Jump to content

Saladyn

Members
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Siedlce

Recent Profile Visitors

314 profile views
 1. Witam od jakiegoś czasu co dam płatki dębowe na cichą to infekcja, próbowałem różnych sposobów: zalewanie wrzątkiem, gotowanie i nic.Kiedyś zdawało to egzamin a od jakiegoś czasu dodatek płatek równa się infekcja .Macie jakieś pomysły żeby temu zaradzić ?
 2. Może na tym zdjęciu będzie więcej widać
 3. Witam jakieś 2 tyg temu dodałem na cichą płatki rum i dzisiaj podczas rozlewu spotkał mnie taki widok , czy to infekcja?
 4. Witam jakieś 2 tyg temu dodałem na cichą płatki rum i dzisiaj podczas rozlewu spotkał mnie taki widok , czy to infekcja?
 5. Jednak posiadam łuskę orkiszową a nie ryżową😏 czy ilość będzie ta sama?
 6. Witam mam w planach uważnie piwa ze słodem żytnim (ok 43%) kupiłem łuskę ryżową żeby ułatwić filtrację. Mam pytanie ile tej łuski dodać ? warka 10 l zasyp ok 2,5 kg, łuski mam 0,5 kg
 7. Nie zdecydowałem się na wykorzystanie tej gęstwy, jednak mam w zapasie saszetkę sucharów Saflager W 34/70 tylko mam mały dylemat ,czy paczuszka tych drożdży wystarczy na warkę 10l 16/17 blg ?
 8. Witam zrobiłem ostatnio portera 17,5 blg, czy jest sens wykorzystywać gęstwe po takim piwie do kolejnej warki ?(planuje Rauchbock 16/17 blg )
 9. Witam mam problem ze starterami gdyż już trzeci z koleji starter po kręceniu ponad 24h się nie pieni (na dwóch piana nie pokazała się przez 48h) Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, co się może dziać ? bo nie ryzykuje zaszczepiać brzeczki takim starterem.(drożdże były świeże przechowywane w lodówce)
 10. Witam przymierzając się do zrobienia pilsa wyjąłem z lodówki drożdże (FM Bawarska Dolina) i spotkał mnie niepokojący widok gdyż gęstwa jest ciemna (zdjęcie trochę prześwietlone)Drożdże zakupione ponad miesiąc temu przechowywane w lodówce. Czy to znaczy że drożdżaki popadały ? pozdrawiam
 11. Mierzyłem i próbowałem lekki kwas, spróbuje jeszcze po fermentacji burzliwej.
 12. Jest jakiś wzór lub kalkulator żeby wiedzieć ile mniej więcej dodać kwasu mlekowego żeby zbić ph do pożądanej wartości ? (nie chce przesadzić z ilością )
 13. Witam uwarzyłem przed wczoraj Berliner Weisse, brzeczkę zakwaszałem w kotle(probiotykiem).Niestety po 48 godzinach ph spadło mi tylko do 4,5 i stąd tez moje pytanie czy da się teraz jeszcze coś zrobić by obniżyć chodź trochę ph?. Piwo jest obecnie na etapie fermentacji burzliwej. Pozdrawiam
 14. Witam przelałem na cichą żytnie i po tygodniu chciałem rozlewać, a tu taki widok czy to infekcja ? (zapach ma normalny)
×
×
 • Create New...