Jump to content

brokoko

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Piotr
 • Strona www
  http://brokoko@o2.pl

Piwowarstwo

 • Miasto
  Kołobrzeg

Recent Profile Visitors

311 profile views
 1. Trochę drogo jak za gar z grzałką i pompką niewydymką co klęknie przy pszenicy . Kociołek z Lidla za 300 zików + kosz zacierny od kolegi Lewatywa i wyjdzie 500~600zł.
 2. Temat trochę się wlecze. Mam chłodnicę z nierdzewki ( kocioł 52 litry ) , wydawała mi się mało wydajna . Zrobiłem więc chłodnicę z rury nierdzewnej karbowanej - 10 metrów ( średnica chyba 1/2 cala ). Jeden metr takiej rury odpowiada 1,7 metra zwykłej rury nierdzewnej , nadto na korzyść rurki karbowanej przemawia fakt , że ma bardzo cienkie ścianki jest znacznie bardziej plastyczna i cena jest barszczowa . Pomysł okazał się trafiony , chłodnica jest znacznie bardziej wydajna od zwykłej wykonanej z rurki nierdzewnej 0,8 cm.
 3. Ano... A mógłbyś podać szczegóły, w jaki sposób kupiłeś aparaturę? Skontaktowałem się z dealerem tego sprzętu na Ukrainie . Przez miesiąc wymienialiśmy korespondencję , co do sposobu dostarczenia towaru , było kilka opcji: - najtańsza wysyłka na pocztę ukraińską pod polską granicę koszt ok. 40zł. ( odbiór osobisty , na Ukrpoczcie ), - zakup przez znajomych z Ukrainy lub kogoś kto tam jeździ, ale znajomy Ukrainiec bał się przewieźć przez granicę . - Kurier , wybrałem TNT ok. 300zł. Strach był , bo kasę wysyłałem w całości przed wysyłką towaru , kontrahent okazał się uczciwy .Forma zap
 4. Zasadniczo 550 papiera plus TNT express ok. 300zł.
 5. Witam szanownych kolegów! Post nieaktywny od dłuższego czasu , sprawa się rypła . Z braku laku , ogólnej napałki na kociołek ZMEVAR , kierowany lenistwem oraz chęcią uniknięcia nużącego stania i mieszania w garze kupiłem sobie takie cudo : Kociołek ma 62 l pojemności , robota solidna , korpus nierdzewka spożywcza ok. 1,5 mm , pokrywa 2mm , spawy gładkie jak pupa noworodka , fałszywe dno , pompa , cyrkulacja brzeczki wewnątrz kotła . Menu sterownika bardzo rozbudowane , można grzebać do woli w ustawieniach: moc grzałki i czasy poszczególnych przerw , wydajność pompy , zobrazowa
 6. Raczej w domowym zaciszu się z tym nie zmieszczę a nawet gdyby to żona i i tak dalej wypad z baru.
 7. Pisałeś , że jesteś ( jesteśmy) zainteresowany zakupem większej liczby z odbiorem w Kaliningradzie?
 8. Myślę , że to może się udać , kwestia jakim kosztem , zobaczymy . Kibicuję
 9. Opis menu sterownika BROWARNI jest bardzo obiecujący ! Coś bliżej o założeniach urządzenia schładzającego fermentator i utrzymującego zadaną temperaturę. Podoba mi się pomysł , od jakiegoś czasu rozważam zakup chłodziarki na balkon , ale żona stawia veto .
 10. Jeszcze po wybraniu stylu przycisk zamów surowce! Jeśli to ironia, pozostawię post Kolegi bez komentarza. Jeśli nie, mogę rozwinąć myśl. Odnośnie pytań o koszty – trudno to w tej chwili dokładnie ocenić. Wszystko zależy od tego czy będzie to wersja z plastikowymi wiadrami, czy z pojemnikami ze stali nierdzewnej. Czy urządzenie będzie jednokomorowe, czy tak jak pierwotnie planowaliśmy dwu. Może Wy pomożecie nam to wycenić? I podpowiecie jaka wersja jest najbardziej potrzebna. Musicie się liczyć też z tym, że produkt finalny nie będzie dostępny za tydzień. Jest to naprawdę ogrom pracy.
 11. Ten garczek od dawna występuje w przyrodzie jako eksponat , kiedyś dłubałem w sieci ale nic więcej nie znalazłem na jego temat , producent nie znany , chyba nie był w sprzedaży
 12. Calculate the cost ...... może być drożej
 13. Są jeszcze inne wersje dla ubogich a chcących : http://винодел64.рф/pivovarni/pivovarni-4/
 14. Jedna sztuka będzie miała radzieckie menu sterownika , chłopaki ze zmevaru pisali że mogą spolszczyć sterownik przy zakupie 10 sztuk. Może spytać czy wysyłają na Ukrainę i tam odebrać np. na poczcie.
 15. No to coś już wiadomo! Można rozesłać pocztą , to parę złociszy. yarrro dopisz mnie do listy wezmę 50 albo 70 . Ukrainiec od 3 dni nie odpowiada .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.