
330ml
Members-
Posts
112 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Nowości
Profiles
Forums
Gallery
Downloads
Blogs
Calendar
Store
Member Map
Collections
Classifieds
Everything posted by 330ml
-
Ja też dziś otrzymałem sztobry i też byłem zdziwiony jak zobaczyłem listonosza. Są już wsadzone
-
Miesiąc, lub dłużej przy odczycie i przesyłaniu danych co 15 min, i oczywiście dioda modułu mierzącego kąt wylutowana.
-
Miałem kiedyś problem z załączaniem pojedynczego przekaźnika, wertowałem internety i doczytałem się żeby wstawić diodę led (np: D7>dioda>IN, katodą w stronę "IN" przekaźnika), i u mnie to pomogło. Niedawno dowiedziałem się że można to zrobić programowo zmieniając "Pin type", ale tego nie sprawdzałem skoro działa z diodą led. Wcześniej miałem przekaźnik podwójny i on działał bezproblemowo bez diody.
-
Jest jeszcze inny sposób nie niszczyć drzwi lodówki, u mnie było możliwe odkręcenie całego plastiku z wewnętrznej strony drzwi, potem dociąłem z płaskiego plastiku płytę o takim samym rozmiarze i przykręciłem zamiast oryginalnego (na ten plastik założyłem uszczelkę). Ale moja lodówka to stary Polar, przy nowej MPM tak się nie da zrobić.
-
Na wyświetlaczu jest "Wait to Heat 07m05", czyli oczekiwanie na załączenie, może trzeba zrobić "erase EEProm" bo trochę pomieszana jest ta sekcja Device Setup, są dwie pozycje Device2 i Device5 dla odpowiednio PIN7 i PIN4 jako Chamber Cooler, a następne dwie to: Device3 i Device4 dla PIN5 jako Chamber Heater. Może dlatego program wariuje. Oba sensory temp też pokazują identyczną wartość: 25.438, może któryś z czujników nie ma dobrego styku i wtedy tak się może dziać. W moim sterowniku używam tylko PIN7 (mam pojedynczy przekaźnik) najpierw dla chłodzenia, a jak chcę podnosić temperaturę to zmieniam tego pina na Chamber Heater, wtyczkę od lodówki wyciągam z gniazdka, a wkładam wtykę grzałki (pas grzewczy). Według mnie to się sprawdza lepiej, przynajmniej dla mnie jest mniej problemów.
-
Sprawdzałem w przeglądarce (domyślna) rozmiar tekstu miałem "duży" przełączyłem na "normalny" i jest tak samo, wcześniej było dobrze. Sprawdziłem jeszcze na Redmi4A w przeglądarce "Chrome" jest dobrze, linki działają.
-
Mój zabytkowy Redmi2, ale sprawdzałem też na Redmi4A (też stary) i tak samo, link nie działa. Myślałem że może coś mam źle ustawione na moim Redmi2, bo wcześniej nie było problemów.
-
U mnie zniknęła na smartfonie (android) możliwość otwarcia danego wątku poprzez kliknięcie na czas jego dodania pod ikoną użytkownika dodającego ostatnią odpowiedź, zaznaczyłem czerwoną obwódką na zrzucie poniżej:
-
A u mnie na zniknęła na smartfonie 'android' możliwość otwarcia danego wątku poprzez kliknięcie na czas jego dodania pod ikoną użytkownika dodającego ostatnią odpowiedź
-
Te wiaderka są dobre, ale dużo lepsze są przezroczyste bo widać jak przebiega fermentacja i nie trzeba zaglądać przez zdejmowanie wieka. Do warek 10 - 13 litrowych, a takie wielkości mi teraz pasują kupiłem wiadra w "esensjesmaku" były niedrogie i są ciut większe jak te z Castoramy, i do mojej lodówki mieszczą się dwie sztuki na raz. W 33 litrowych też można fermentować małe warki, wcześniej tak robiłem, ale zajmowały dużo miejsca w lodówce i mieściło się tylko jedno.
-
Można kupić za parę złotych w aptece gruszkę lekarską i po problemie...
