Jump to content

Msciwor

Members
 • Posts

  90
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Msciwor

 1. Mozesz nie podgrzewac i wrzucic. Mozesz poczekać i na cichą. Piwa nie zepsujesz.
 2. Albo słabo ogarniam te mapy albo nie działają na telefonie. Napisz skąd jesteś, to może uda się poratować.
 3. Alkohol zaklamuje odczyt Refraktometru. Dlatego trzeba wynik przeliczyć. Poszukaj na forum. Zaraz się nam dostanie za zaśmiecanie ostrego dyżuru.
 4. http://www.brewersfriend.com/refractometer-calculator/Jak dla mnie 3.1 Blg masz.
 5. Chętnie bym wrócił do pierwszych pytań. Czy możecie pomóc: 1. Ze źródłem wody destylowanej do celów spożywczych? 2. Potwierdzeniem że filtr RO akwaryjny nada się do celów piwowarskich?
 6. Chyba że zawiera metale ciężkie, i stąd moje pytanie o wiarygodne źródło.
 7. Ta woda ma być bazą pod dodanie roznych soli itd. I nie powinna potem być szkodliwa dla organizmu.
 8. Raczej niewielkie. Pewnie ze 20-30l na warke. Napisałem do nich żeby sprawdzić czy woda nadaje się do celów spożywczych, zobaczymy.
 9. Myślałem o tym jako planie B. Czy taki zwykly akwaryjny da rade? Np taki: http://allegro.pl/filtr-odwroconej-osmozy-aqua-art-380-ro-100-gpd-i5947319581.html
 10. Czy macie jakieś sprawdzone źródło wody destylowanej? Jak sprawdzam aukcje na allegro to dostaje info że woda nie jest przeznaczona do celów spożywczych.
 11. Na początku lutego uwarzylem Bohemian Pilsa, 13 Blg, FM30, starter. Następnie złapałem kontuzje i piwo stalo w piwnicy jakies 3 m-ce najpierw w temp ok 10 stopni, która powoli wzrosła do 17 stopni. Dzisiaj otworzyłem fermentor i zlalem piwo. Zeszło do 3 BLG, nie czuje autolizy. Jedyny problem to brak warstwy drozdzy. Jak zlewalem to właściwie widać było dno fermentora. Co się mogło stać?
 12. Póki co bez efektu. Jaki plan B? Myślałem, żeby napowietrzyć pompką akwarystyczną wieczorem i potem rano. Przez te 7-8h pomiędzy kolejnymi napowietrzeniami zaczną fermentować drożdże?
 13. Nie widać ruchu... Rdzeń cały czas przeskakuje gdzieś na bok.
 14. Kolba i rdzeń również. Mam też wrażenie, że mieszadło nie działa cały czas, tylko z przerwami. Wadliwy sprzęt?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.