Jump to content

nike21

Members
 • Content Count

  691
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

nike21 last won the day on January 10

nike21 had the most liked content!

3 Followers

About nike21

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  browar domowy "Ambrosia"
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  49
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1838 profile views
 1. Zobacz ogłosznie Krany Lindr, reduktor potrójny ODL Cześć, mam na sprzedaż dwa krany LINDR wraz z 3 metrowymi wężami zakutymi w końcówki do kega pepsi oraz końcówkę do podłączenia kranu. Krany kupowałem nowe ok 3 lata temu i w zasadzie od 2 lat leżą nieużywane bo korzystam z picniców. Używałem je maksymalnie 2 razy. Chciałem budować kegerator, ale ograniczone miejsce mi jednak na to nie pozwala. Cena jaka mnie interesuje to 150zł/szt (kran z wężem i końcówkami). Krany w stanie idealnym. Mam również na sprzedaż potrójny reduktor ODL. Również kupowałem nowy ok 3 lata temu. Nagazowałem i wyszynkowałem nim może z 10 kegów. Jak widać podłączone są do niego dwa węże długości 2m i końcówki do gazu. Jest też oryginalna uszczelka. Cena za ten komplet to 200zł. Reduktor w stanie idealnym (trochę zakurzony). Koszt przesyłki po stronie kupującego. Mogę wysłać paczkomatem, kurierem, jak kto woli. Można odbierać osobiście w Poznaniu na Piątkowie. Ogłoszenie wystawiam na razie tylko tu, jak nie będzie chętnych pójdzie na OLX i Allegro. Ogłaszający nike21 Data 27.01.2020 Cena 500,00 zł Kategoria Sprzęt  
 2. Time Left: 8 days and 22 hours

  • FOR SALE
  • USED

  Cześć, mam na sprzedaż dwa krany LINDR wraz z 3 metrowymi wężami zakutymi w końcówki do kega pepsi oraz końcówkę do podłączenia kranu. Krany kupowałem nowe ok 3 lata temu i w zasadzie od 2 lat leżą nieużywane bo korzystam z picniców. Używałem je maksymalnie 2 razy. Chciałem budować kegerator, ale ograniczone miejsce mi jednak na to nie pozwala. Cena jaka mnie interesuje to 150zł/szt (kran z wężem i końcówkami). Krany w stanie idealnym. Mam również na sprzedaż potrójny reduktor ODL. Również kupowałem nowy ok 3 lata temu. Nagazowałem i wyszynkowałem nim może z 10 kegów. Jak widać podłączone są do niego dwa węże długości 2m i końcówki do gazu. Jest też oryginalna uszczelka. Cena za ten komplet to 200zł. Reduktor w stanie idealnym (trochę zakurzony). Koszt przesyłki po stronie kupującego. Mogę wysłać paczkomatem, kurierem, jak kto woli. Można odbierać osobiście w Poznaniu na Piątkowie. Ogłoszenie wystawiam na razie tylko tu, jak nie będzie chętnych pójdzie na OLX i Allegro.

