Jump to content

330ml

Members
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

330ml last won the day on January 6 2020

330ml had the most liked content!

About 330ml

 • Birthday 02/23/1956

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browarek pod Bocianem
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  112
 • Miasto
  Połaniec

Kontakt

 • Imię
  Tadeusz

Recent Profile Visitors

1060 profile views
 1. Na wyświetlaczu jest "Wait to Heat 07m05", czyli oczekiwanie na załączenie, może trzeba zrobić "erase EEProm" bo trochę pomieszana jest ta sekcja Device Setup, są dwie pozycje Device2 i Device5 dla odpowiednio PIN7 i PIN4 jako Chamber Cooler, a następne dwie to: Device3 i Device4 dla PIN5 jako Chamber Heater. Może dlatego program wariuje. Oba sensory temp też pokazują identyczną wartość: 25.438, może któryś z czujników nie ma dobrego styku i wtedy tak się może dziać. W moim sterowniku używam tylko PIN7 (mam pojedynczy przekaźnik) najpierw dla chłodzenia, a jak chcę podnosić temperaturę to
 2. Sprawdzałem w przeglądarce (domyślna) rozmiar tekstu miałem "duży" przełączyłem na "normalny" i jest tak samo, wcześniej było dobrze. Sprawdziłem jeszcze na Redmi4A w przeglądarce "Chrome" jest dobrze, linki działają.
 3. Mój zabytkowy Redmi2, ale sprawdzałem też na Redmi4A (też stary) i tak samo, link nie działa. Myślałem że może coś mam źle ustawione na moim Redmi2, bo wcześniej nie było problemów.
 4. U mnie zniknęła na smartfonie (android) możliwość otwarcia danego wątku poprzez kliknięcie na czas jego dodania pod ikoną użytkownika dodającego ostatnią odpowiedź, zaznaczyłem czerwoną obwódką na zrzucie poniżej:
 5. Ja się chyba już nie przyzwyczaję, a najbardziej nie pasuje mi wygląd i funkcjonalność nowej wersji na smartfonie. Dlatego używam v3.6 classic i bardzo ubolewam że jej nie ma dla wyświetlacza "oled" (wcześniejsze wersje mają problem z powrotem do aktualnego czasu w razie np braku zasilania).
 6. A u mnie na zniknęła na smartfonie 'android' możliwość otwarcia danego wątku poprzez kliknięcie na czas jego dodania pod ikoną użytkownika dodającego ostatnią odpowiedź
 7. Te wiaderka są dobre, ale dużo lepsze są przezroczyste bo widać jak przebiega fermentacja i nie trzeba zaglądać przez zdejmowanie wieka. Do warek 10 - 13 litrowych, a takie wielkości mi teraz pasują kupiłem wiadra w "esensjesmaku" były niedrogie i są ciut większe jak te z Castoramy, i do mojej lodówki mieszczą się dwie sztuki na raz. W 33 litrowych też można fermentować małe warki, wcześniej tak robiłem, ale zajmowały dużo miejsca w lodówce i mieściło się tylko jedno.
 8. Można kupić za parę złotych w aptece gruszkę lekarską i po problemie...
 9. Potrzebna jeszcze druga część do ładowarki: "Bezprzewodowa ładowarka Qi", też do kupienia na aliexpress
 10. Wentylator od starej zamrażarki skrzyniowej daje radę, uchylam okno i drzwi z pomieszczenia obok i jest taki ciąg, że nawet zapachy z warzenia nie przedostają się do innych pomieszczeń w domu. Przy okapie kuchennym był z tym problem. Wentylator jest wstawiony w ramę z szybą zamiast okienka 90x60cm, średnica wentylatora ok 26cm, trochę robi szumu podczas pracy, ale ten z okapu na 3 biegu też hałasował, a i tak para się skraplała i kapało, teraz pracuje na „1” i tylko podczas gotowania brzeczki. Gdyby gar był w pobliżu okna, to okap byłby zbędny.
 11. Zaciekawił mnie temat automatyzacji z wykorzystaniem indukcji, jak jest załączana kuchenka i jak odbywa się sterowanie jej mocą, bo moja kuchenka 2kW ma sterowanie dotykowe za pomocą kilku dotykowych pól i nie korzystam z niej, tylko z pola grzewczego kuchni ceramicznej 1,8kW, przerobionego na kuchenkę a steruje nią Brewmaniac. U mnie podanie napięcia na kuchenkę to jej załączenie.
 12. Cukier dodany np do wina nie wnosi bimbrowych posmaków (jeśli tego nie destylujemy), dopiero destylacja daje ten smak i zapach, ale to moje zdanie
 13. Na moich garach nie widać czy są satynowe, czy błyszczące bo są zaizolowane karimatą i to jest dla mnie istotne:)
 14. Według moich zapisków ustaliłem że 1 kg słodu zatrzymuje ok 0,7 litra wody, z tym że nie używam Biab tylko grawitacyjna filtracja wężykiem z oplotu do czasu aż przestanie lecieć brzeczka. Natomiast 1 kg słodu wsypany do wody powoduje wzrost ilości zacieru też o ok 0,7 litra. Ale to moje ustalenia, czasem mi pomagają przy wyliczeniu czy zacier zmieści się w garze
 15. @diask Oddziela osady po gotowaniu? Ostatnio w przypadku zasypu z pszenicą 120 mikronów nie zatrzymało wszystkiego. Nie wiem czy oddziela osady, ważne że brzeczka po tej filtracji przez worek jest chyba czysta, bo w czasie fermentacji przy jasnych piwach piana jest śnieżnobiała . Kupiłem też worek 100 mikronów, ale nie korzystałem z niego, bo okazał się za mały do mojego fermentora.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.