Jump to content

Panoramix_

Members
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Panoramix_

 1. A jak Ci się udało go złowić z nowym sterownikiem? Na stronie Klarsteina nie znalazłem takiej opcji.
 2. Panoramix_

  Panoramix_

 3. Wypiłbym Twoje zdrowie, ale mam zapalenie migdałków. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że skończyły mi się puste butelki. Ani nie mam jak coś opróżnić, ani wyjść załatwić nowych, bo leżę w łóżku. Tragedia ale co zrobić. Nadrobię za tydzień lub dwa przy jakimś grillu. Powodzenia.
 4. Same nasiąkną ale możesz je też przydusić łygą piwowarską jeżeli takową posiadasz. Wersja zależy od bliżej nie pojętego widzimisię piwowara. Samych udanych warek życzę.
 5. Nie chciało mi się czekać jedenaście miesięcy, ale nie spodziewałem się, że ktoś tak szybko odgadnie. Chociaż z drugiej strony jak się warzy to się takie rzeczy szybko zauważa. To musi być Twoja ulubiona tabletka w takim razie. Lekarstwo związane z piwowarstwem - to aż chce się brać Od teraz również i moja.
 6. gratulacje to takie zboczenie zawodowe
 7. Znalazłem w jednym ze sklepów taki preparat w postaci pigułek. Podnosi IBU do 200 więc tylko dla orłów ale ile można zaoszczędzić na chmielu. Podejrzewam, że gdyby skroić ćwiartkę, to by było 50. Pozdrawiam
 8. No to jak pierwsze może być na wytrawnie a drugie na słodko skoro drugie ma o 13 minut dłuższą przerwę maltozową... Zakładam, że ten jeden stopień różnicy to tyle co błąd pomiarowy - do pominięcia.
 9. Jacer możesz proszę powiedzieć dlaczego? Przecież enzymy działające podczas przerwy białkowej nie powinny mieć na to wpływu. Teoria zdaje się temu przeczyć. Chyba, że doświadczenie podpowiada inaczej.
 10. Rozumiem, że zasyp i drożdże takie same w obu przypadkach? Jeżeli nie to napisz jakie, bo to może być kluczowy czynnik.
 11. Sprawdzę jak mi się NaOH skończy czyli za jakieś 9kg, ale dzięki za radę - sprawdzę na pewno. Na pewno też nigdy nie wrócę do piro. Moim płucom bardzo się to doświadczenie nie spodobało.
 12. Bo pierze a nie myje. Tak na serio Oxi to nie Oxi odplamiacz raczej. Oxi - Nadwęglan Sodu np Oxi Action - Nadtlenek wodoru, Alkohole C12814, oksyetylenowane, Sole sodowe mono C10-14 alkilowych pochodnych kwasu benzenosulfonowego Na allegro jest też radioodbiornik wewnętrzny OXI, 4-kanałowy ale jak on się sprawdza w praniu to nie wiem.
 13. OXI nie myje. Polecam artykuł: mycie-i-dezynfekcja-najpopularniejsze-srodki-chemiczne-uzywane-w-piwowarstwie/ Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi.
 14. Podejrzewam nieszczelny fermentor. Po takim czasie były już nieźle głodne więc pewnie przeniosły się gdzieś indziej. Ja bym sprawdził czy przypadkiem nie siedzą w sąsiednim wiadrze.
 15. Zasada jest prosta. Mierzysz BLG dwa razy. Jeżeli drugi pomiar (po kilku dniach od pierwszego) jest taki sam to możesz butelkować. Bulkanie nie jest oznaką pracy piwa tylko uwalniania co2 co może występować np przy niewielkich zmianach temperatury.
 16. 18 Września projekt został zamknięty a pieniądze zrefundowane.
 17. Naprawdę niedrogo! -> link Może by się zrzucić?
 18. No naprawdę pozazdrościć. Ja za 100 bym wziął od ręki. Mi się niestety trochę spieszy, bo za tydzień będę w Polsce a w UK używany np: taki 400zł Trochę to chore. Masz już krany czy myślisz o kolumnie?
 19. Panoramix_

  AIPA

  Jezeli wyjdzie Ci wyzsza efektywnosc od zalozonej (ktora zanizyles) to wyjdzie Ci wiecej litrow/BLG. Zdaje sie, ze osiagniesz efekt odwrotny od zamierzonego.
 20. Spróbuję chociaż czarno to widzę, bo mamy wspólne konto. Zamówiłem już nową kapslownicę i parę składników i nie była zachwycona a przymierzam się do zakupu kega + osprzęt... Połowa ceny powiadasz... warto spróbować!
 21. Poszukaj w tym temacie a możliwe, że znajdziesz odpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.