więc ok 1 KG dodaję po negatywnej próbie jodowej. Wody ma być 15 L - słody wrzucone na dzień dobry (jasne + płatki owsiane) to 3,7 Kg. Przerwa temperaturowa ma być w okolicach 67-68 stopni. 2. Czy po wrzuceniu słodów ciemnych i podgrzaniu do 76 stopni przetrzymać trochę ciemne słody w tej temperaturze czy od razu filtrować? 3. Wysładzanie - piwo ma mieć 13 BLG. W instrukcji napisano, żeby wysładzać do 22 L (mam otrzymać 20 L warki). Czy jeśli wysłodzę do 22 L to BLG powinno być niższe niż zakładane 13? Jakiego przyrostu BLG można się spodziewać po odparowaniu wody? Może wysładzać więcej niż 22 L? Czy temperatura wysładzania 76-78 stopni będzie ok? 4. Drożdże Safale S-04 - rehydrować przed zadaniem? Jeśli tak to przez jaki czas? To chyba tyle tematów, które mnie zastanawiają. Z góry dziękuję Wszystkim za porady, odpowiedzi, podpowiedzi.
 5. "... MIEDŹ albo nie MIEDŹ? - oto jest pytanie..." Ja już wybrałem
 6. Amorph - chłodzisz czy chodzisz z nią spać, że musi być idealna?
 7. Jakby nie było 60 PLN taniej, a i satysfakcja z dobrze wykonanej roboty jest
 8. Cześć Wszystkim, Jak już wcześniej wspominałem - kompletuję sprzęt. Poniżej chłodnica własnej roboty. 1. Rurka miedziana 10m FI-8mm stąd http://autogaz-marke...dziana-fi8.html (taniej niż na alledrogo). Dzień po zamówieniu przybył kurier z dostawą. 2. Pozbycie się otuliny (skalpel daje radę na fest) 3. Zwijanie rurki. Użyłem garnka o średnicy 20cm. Rurka nie była niczym wypełniana (żadnego piasku czy innych) i formowała się dokładnie tak jak chciałem. 4. Do usztywnienia chłodnicy użyłem drutu miedzianego. 5. Gotowy wyrób. 6. Na zdjęciach brakuje jeszcze węży doprowadzających wodę oraz króćca do podłączenia pod kran bo się suszą po próbie szczelności, która nomen omen przebiegła pomyślnie
 9. żywczyk82

  CHŁODNICA

  Chłodnica HOME MADE
 10. Witam Wszystkich, Jako początkujący piwowar chciałem przywitać całą browarnianą brać! Mam na imię Łukasz, dla znajomych Łysy (bez związku z fryzurą) i aktualnie pomieszkuję w Rudzie Śląskiej. Piwowarstwem zaraził mnie kumpel częstując mnie swoją drugą w karierze warką Milk Stout. Efekt - absolutne zaskoczenie. Nigdy dotąd nie próbowałem piwa domowej roboty, a tu jak się okazuje doznania smakowe są nieporównywalnie większe niż w przypadku komercjalnych browarów. Ale to pewno Wszyscy wiecie . W końcu po to warzycie swoje warki Na początku stycznia skompletowałem PODSTAWOWY sprzęt pozwalający na zrobienie piwa z brewkit'u. Nie chciałem się porywać na warzenie z zacieraniem. Na tamten moment wydawało się to dla mnie kosmicznie nieosiągalne w warunkach domowych - stąd padło na Brewkit Cooper's Lager. Wszystko wykonane zgodnie z recepturą. Teraz warka w butelkach czeka spożycie. Kosztując w trakcie rozlewu sądzę, iż nie będzie źle. Niemniej jednak zgłębiając temat postanowiłem, że będę warzył. Kompletuję teraz niezbędny sprzęt. Większość rzeczy będzie HOME MADE (filtrator, chłodnica, termometry, minutniki itd.). Myślę, że po feriach (byłoby wcześniej, ale wyjazd z dzieciakami się szykuje) zaczynam warzyć na poważnie!!! Życzę Wam Wszystkim i sobie samych udanych warek! Pozdrawiam, Łukasz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.