Jump to content

Panoramix_

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  32
 • Miasto
  Shepshed

Recent Profile Visitors

377 profile views
 1. A jak Ci się udało go złowić z nowym sterownikiem? Na stronie Klarsteina nie znalazłem takiej opcji.
 2. Panoramix_

  Panoramix_

 3. W ostateczności podjadę do Tesco tylko martwi mnie trochę ta ilość. Pawgin ja do jutra jestem w Gwdzie Wielkiej. To jest pół godziny drogi od Ciebie więc praktycznie w każdej chwili mogę podjechać jeżeli była by taka możliwość. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam.
 4. Witam W Sobotę będę podróżował przez pomorze do Szczecina po czym po za granicę kraju. W związku ze zmianą planów jestem w stanie zabrać kilka skrzynek na piwo tak potrzebnych w każdym browarze. Czy ktoś miał by około dziesięciu skrzynek na zbyciu ewentualnie potrafiłby doradzić jak można je zdobyć w inny sposób? Próbowałem w lokalnych sklepach ale wszędzie słyszę, że mają mało skrzynek i do jednego piwa nie oddają. Udało mi się kupić jedną do połowy pełną ale nie uśmiecha mi się wieźć 100 butelek euro lagera z powrotem do Anglii. Każda konstruktywna odpowiedź była by mile widziana. Pozdrawiam Marcin
 5. Wypiłbym Twoje zdrowie, ale mam zapalenie migdałków. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że skończyły mi się puste butelki. Ani nie mam jak coś opróżnić, ani wyjść załatwić nowych, bo leżę w łóżku. Tragedia ale co zrobić. Nadrobię za tydzień lub dwa przy jakimś grillu. Powodzenia.
 6. Same nasiąkną ale możesz je też przydusić łygą piwowarską jeżeli takową posiadasz. Wersja zależy od bliżej nie pojętego widzimisię piwowara. Samych udanych warek życzę.
 7. Nie chciało mi się czekać jedenaście miesięcy, ale nie spodziewałem się, że ktoś tak szybko odgadnie. Chociaż z drugiej strony jak się warzy to się takie rzeczy szybko zauważa. To musi być Twoja ulubiona tabletka w takim razie. Lekarstwo związane z piwowarstwem - to aż chce się brać Od teraz również i moja.
 8. gratulacje to takie zboczenie zawodowe
 9. Znalazłem w jednym ze sklepów taki preparat w postaci pigułek. Podnosi IBU do 200 więc tylko dla orłów ale ile można zaoszczędzić na chmielu. Podejrzewam, że gdyby skroić ćwiartkę, to by było 50. Pozdrawiam
 10. No to jak pierwsze może być na wytrawnie a drugie na słodko skoro drugie ma o 13 minut dłuższą przerwę maltozową... Zakładam, że ten jeden stopień różnicy to tyle co błąd pomiarowy - do pominięcia.
 11. Jacer możesz proszę powiedzieć dlaczego? Przecież enzymy działające podczas przerwy białkowej nie powinny mieć na to wpływu. Teoria zdaje się temu przeczyć. Chyba, że doświadczenie podpowiada inaczej.
 12. Rozumiem, że zasyp i drożdże takie same w obu przypadkach? Jeżeli nie to napisz jakie, bo to może być kluczowy czynnik.
 13. Sprawdzę jak mi się NaOH skończy czyli za jakieś 9kg, ale dzięki za radę - sprawdzę na pewno. Na pewno też nigdy nie wrócę do piro. Moim płucom bardzo się to doświadczenie nie spodobało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.