Jump to content

Gargh

Members
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Gargh's Achievements

 1. Zwał jak zwał, bardziej chodziło mi o to, że zakładając że pompa jest sprawna i pompuje, nie widzę aż tak dużego zastosowania dla kranu. Jeśli jest niesprawna, to całe urządzenie jest do niczego.
 2. Trochę odkopuję temat, ale mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego brak kranu będzie uciążliwy, skoro jest pompa i nawet przy myciu można od razu wszystko przepuścić przez cały układ?
 3. Cześć, mam kilka pytań w temacie hop spidera. Dałem się ostatnio namówić na coś takiego jak na zdjęciu - planuję go głównie używać do chmielenia w trakcie gotowania, ale pan zachwalał, że spoko nowinka do chmielenia na zimno w kegu. Generalnie raczej dość sensowny gadżet, górne wieczko odkręcane, z zawleczką za którą można go gdzieś w Corneliusie podwiesić. Natomiast co do chmielenia na zimno: 1. Z racji, że w kegu jednak cyrkulacji nie ma, to jaka ilość chmielu byłaby odpowiednia w porównaniu z tradycyjną metodą? 1,5-2 krotna? 2. Ponieważ z reguły kega nie wypijam w kilka dni, to po jakim czasie należy się obawiać łodygi? 3. A może po prostu podwiesić w fermentorze podczas burzliwej, jeśli bym powiedzmy olał (NEIPA) cichą...? Dzięki z góry i pozdrawiam,
 4. Witam. Spieszę donieść, że w Bydgoszczy w Lidlu przy Łęczyckiej pojawiły się pasteryzatory, pojemność 27 l, płynna regulacja temperatury 30-100 stopni. Cena 114,50 zl. Ktoś jakiś czas temu szukał, więc może się przyda. Pozdrawiam.
 5. Nie te drożdże Nie ta temperatura Nie ten "chmiel" Nie tędy droga Podrawiam
 6. A ile łącznie wyszło Ci tego litrów? Bo 9°Blg to trochę licho...
 7. Kolego, przeskoczyłeś na jeszcze wyższy level, a mianowicie na ten z zacieraniem słodu. Sporo ludzi Ci zaraz przyklaśnie, ale ja mimo to jednak bym polecał downgrade o 1 oczko
 8. Zwłaszcza, że i tak spora część biznesmenów oficjalnie figuruje jako rolnicy. I dopóki relacja między ZUS'em a KRUS'em będzie wyglądała jak obecnie, to się nie zmieni.
 9. Otóż to, stąd pozorna nieudolność Przyjaznego Państwa. Oni tylko zgłaszają projekty, reszta w rękach urzędasów.
 10. Nie rozumiem, dlaczego ma być kwaśnawe jak się człowiek nie pospieszy. Kwas powstaje w wyniku kontaktu z tlenem, a jeśli masz szczelnie zamknięty fermentor, to powietrze zostało wypchnięte podczas fermentacji i piwo ma kontakt tylko z CO2. Kwaśnawość w Twoim piwie może być raczej wynikiem drożdży brewkitowych, które często dają takie właśnie efekty.
 11. Średnio rozumiem Twój problem... Po co chcesz gotować 20 litrów wody? Czy oprócz tego fermentora, masz jeszcze jakiś inny?
 12. "The company said the beer, which is stronger than whisky and vodka, should be consumed in spirit-sized measures. " Z kieliszka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.