Jump to content

reichterror

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

168 profile views
 1. http://www.pspd.org.pl/piwowarnumer z Zimy 2013 http://pspd.org.pl/uploads/piwowar/2013/piwowar-13-14.pdf http://pspd.org.pl/uploads/piwowar/2013/piwowar-13-15.pdf http://pspd.org.pl/uploads/piwowar/2013/piwowar-13-16.pdf http://pspd.org.pl/uploads/piwowar/2013/piwowar-13-17.pdf Pytanie czy reichterror rzeczywiście przeczytał, bo tam jest przecież wszystko wyłożone. No dobra, przyznam się, że przeczytałem go dość dawno xD - zapamiętałem jedynie czy warto tak robić. W takim razie dzięki - przeczytam jeszcze raz może znajde odpowiedź na swoje pytanie.
 2. Po przeczytaniu artykułu codera nt. fermentacji z pominięciem przelewania na cichą mam pytanie - jak to wygląda z chmielinami i drożdżami - czy nie będą one przeszkadzać przy mieszaniu roztowru cukru z piwem i butelkowaniu?
 3. A to już sam musisz nam dać odpowiedź na to pytanie, widzisz różnicę między niemrożonymi a mrożonymi? Nie wiem, za krótko przechowuję, ale za rok dam odpowiedź No i jak? Już 2015
 4. a jak z tym gipsem w taniej wodzie ze sklepu?
 5. To chyba coś z tymi multimierzami, bo ja spokojnie wsadzam aerometr na kilka minut do czajnika z zagotowaną wodą i nic - oczywiście poza tym przesunięciem się płynu.
 6. Zrobiłem tak jak powiedzieliście, wsadziłem go do gorącej wody pionowo, żeby zleciały te kulki, poczekałem aż sie schłodzi do ok 20°C i już wszystko wporządku - zależnie od siły pokazywało tylko max. 0,5blg różnicy.
 7. Witam, Dzisiaj pierwszy raz chciałem zmierzyć BLG w czasie fermentacji(ok. 10 dni burzliwej) i w tym celu nabrałem troche piwa do próbówki, ale niestety był problem ze zmierzeniem... "Spławik" cały czas pokazywał co innego zależnie od siły jaką na niego nałożyłem. Jak go powoli bez siły puszczałem do próbówki pokazywał 6 BLG, kiedy mocniej naciskałem to pokazywał prawie 0 i BARDZO niechętnie się wynurzał... czyżby był zepsuty? Ogólnie chyba to ja go zepsułem - na początku chciałem go zanurzyć w fementorze(niestety było za mało piwa, żeby wszedł do końca) i w tym celu go wrzuciłem do wrzątku
 8. Dzięki, wrzuciłem te drożdze, były bardzo gęste - mam nadzieje, że tak poprostu wychodzą te S05. Zobaczymy jutro.
 9. Moje pierwsze piwo - dodałem suche drożdze Safale S05 około 20:30 do rehydracji... są tam w kubku już około 5h, chciałbym je zaraz wrzucić do fermentora. Mają prawo one jeszcze żyć po 5h i ruszyć z fermentacją? Czytałem, że dodaje je sie po 30 minutach, a kopyr coś mówił o dodawaniu 1,5h później nawet, ale nie o 5 W razie czego mam Maurbirew Ale yest, ale bardzo chciałem Safale użyć z góry dzięki Zdjęcie: https://www.dropbox.....13.05.jpg?dl=0
 10. Czy w tym sklepie ktoś pracuje? Od 7 stycznia kasa jest u nich na koncie a z moją przesyłką nic sie nie dzieje. Od wczoraj wykonałem do nich w różnych godzinach chyba w sumie z kilkanascie telefonów i nikt nie odpowiada. Na maila nikt nie odpowiedział. To jest tragedia - mogłem się słuchać opinii tych co pisali, że to długo idzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.