Skocz do zawartości

330ml

Members
 • Liczba zawartości

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O 330ml

 • Urodziny 23.02.1956

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browarek pod Bocianem
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  82
 • Miasto
  Połaniec

Kontakt

 • Imię
  Tadeusz

Ostatnie wizyty

417 wyświetleń profilu
 1. 330ml

  Mini reduktor.

  No tak, nie zwróciłem uwagi na podziałkę
 2. 330ml

  Mini reduktor.

  Może da się przeskalować: "psi" to inaczej "funt na cal kwadratowy"
 3. Tak, używam tej wersji jest stabilna, a ponadto usunięty jest błąd polegający na tym że np. po zaniku napięcia, lub innej nieznanej przyczynie wykres rozciągał się o kilka miesięcy do przodu https://github.com/vitotai/BrewPiLess/issues/150 I używam "classic"
 4. To samo można uzyskać w gLabels a tak to wygląda, z programu można eksportować do pdf i na arkuszu A4 można ich dużo zmieścić.
 5. Potwierdzam zdecydowanie, różnica może być do paru stopni, bo duży wpływ ma temp. otoczenia pomimo izolacji czujnika na ściance. Bezwładność może mieć znaczenie przy zacieraniu, choć tam większe błędy wynikają z bezwładności cieplnej zacieru, czujnik nawet w grubej gilzie i tak szybko reaguje na zmiany. Odnośnie kalibracji ispindla też stosuję tą uproszczoną metodę, jestem zadowolony choć lubię dokładność pomiarów.
 6. Potwierdzam zdecydowanie, różnica może być do paru stopni, bo duży wpływ ma temp. otoczenia pomimo izolacji czujnika na ściance. Bezwładność może mieć znaczenie przy zacieraniu, choć tam większe błędy wynikają z bezwładności cieplnej zacieru, czujnik nawet w grubej gilzie i tak szybko reaguje na zmiany. Odnośnie kalibracji ispindla też stosuję tą uproszczoną metodę, jestem zadowolony choć lubię dokładność pomiarów.
 7. Sprawdzałem na wykresie i odczyty są co 10 i 15' tak jak ustawiłem, jeden iSpindel jest w lodówce a router obok lodówki w piwnicy, drugi na zewnątrz ok. 6m od routera, czyli jest dobrze a myślałem że lodówka będzie skuteczną zaporą dla wifi. Dane przesyłane do Brewpiless, początkowo jak miałem problemy z konfiguracją to kombinowałem z brewspy i też było dobrze.
 8. Tak to wygląda u mnie, nawet nie daję pasty bo po wstępnej fermentacji w lodówce piwo idzie do pomieszczenia o temp. 16 st. a do lodówki inny fermentor i przekładam czujnik do niego (do długiej gilzy zamontowanej w pokrywie) Mam tylko problem z wtyczkami, używam takich do słuchawek audio "Jack" i czasem źle łączą i zanika pomiar, ciekaw jestem jak koledzy rozwiązują podłączenie czynników?
 9. Kilka cm od ścianki powinno wystarczyć, np. dla brewpiless jeśli jest włączona funkcja "beer const" i tak wartością zadaną jest temp brzeczki, a temp. w komorze chłodniczej oscyluje kilka stopni wokół tej wartości. Umieszczenie sondy zbyt blisko ścianki mogłoby powodować zbyt częste załączanie zamrażarki, ale najlepiej sprawdzić to doświadczalnie. Jeżeli chodzi o umieszczenie czujnika w tej długiej pochwie, to znaczenie może mieć zbyt luźne umiejscowienie go w środku, ale w fermentorze też nie ma tak szybkich zmian aby czujnik nie zdążył tego wychwycić. Zanim kupiłem długie gilzy z nierdzewki wkładałem goły czujnik do rurki aluminiowej fi 10 zaślepionej korkiem silikonowym i było dobrze.
 10. Mój czujnik do pom. temp. lodówki jest w gilzie, org. z Chin a ten który mierzy brzeczkę jest goły i montuję go do gilzy w ściance fermentora lub w pokrywie (w zależności jaki fermentor). Czujniki bez gilzy dają pomiar o ok. 0,5 st. więcej, była o tym już mowa i to potwierdzam, w iSpindel też, a w gilzie też są czułe na zmiany temp. do zastosowań w piwnym hobby wystarczająco.
 11. Czujnik wisi na pokrętle termostatu, czyli środek wys. komory przy bocznej ściance, pokrętło nastawione na max. i zdemontowane osłony komory zamrażalnika, lodówka to stary Polar.
 12. Albo w Chinach jest mowa o tym w temacie o CraftBeerPi:
 13. Jeszcze jedno pytanie, czy ip iSpindla będzie widoczny na liście podłączonych urządzeń do routera, bo znam jego ip ale router go nie wyświetla, w przeglądarce też nie jest dostępny "Strona http://192.168.1.12/ jest nieosiągalna". Z góry dzięki za odpowiedź.
 14. Dzięki za informację, tak myślałem ale nie byłem pewien (nie uczyłem się angielskiego i mam pod górkę😀). Teraz wiem że dobrze wszystko kumałem😀
 15. Przesyłkę odebrałem, dzięki. Z ispindle zacząłem się bawić na razie na samym wemos D1 mini (nie mam pozostałych części i też taką okrężną drogą, nie wiem czy jest dobrze bo dodaję sieć, a po ponownym podłączeniu tak to wygląda: Gargoyle to moja sieć, nie wiem czy to jest dobrze że jest to przekreślenie jej nazwy
×
×
 • Dodaj nową pozycję...