Jump to content

Pancho

Members
 • Posts

  114
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Pancho

 1. Cześć Szukam informacji na temat dodawania tytoniu do piwa. Mam pewien pomysł na takie piwo, jednak ni hu hu nie mam pojęcie, w którym momencie dodać tytoń, ani jaką ilość, żeby nie przesadzić. Piłem Kawa i papierosy z piwowarowni i efekt był fajny, jednak trochę za mocny. Wiem już, że na pewno będę dodawał tytoń fajkowy. Czy ktoś już robił takie piwo, albo wie jak zrobiła to piwowarownia?
 2. Ja to robię tak : https://chorzowskipiwowar.wordpress.com/2017/04/18/mrozenie-gestwy-drozdzowej/
 3. Kiedy będzie dostępny formularz zgłoszeniowy?
 4. No i tyle w temacie Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 5. Troszeczkę się zagalopowałeś Szklanki ponumerowane były, a nie wiem czy kod ze szklanki jest taki sam jak na kapslu Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 6. Widzimy się przecież w niedzielę to i piwo Będzie:D Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 7. Zdelegalizujmy Konkurs Piw Rzemieślicznych, bo Tomasz Kopara zna niemal każdego piwowara z browarów, Widawa posyła swoje piwa, a przecież Tomasz warzy z nimi i bodaj jest przewodniczącym. Piwowarstwo jest specyficznym hobby, czy pracą - zwał jak zwał - każdy każdego zna i wszyscy jesteśmy dobrymi znajomymi. Najważniejsze w tym wszystkim jest właśnie to, że mamy do siebie na wzajem zaufanie i traktujemy takie konkursy (większość przynajmniej) jak zabawę. Byłem obecny przy 2 z 3 dni eliminacji i twierdzę, że nie ma możliwości by piwo niezasługujące na przejście do finału do takowego trafiło. Piwa są kodowane, sędziowie oceniają w ciemno nie wiedząc nawet jakie oceniane piwo ma kod,
 8. Version 1

  496 downloads

  Dość obszerny dziennik do druku składający się z dwóch stron. Znajdują się na nim chyba wszystkie z potrzebnych informacji, włącznie z przebiegiem fermentacji.
 9. Mam za małą lodówkę. Wchodzi mi do niej tylko jeden 20l fermentor.
 10. Ja mam duży box na dwa fermentory z termostatem i kablem grzewczym 25W. W piwnicy zimą mam między 6-10°C i potrafię do ponad 30°C podciągnąć. Problem mam jednak z porą letnią kiedy mam w piwnicy nawet około 18-20°C. Teraz kombinuję jak wybebeszyć lodówkę i zainstalować bebechy, tak żeby w lato było chłodzenie. Ma ktoś jakiś patent na to, oprócz zamrożonych petów?
 11. Niema ktoś na zbyciu gęstwy US-05? Najlepiej z Chorzowa. Potrzebuję ze 3 łyżki do nagazowania barleywine.
 12. Czyszczenie magazynu słodu. Trzeba się pozbyć tego i owego.
 13. 13% słodów palonych 49% słodów jasnych 35% kamelowych 3% Płatki owsiane
 14. Palone słody wrzucałeś od razu do zacierania, czy na ostatnie minuty?
 15. Tylko ja tego mam 1,8kg. Boję się, że będzie mega kwaśne przez te słody palone od początku
 16. Z ciemnych mam Carafa II, Czekoladowy ciemny i Jęczmień palony, to chyba na ostatnie 10-15 min najlepiej?
 17. Koledzy, za chwilę zaczynam zacieranie RIS'a i zastanawiam się, czy słód Strzegom karmelowy 600 wrzucić normalnie do zacierania, czy pod koniec z ciemnymi słodami?
 18. Genialna rzecz. Być może też będę chętny. Jak tak dalej pójdzie to będziesz miał czas oczekiwania na realizację jak terminy w NFZ'cie.
 19. Spojrzałem na recepturę i wygląda to tak: 46% pilzneński 6% Pale ale 3% płatki owsiane 13% ekstrakt słodowy super jasny (podniósł blg o 4, na opakowaniu pisało, że to ekstrakt z pilzneńskiego, co stanowiło 16,7% ekstraktu brzeczki przed gotowaniem) 8% Carapils 15% Carabelg 8% Caraamber 2% carahell
 20. Bardziej mi chodzi żeby za dużo cukrów nie zostało Póki co po 11 dniach Barleywine na US-05 z 27blg zszedł do 6,5-7, więc całkiem ładny wynik. 10,3-10,6% alk.
 21. Jakieś 30-38% karmeli [emoji14] wysłodziny z resztkami tej gęstwy zeszły z 15 do 3 na burzliwej
 22. Dwie godziny przed zadaniem taki starter bez kręcenia zrobiłem żeby drożdże rozruszać. Mam skrzynię styropianową z termostatem i kablami grzewczymi stoi to sobie w 10°C i trzymam 17-18°C Właśnie ciekawy byłem czy drożdże dojdą do 10% i amba, czy przemielą więcej. Nie chciałbym mega ulepka.
 23. Mniej więcej pytałem, piwo będzie 3 tyg na burzliwej jak zakładałem. Gęstwa była tygodniowa, ale przed zadaniem zlałem ja całą bo litra brzeczki 12blg. Około litra gęstwy było. Ze dwie godziny w starterze drożdże siedziały i nawet wyłazić zaczęły z trzy litrowej kolby.
 24. Uwarzyłem barleywine 27blg i uzyłem gęstwy US-05 po 20l 12blg. Ile takie drożdże mogą zejść przy takim balingu?
 25. Taka informacja widniała na stronie głównej sklepu - Ja przynajmniej taką widziałem i chyba było to 5-8 dni? Skorzystałem z DDD i zamówiłem 50 butelek. Dotarły te co miały być, a paczka była naprawdę bardzo dobrze zabezpieczona i nic nie miało prawa się nawet zarysować - za to wielki plus.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.