Jump to content

Greg-orio

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

 1. Greg-orio

  Moc palnika

  360 downloads

  Arkusz odpowiada na pytanie w jaki sposób dobrać moc palnika do kotła zaciernego/warzelnego, w zależności od jego objętości i oczekiwanego czasu ogrzewania.
 2. 1689 downloads

  Arkusz który umożliwia szybkie wypełnienie i wydrukowanie etykiet. Autor Greg-orio
 3. Greg-orio

  Fermentory

  Dla zainteresowanych mapka lokalizacji sieci marketów Hornbach w Niemczech http://www.hornbach.de/cms/de/de/maerkte_2/marktinfos/marktsuche/marktsuche.html Przy odrobinie szczęścia znajdziecie taki baniaczek w dowolnym z nich. Produkt, znajduje się w dziale 'Ogród' (na zewnątrz) i jest obecnie w wyprzedaży. Przy okazji, w czym fermentujecie cichą? Szkło czy plastik?
 4. Greg-orio

  Fermentory

  Koleżanki i Koledzy, Śpieszę poinformować, że dziś stałem się posiadaczem fermentora o pojemności 50L z tworzywa sztucznego. Kolor biały, dwa uchwyty do przenoszenia, kranik. Na górze zakrętka (czerwona) z jeszcze jedną małą zakrętką na rurkę fermentacyjną. Cena: niecałe 15 EUR Loco: Hornbach, Weissensee, Berlin Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany mogę zamieścić zdjęcia za ok. 2 dni. Pozdrowienia Greg-orio ------------- Produkt jest włoski, kranik jest niezamontowany, znajduje się w środku. Podoba mi się, że zbiornik ten zajmuje nie wiele więcej miejsca niż 30L. Będzie mi miło jeśli komuś przyda się ta informacja.
 5. Greg-orio

  Śrutownik

  Jeśli chodzi o samo moletkowanie, nie uwierzysz ale zacny człowiek, polski rzemieślnik zrobił mi za 10 pln + kilka moich piwek. Inna sprawa, że to nie pierwsza rzecz jaką u niego zamówiłem i nie pierwsze piwka jakie mu sprezentowałem...
 6. Greg-orio

  Rims by Yaco26

  Yaco, jeśli warzysz w piwnicy -komentarz trochę spóźniony ale nie mogę się powstrzymać ponieważ chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Owszem potrzebujesz dobrej wentylacji do procesu spalania, ale... Podstawowa różnica między gazem propan-butan a gazem ziemnym jest taka, że ten pierwszy jest gazem cięższym od powietrza i w przypadku wycieku osiada w dolnych partiach pomieszczenia i wszelkich zakamarkach. W razie wycieku gaz propan-butan nie zostanie usunięty z pomieszczenia przez wentylację i grozi to wybuchem. Z tego powodu zabrania się używania i przechowywania gazu w butlach w pomieszczeniach z podłogą poniżej gruntu, podobnie jak zabrania się wjazdu aut z instalacją LPG do parkingów podziemnych.
 7. Greg-orio

  Śrutownik

  Moje doświadczenie wskazuje, że nacięcia mogą być bardzo pomocne. Używam śrutownika 2-walcowego o średnicy walców ok 5 cm. Niestety ziarno ślizgało się na gładkich walcach. Kiedy zwiększyłem odległość między walcami śrutowanie było niezadawalające. W efekcie musiałem śrutować 2-krotnie. właśnie oddałem walce do nacięcia/maletkowania (?). Sądzę, że to rozwiąże problem.
 8. Cześć Darko, Czy to wynik testu Twojej karty? Napisz jak się sprawuje, koszt itd. Pozdrawiam
 9. Greg-orio

  Brew Tower

  Sprzęt jest piękny. Problem w tym że za ok. 1/3 ceny możemy mieć brzydszego Braumeistra o podobnym wybiciu, bez opcji przygotowania wody ługującej ale za to z automatyką. Nie mniej, trzymam kciuki za projekt.
 10. @przybysh Przyznaję poszedłem na skróty, a to kosztuje. Parę postów wyżej masz link do karty na LPT za niecałe 10 EUR, która wyniesie Cię z wysyłką ok 25 EUR i na pewno zadziała z programem. Jest to jednak zestaw, który musisz zlutować sam albo znaleźć kogoś kto zrobi to za Ciebie.
 11. Greg-orio

  Brew Tower

  Nieśmiało zapytam: Czy BT to jeszcze prototyp czy urządzenie finalne? Czy są już jakieś konkrety dot. ceny?
 12. W tej chwili mogę załączyć zdjęcie z sieci i schemat z dokumentacji. Darko, jeśli jesteś zainteresowany, na maila mogę Ci podesłać dokumentację w pdf do tej karty jak i do karty na LPT (sprawdzonej z tym programem).
 13. Mam już kartę usb. Wgrałem dostarczony wraz z nią soft 'USB switch'. Program rozpoznaje kartę automatycznie. Po odpaleniu symulacji programu karta działa! Testowałem oczywiście na sucho bez osprzętu; w momencie załączenia opcji ogrzewania włącza kanał 1, włączenie mieszadła sygnał na kanał 2. itd. Koszt 300 pln, ale jest to urządzenie 'plug and play', czyli coś dla zupełnego amatora. Dojdą koszta elementów zabezpieczających kartę przed obciążeniem grzałkami, silnikiem mieszadła, ale te nie powinny byś wysokie.
 14. Wiem. Trochę przesadziłem Przy okazji nasuwa mi się teoria, że brak poszanowania piany w społeczeństwie może mieć korzenie jeszcze w komunie. Pamiętam, że kiedy zaczynałem próbować piwo (a było to w połowie lat 80-tych) niektórzy piwosze często czekali aż piana opadnie, po to aby sprawdzić czy barman przypadkiem nie oszukał
×
×
 • Create New...