Skocz do zawartości

330ml

Members
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O 330ml

 • Urodziny 23.02.1956

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browarek pod Bocianem
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  74
 • Miasto
  Połaniec

Kontakt

 • Imię
  Tadeusz

Ostatnie wizyty

352 wyświetleń profilu
 1. 330ml

  Preformy PET - zamówienie grupowe

  Potwierdzam chęć zakupu 2 szt
 2. 330ml

  CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru

  To jest mój sterownik, widok w trakcie montażu i nie ma PWM (do regulacji obrotów pompy -ja stosuję mieszadło i do zmiany obrotów stosuję inny regulator. Uwarzyłem na nim już kilka warek, i montuję drugi sterownik (zostało części z pierwszego).
 3. 330ml

  Sonda temperatury w fermentorze

  U mnie sprawdza się krótka gilza do DS19B20 zamontowana w miejsce kranika (w wytoczonej z nierdzewki zaślepce z otworem na gilzę, która jest dokręcona takim dławikiem z uszczelką do czujników), do Brewmaniac stosuję taką gilzę: https://allegro.pl/oslona-gilza-czujnik-ds18b20-pt-destylator-6-200-i7676872329.html?reco_id=93cee96f-f99e-11e8-b080-b8ca3a6ab290 montowaną w podstawę silnika mieszadła od góry. Na aukcji z linku powyżej są też gilzy 6x300.
 4. 330ml

  Preformy PET - zamówienie grupowe

  Zamawiałem 1 sztukę, jeśli można to poproszę 2 sztuki (na wszelki wypadek)
 5. 330ml

  Preformy PET - zamówienie grupowe

  Ja się piszę na jedną sztukę
 6. Bardzo prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości: czy do spłukiwania może być woda z kranu, niby czysta ale czy nie dojdzie do zakażenia jakimiś bakteriami? Można by płukać wodą przegotowaną, ale byłby uciążliwe gotować większe ilości wody do przepłukiwania. Wcześniej stosowałem 70% spirytus do płukania fermentora i wężyków lub OXI, co prawda infekcji nie miałem, teraz stosuję NaOH (przepłukuję małą ilością wody przegotowanej) i StarSan do neutralizacji, oraz do płukaia butelek. Pozdrawiam
 7. 330ml

  Star San HB - 500ml

  Witam Jestem chętny -0,5 l + paczkomat, jeśli jeszcze aktualne
 8. 330ml

  Rurka przeźroczysta z tworzywa

  Można użyć rurki aluminiowej, można za grosze kupić w Castoramie, są różne średnice. Używam takiej od dawna, a żeby rurka silikonowa nie załamywała się, to rurkę lekko zagiąłem z jednego końca. Rurka ok 60 cm włożona do wiadra po przekątnej
 9. Dzięki za informacje, faktycznie wykres bardziej przejrzysty, a u mnie nie wiem dlaczego ale działa jak obrazku poniżej: otworzyłem komputer i pełne zaskoczenie, a walczyłem z tym 2 wieczory.
 10. Witam, niestety nie działa mi odczyt na Thingspeak, niby konfiguruję wszystko wg. różnych poradników i nie działa. Mój Thingspeak: "Field 1" to temp. fermentującej brzeczki a "Field 2" temp. w lodówce. ten screen powyżej jest ze strony Brewpiless, ale u mnie jest podobnie (inny klucz i inne wartości przy "field1, 2"). Nie działa z lokalnym logiem, z wyłączony lokalnym też nie, proszę o pomoc -z góry dzięki.
 11. Cześć. Widzę, że zaglądałees na nasz profil. Może znajdziesz chwilę, żeby odwiedzić naszą świeżą stronkę?

   

  www.browarkarczewski.pl

   

 12. Tak wygląda u mnie burzliwa, widać przy wzroście temp. piwa obniżanie temperatury w lodówce kontroler na fabrycznych ustawieniach i wyłączona funkcja grzania w "device setup"
 13. 330ml

  Niestandardowy wymiar fermentora

  41cm, ale ma tylko 25 litrów pojemności
 14. 330ml

  Niestandardowy wymiar fermentora

  Może mniejsze wiadro załatwi sprawę to po prawej ma dokładnie 25 l, używam go do cichej na dole lodówki (średnica u góry 33cm), a na górze umieszczam 33 l do burzliwej. Kupiłem tu http://allegro.pl/pojemnik-fermentator-25l-do-wina-piwa-cydr-i7038477738.html
 15. 330ml

  Infekcja Witbier

  Miałem tak samo z tymi drożdżami, blg się nie zmieniało więc po 14 dniach przelałem Kolscha na cichą i wtedy pojawiła się piana (ok 0,5 cm). Po kolejnych 12 dniach piana opadła i piwo się wyklarowało wobec tego poszło w butelki z ok. 0,35 g cukru na butelkę - jedna buteleczka pet do próby nagazowania. Po kilku dniach buteleczka pet spuchła, było bardzo duże ciśnienie, na szczęście nie było żadnego granata😀 ale piwo nalewałem zawsze z duszą na ramieniu (do większego naczynia a potem jak piana opadła, a było jej bardzo dużo dopiero do kufla). Piwo było dobre, tylko ta piana😀, zrobiłem jeszcze na tych drożdżach Altbier, ale trzymałem na burzliwej bardzo długo i było ok. Od tej przygody nie będę S-33 używał więcej i proponuję trzymać na burzliwej nawet do 3 tygodni, jeżeli temp. nie przekracza 17st C.
×