Jump to content

Lutek82

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Piwowarstwo

 • Miasto
  Górno
 1. Spróbuj nalać wody do pełna i wylać, ewentualnie powtórz jeszcze raz. Zauważyłem u siebie, co prawda bardziej w przypadku butelek (ale nie tylko), że nalanie małej ilości wody i potrząsanie nie przynosi takiego efektu jak nalanie do pełna i opróżnienie pojemnika.
 2. W tych grzałkach jest zdaje się gwint M14x1,5 mm, zwykły M14 ma skok 2 mm.
 3. Ja bym jeszcze dodał do przepisów i warek opcję wpisywania temperatury w jakiej jest prowadzona fermentacja i ewentualne lagerowanie. Choć w tym przypadku dobrze by było jeszcze dodać czas trwania.
 4. 1/2" bym nie polecał. Ja mam 1" i potrafiło się czasem przytkać. Dopiero po dołożeniu za zaworem kolana skierowanego w dół nie ma problemu. Zacier w czasie zlewania mieszany.
 5. Jeśli to był zacier (czy może jakiś nastaw cukrowy?) to po przefermentowaniu areometr też pokazuje dobrze. Przy zawartości alkoholu koło 15% właśnie powinien pokazywać coś koło -4, alkohol ma mniejszą gęstość niż woda to i areometr bardziej się zanurza.
 6. I to jest słuszna koncepcja , a po nożu poprawić zwykłym druciakiem kuchennym (https://www.google.pl/search?q=druciak+kuchenny&espv=2&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjO6bulsrXPAhWGbRQKHU4mBtEQ_AUIBigB#imgrc=f3_HV9GTTdwlZM%3A) i opłukać wodą, jeszcze nie spotkałem etykiety, która wytrzymałaby takie traktowanie.
 7. W związku z tym, że noszę się zamiarem zakupu sterownika to zapytam, jaka jest aktualna cena SPZ10, a jaka przewidywana nowej wersji?
 8. Grzałki dotarły. Dzięki kolego sprawek za organizację akcji Pozdrawiam Lutek
 9. Witam wszystkich. Potwierdzam zamówienie na 2 grzałki EURO 1750 W. Pozdrawiam Lutek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.