Jump to content

330ml

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

About 330ml

 • Birthday 02/23/1956

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browarek pod Bocianem
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  85
 • Miasto
  Połaniec

Kontakt

 • Imię
  Tadeusz

Recent Profile Visitors

505 profile views
 1. Czujka przyklejona do ścianki fermentora daje zawsze przekłamany odczyt (nawet dobrze zaizolowana), spadek temp otoczenia jest widoczny np. na wykresie i może to być do kilku stopni różnicy. Ja używam sondy zanurzonej w brzeczce i to rozwiązanie polecam. Może to być krótka gilza zamontowana w ściance, lub długa wprowadzana przez wieko naczynia.
 2. Uwarzyłem kiedyś Kolscha i jakieś pszeniczne dla próby po przeczytaniu tego wątku i były fajne, nie czułem różnicy, piwa wyszły równie dobre (potrafię wyczuć różnicę miedzy koncerniakiem a moim piwkiem -taki ze mnie degustator 😁). Robiłem też wcześniej wina, jak nie stały za długo na burzliwej z osadem to nie było czuć drożdżami i były klarowne, było też najlepsze wino z aronii i super trójniak.
 3. Czasami tak miałem jak moje wtyki "jack" dobrze nie łączyły, że nie wyświetlała się w "device setup" wartość, a na wyświetlaczu była ta sama wartość z jednego czujnika jako np. "beer temp" i "fridge". Pomagało poruszanie wtyczką, moim zdaniem coś nie łączy dobrze, lub kabel przerwany
 4. Kupować do skutku😁, można się tylko zastanowić nad sprzedawcą (przy moim kupnie czujników DS18B20 przez pomyłkę kupiłem u tego samego sprzedawcy i dostałem znów niesprawne i znowu spór i zwrot kasy, zamówiłem u innego i przez pomyłkę wysłał mi jeden zamiast 5 i znowu spór i zwrot kasy, bo proponował żeby coś kupić to dośle brakujące, kupiłem jakąś tanią rzecz którą i tak miałem kupić i dosłał)
 5. Na moim też nie było oznaczenia, ale w opisie było że jest na 220v i tak działa, Twój jest ewidentnie uszkodzony i żądaj najpierw od sprzedawcy nowego kabla, a jak się będzie zasłaniał jakąś cząstkową rekompensatą, to zakładaj spór do Aliexpress, oni szybko załatwiają sprawę, miałem już kilka takich sytuacji i zawsze zwracali. Dostałem nawet zwrot 4/5 ceny (miało być 5 szt. czujników, a dostałem jeden), a potem jak mi dosłali brakujące, to kupiłem coś na aukcji w cenie tego zwrotu i prosiłem sprzedawcę aby przedmiotu nie wysyłał, bo to za te dosłane rzeczy nr zamówienia itd. Tu nie chodziło o pieniądze tylko o zasady, płacę więc mam mieć sprawną rzecz i kompletną. Życzę powodzenia.
 6. Może pomoże dać "Init/Erase eeprom" w sekcji "Device Setup" i ustawić czujniki od nowa? W Brewpiless skakały mi pomiary temperatury jeżeli na wtyczce od czujnika nie było dobrego połączenia, wtedy raz był odczyt dobry a za chwilę skakał do wysokich wartości, poruszanie wtyczką na chwilę pomagało, potem było tak samo.
 7. Tutaj: https://pl.aliexpress.com/item/Mayitr-Brew-Heating-Belt-Heat-Pad-for-Wine-Beer-Spirit-Fermentation-Pail-Good-80W-220V-New/32814443322.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.39165c0fUPJ6Fw Kupiłem kiedyś regulator mocy i też się kopcił, nagrałem film jak się kopci i miga żarówka podłączona do reg. i nie było problemów ze zwrotem całości kwoty, wcześniej pisałem do gościa, ale się wymigiwał więc założyłem spór.
 8. Wczoraj przyszedł z Chin taki sam pas do mnie, i w ramach testu włączyłem go na ok 5 min bez żadnego termostatu i rozgrzał się do dość wysokiej temp. nie dało się dłonią dotknąć, ale nic nie kopciło. @ksiegarz5 Myślę że spór to jedyne wyjście, dobrze tylko trzeba udokumentować i zaznaczyć że odesłanie wadliwego towaru przewyższa wartość zakupionego towaru. Tak robiłem i zawsze dostawałem zwrot pieniędzy za wadliwe urządzenia.
 9. 330ml

  Mini reduktor.

  No tak, nie zwróciłem uwagi na podziałkę
 10. 330ml

  Mini reduktor.

  Może da się przeskalować: "psi" to inaczej "funt na cal kwadratowy"
 11. Tak, używam tej wersji jest stabilna, a ponadto usunięty jest błąd polegający na tym że np. po zaniku napięcia, lub innej nieznanej przyczynie wykres rozciągał się o kilka miesięcy do przodu https://github.com/vitotai/BrewPiLess/issues/150 I używam "classic"
 12. To samo można uzyskać w gLabels a tak to wygląda, z programu można eksportować do pdf i na arkuszu A4 można ich dużo zmieścić.
 13. Potwierdzam zdecydowanie, różnica może być do paru stopni, bo duży wpływ ma temp. otoczenia pomimo izolacji czujnika na ściance. Bezwładność może mieć znaczenie przy zacieraniu, choć tam większe błędy wynikają z bezwładności cieplnej zacieru, czujnik nawet w grubej gilzie i tak szybko reaguje na zmiany. Odnośnie kalibracji ispindla też stosuję tą uproszczoną metodę, jestem zadowolony choć lubię dokładność pomiarów.
 14. Potwierdzam zdecydowanie, różnica może być do paru stopni, bo duży wpływ ma temp. otoczenia pomimo izolacji czujnika na ściance. Bezwładność może mieć znaczenie przy zacieraniu, choć tam większe błędy wynikają z bezwładności cieplnej zacieru, czujnik nawet w grubej gilzie i tak szybko reaguje na zmiany. Odnośnie kalibracji ispindla też stosuję tą uproszczoną metodę, jestem zadowolony choć lubię dokładność pomiarów.
 15. Sprawdzałem na wykresie i odczyty są co 10 i 15' tak jak ustawiłem, jeden iSpindel jest w lodówce a router obok lodówki w piwnicy, drugi na zewnątrz ok. 6m od routera, czyli jest dobrze a myślałem że lodówka będzie skuteczną zaporą dla wifi. Dane przesyłane do Brewpiless, początkowo jak miałem problemy z konfiguracją to kombinowałem z brewspy i też było dobrze.
×
×
 • Create New...