Jump to content

przemko3333

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  wien

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety projekt został tylko na papierze. Obecnie montuję kopię Braumeister Spiedel. Warzenie o wiele prostsze (filtrowanie, wysładzanie) no i sprawdzone.
 2. Lepiej niż powietrze, a to akurat miałem Jest to moim zdaniem proste i tanie rozwiązanie. Po kilku warkach nie wyczuwam w piwie posmaku aluminium albo poksyliny.
 3. Ja kupiłem w Castoramie oksydowaną rurkę aluminiową 1m cena ok 10 zł do której na styk pasuje ds1820 od końca wcisnąłem trochę silikonu sanitarnego, a od drugiej strony wsadziłem czujnik z kablem. Silikon miał zapewnić lepsze przewodzenie ciepła. Dodatkowo końcówkę zabezpieczyłem poksyliną (zrobiłem taką kuleczkę).Całość może służyć również jako mieszadło:)
 4. Dzięki o takie informacje mi chodziło. Mnie też olali ale troszkę drożej i to samo. ps. Właśnie się dopatrzyłem że ta firma która sprzedaje te grzałki jest z wrocławia , a tak się składa że ja też, więc odpadają koszta przesyłki:) Masz u mnie piwo:beer:
 5. Josefik czyli to są grzałki do modelowania ze strony Gwaranta o mocy 2000W i długości 160cm ? Mógł byś mi powiedzieć z czego są zrobione i czy dobrze się je gnie. Dzwoniłem kiedyś do firmy Gwarant w sprawie tej grzałki, ale pan powiedział że jednej nie wysyła, a ty odbierałeś osobiście, czy się dogadaliście co do wysyłki?
 6. Mi urywała przy butelkach po Heinekenie jasnozielone. Może miękkie kapsle zacznij używać, wtedy nie trzeba takiej siły używać.
 7. Macie rację że drogo, dlatego jeszcze tego nie zrobiłem. Jak bym pojeździł po różnych warsztatach to pewnie by się dało taniej, ale na to trzeba mieć czas i kilka adresów.
 8. Ja złożyłem ofertę na oferia.pl dałem cenę 40zł za jedną mufę i zgłosiło się trzech chętnych wykonania, a mufy kupiłem na allegro.
 9. Wczoraj będąc w Castoramie widziałem trójnik typu gwint-gwint-rurka. Czyli przykładowo w kega wkręcasz trójnik w trójnik zawór a do góry nakładasz rurkę(taką jak do plastikowego kranika) i mocujesz ją do góry(bo inaczej ciecz ci się wyleje). Będzie ona wskazywać poziom cieczy w zbiorniku(można se nawet wyskalować).
 10. Bart dobry pomysł z tym żeby zacier zasysać u góry. Co do przegrzewania brzeczki to marne szanse bo przy prędkości 20l (objętość wsadu ok 15-20l) na min to za wiele nie podgrzeje, a po drugie to sterownik ma płynną regulację mocy grzałki czyli jeśli różnica między temp. zadaną a obecną jest duża to grzałka grzeje na 100%, ale jeśli zbliża się do zadanej to stopniowo zmniejsza moc grzania żeby jak najprecyzyjniej dobić do temp zadanej. Przykładowo 50% mocy grzałki jest osiągana poprzez 5sek. grzania 5sek. wył. Kolejną opcją jest zastosowanie trzech grzałek, ale nie jedna za drugą tylko
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.