-
Potrzebna jeszcze druga część do ładowarki: "Bezprzewodowa ładowarka Qi", też do kupienia na aliexpress
-
Wentylator od starej zamrażarki skrzyniowej daje radę, uchylam okno i drzwi z pomieszczenia obok i jest taki ciąg, że nawet zapachy z warzenia nie przedostają się do innych pomieszczeń w domu. Przy okapie kuchennym był z tym problem. Wentylator jest wstawiony w ramę z szybą zamiast okienka 90x60cm, średnica wentylatora ok 26cm, trochę robi szumu podczas pracy, ale ten z okapu na 3 biegu też hałasował, a i tak para się skraplała i kapało, teraz pracuje na „1” i tylko podczas gotowania brzeczki. Gdyby gar był w pobliżu okna, to okap byłby zbędny.
-
Zaciekawił mnie temat automatyzacji z wykorzystaniem indukcji, jak jest załączana kuchenka i jak odbywa się sterowanie jej mocą, bo moja kuchenka 2kW ma sterowanie dotykowe za pomocą kilku dotykowych pól i nie korzystam z niej, tylko z pola grzewczego kuchni ceramicznej 1,8kW, przerobionego na kuchenkę a steruje nią Brewmaniac. U mnie podanie napięcia na kuchenkę to jej załączenie.
-
Cukier dodany np do wina nie wnosi bimbrowych posmaków (jeśli tego nie destylujemy), dopiero destylacja daje ten smak i zapach, ale to moje zdanie
-
Na moich garach nie widać czy są satynowe, czy błyszczące bo są zaizolowane karimatą i to jest dla mnie istotne:)
-
BIAB, czyli warzenie w worku bez wysładzania - fotoreportaż
330ml replied to scooby_brew's topic in Artykuły i opracowania
Według moich zapisków ustaliłem że 1 kg słodu zatrzymuje ok 0,7 litra wody, z tym że nie używam Biab tylko grawitacyjna filtracja wężykiem z oplotu do czasu aż przestanie lecieć brzeczka. Natomiast 1 kg słodu wsypany do wody powoduje wzrost ilości zacieru też o ok 0,7 litra. Ale to moje ustalenia, czasem mi pomagają przy wyliczeniu czy zacier zmieści się w garze -
@diask Oddziela osady po gotowaniu? Ostatnio w przypadku zasypu z pszenicą 120 mikronów nie zatrzymało wszystkiego. Nie wiem czy oddziela osady, ważne że brzeczka po tej filtracji przez worek jest chyba czysta, bo w czasie fermentacji przy jasnych piwach piana jest śnieżnobiała . Kupiłem też worek 100 mikronów, ale nie korzystałem z niego, bo okazał się za mały do mojego fermentora.
-
Mój sposób na napowietrzanie brzeczki, mały silniczek 12V z drukarki pręt fi 3mm z nierdzewki z nakręconym skrzydełkiem z blaszki 10x20mm na końcu, (trochę podgięte końce, aby powodować ruch, wir cieczy w dół ) używany w czasie chłodzenia brzeczki tworzy wir poprawiając wymianę ciepła (poprawa chłodzenia) i jednocześnie napowietrza brzeczkę. Po wystudzeniu i przelaniu do fermentora jest z dwa litry piany. Altbier chłodzenie.mp4
-
U mnie sprawdza się worek 160 mikronów, też przelewam przez niego całą brzeczkę po gotowaniu do fermentora.
-
Lepiej jak jest bliżej 25 stopni, bo przy dużej gęstości np jakiś porter to pet będzie leżał poziomo Mam dwa ispindle i odpowiednio w wodzie jest 27 / 28,6 stopni, a przy brzeczce 12Blg 46 / 69 stopni
-
Należy nacisnąć przycisk reset 3 razy w krótkich odstępach czasu (powinna zacząć migać dioda na płytce co około 1 sek). Następnie w narzędziach na smartfonie otworzyć stronę gdzie się wyświetlają sieci wifi, powinna pojawić się sieć iSpindel, należy kliknąć na nią, wtedy otworzy się okno ustawień i tam już można konfigurować iSpindla łącznie z resetem do ustawień fabrycznych, nieraz okno ustawień się zamknie, wtedy trzeba w przeglądarce wejść na 192.168.4.1 W oknie ustawień w zakładce "maintence" można aktualizować soft, np. z pliku ściągniętego wcześniej. O ustawieniach iSpindla jest na 13 stronie o Brewpiless .