Jump to content

Pancho

Members
 • Posts

  114
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Mody Home Brewery
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  110+
 • Miasto
  Chorzów

Kontakt

 • Imię
  Daniel
 • Strona www
  http://chorzowskipiwowar.wordpress.com

Recent Profile Visitors

1031 profile views

Pancho's Achievements

 1. Cześć Szukam informacji na temat dodawania tytoniu do piwa. Mam pewien pomysł na takie piwo, jednak ni hu hu nie mam pojęcie, w którym momencie dodać tytoń, ani jaką ilość, żeby nie przesadzić. Piłem Kawa i papierosy z piwowarowni i efekt był fajny, jednak trochę za mocny. Wiem już, że na pewno będę dodawał tytoń fajkowy. Czy ktoś już robił takie piwo, albo wie jak zrobiła to piwowarownia?
 2. Ja to robię tak : https://chorzowskipiwowar.wordpress.com/2017/04/18/mrozenie-gestwy-drozdzowej/
 3. Kiedy będzie dostępny formularz zgłoszeniowy?
 4. No i tyle w temacie Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 5. Troszeczkę się zagalopowałeś Szklanki ponumerowane były, a nie wiem czy kod ze szklanki jest taki sam jak na kapslu Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 6. Widzimy się przecież w niedzielę to i piwo Będzie:D Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 7. Zdelegalizujmy Konkurs Piw Rzemieślicznych, bo Tomasz Kopara zna niemal każdego piwowara z browarów, Widawa posyła swoje piwa, a przecież Tomasz warzy z nimi i bodaj jest przewodniczącym. Piwowarstwo jest specyficznym hobby, czy pracą - zwał jak zwał - każdy każdego zna i wszyscy jesteśmy dobrymi znajomymi. Najważniejsze w tym wszystkim jest właśnie to, że mamy do siebie na wzajem zaufanie i traktujemy takie konkursy (większość przynajmniej) jak zabawę. Byłem obecny przy 2 z 3 dni eliminacji i twierdzę, że nie ma możliwości by piwo niezasługujące na przejście do finału do takowego trafiło. Piwa są kodowane, sędziowie oceniają w ciemno nie wiedząc nawet jakie oceniane piwo ma kod,
 8. Version 1

  525 downloads

  Dość obszerny dziennik do druku składający się z dwóch stron. Znajdują się na nim chyba wszystkie z potrzebnych informacji, włącznie z przebiegiem fermentacji.
 9. Mam za małą lodówkę. Wchodzi mi do niej tylko jeden 20l fermentor.
 10. Ja mam duży box na dwa fermentory z termostatem i kablem grzewczym 25W. W piwnicy zimą mam między 6-10°C i potrafię do ponad 30°C podciągnąć. Problem mam jednak z porą letnią kiedy mam w piwnicy nawet około 18-20°C. Teraz kombinuję jak wybebeszyć lodówkę i zainstalować bebechy, tak żeby w lato było chłodzenie. Ma ktoś jakiś patent na to, oprócz zamrożonych petów?
 11. Niema ktoś na zbyciu gęstwy US-05? Najlepiej z Chorzowa. Potrzebuję ze 3 łyżki do nagazowania barleywine.
 12. Czyszczenie magazynu słodu. Trzeba się pozbyć tego i owego.
 13. 13% słodów palonych 49% słodów jasnych 35% kamelowych 3% Płatki owsiane
 14. Palone słody wrzucałeś od razu do zacierania, czy na ostatnie minuty?
 15. Tylko ja tego mam 1,8kg. Boję się, że będzie mega kwaśne przez te słody palone od początku
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.