  500.00 PLN

 3. A jaką masz ustawioną szczelinę na tym gniotowniku? Ja na Patrykowym mam 1,1mm i mi też coś tam się zawsze do dna przygrzeje, ale nie jest to spalenizna i schodzi po jednym przetarciu druciakiem. Whirflocka nie stosuje. Im mniej chemii tym lepiej.
 4. Ja chcę kegi do użytku domowego, a nie w plener i tylko do sztucznego gazowania i wyszynku. Keg petainer z nakręcaną głowicą z tego co patrze po OLX to 15-20zł szt + wysyłka. Komplet ball locków z Aliekspress 63zł. Nakrętka do Fermentasaurus i zaworek to koszt 64 zł. Czyli razem mamy ok 150zł/szt i nie liczę wysyłki... Idzie złapać w tej cenie Corneliusa więc mało opłacalne. Oczywiście można zmajstrować sobie jedną taką głowicę i używać jej tylko do gazowania i wyszynku, a po nagazowaniu zmieniać na zwykłą od petainera. Nie wiem czy jest taka możliwość. I pytanie na ile razy te oryginalne głowice od petów starczą.
 5. Chyba żeby wykorzystać to. Tylko czy tam można wkręcić taki zaworek? EDIT: W sumie jest też w TB taki...
 6. @anteks na to wygląda. A kupując to, to już przestaje być tańsze od corneliusa. Trzeba by znaleźć sposób jak zaworek z KO do wspawania zamocować w petainerze...
 7. A jaki Ty tam zamontowałeś? Bo widzę że taki plastikowy a te do wspawania są metalowe... Podlinkujesz coś?
 8. Który zaworek bezpieczeństwa masz na myśli? Bo ja znalazłem jedynie takie do wspawania. Każdego petainera można tak przerobić?
 9. Wystarczy Ci przewód 3x2,5 kwadrat. Grzałki łączysz równolegle i potem do każdego pinu po jednej żyle przewodu. Trzeci przewód (zielono-żółty) to uziemienie więc przykręcasz go do kadzi bezpośrednio.
 10. A następnym razem użyj kalkulatora do obliczenia ilości cukru --> https://www.brewersfriend.com/beer-priming-calculator/ Podajesz ilość piwa, które masz do zabutelkowania, ilość CO2 które chcesz mieć w piwie ( ja standardowo robię na 2,3) oraz maksymalną temperaturę w jakiej stało piwo przed butelkowaniem. Wtedy tą ilość cukru rozpuszczasz w ok 300ml wody, doprowadzasz do wrzenia i gotujesz 3 minuty. Taki syrop cukrowy wlewasz do fermentora, do niego wlewasz piwo, zamieszasz i w butelki. Moim zdaniem sposób lepszy niż sypanie cukru do butelek, a po zakapslowaniu wstrząsanie żeby go rozpuścić... Ja po butelkowaniu wstawiam do piwnicy gdzie mam ok 22 stopnie i tam sobie stoi cały czas.
 11. Warka #49 uwarzona 22.01.2020 - Polskie jasne chmielowe 13,2 Brix 25L słody: - Pilzneński 5 kg - Karmelowy 30 EBC 0,5 kg chmiel: - Marynka 20 g - Lublin 100 g Zacieranie: -63o C - 75 min -Mash Out 78o C - 10 min Gotowanie - 60 min Chmielenie: - Marynka 20 g 60 min - Lublin 50 g 15 min - Lublin 50 g 0 min Schłodzone do 18o C , zadane drożdże i odstawione do lodówki w temp 8o C Fermentacja: -drożdże Fermentis W34/70 -fermentacja 17 dni Zabutelkowano ... (alc ...% Brix z 13,2 do ...)
 12. nike21

  grainfather

  Tak, też tak miałem. Gotowało się 20 minut i ciągle 99 stopni. Wkurzyłem się i ustawiłem temperaturę wrzenia w aplikacji na 99. Od tej pory jak brzeczka osiągnie 99 stopni to odlicza się czas gotowania a podczas gotowania temperatura często i tak osiąga 100.
 13. Tak naprawdę to nie można tego nazwać lagerowaniem. Po fermentacji przelewałem piwo do czystego fermentora i wstawiałem do komory styropianowej na balkonie z uchylonymi pokrywami tak żeby się chłodziło. Dalej piwo stało w temperaturze zewnętrznej która oscylowała w okolicach 0-10 stopni przez tydzień do dwóch.
 14. Ja jak robiłem lagera z chmieleniem na zimno to nigdy nie lagerowałem go dłużej jak 2 tygodnie. Chmiel zazwyczaj dodawałem na ostatnie 7 dni i przez te 7 dni ładnie opadał na dno. Potem butelkowanie. Czasami miałem gushing czasami nie, ale chmiel dodawałem luźno do brzeczki. Jak zastosujesz jakiś woreczek muślinowy to powinieneś ładnie odebrać brzeczkę bez chmielin. Nigdy nie robiłem dwóch takich samych piw, jednego z chmieleniem na zimno, a drugiego bez, więc różnic nie znam. Ale to chmielone na zimno zawsze było ładnie aromatyczne. Nie znam też Nelsona więc nie wiem jak on mocno wnosi aromaty.
×
×
 • Create New...