Jump to content

pawel332

Members
 • Posts

  59
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pawel332

 1. Również mam karbowaną i jest dobra.
 2. Pomysł może i słuszny ale ja bym wykorzystał ten patent na sam koniec chłodzenia.
 3. A co mi tam szkodzi. Zazwyczaj biały,chyba że się wnerwię to bywają różne kolory od czerwonego do zielonego bliżej 40ki jak 30ki, na studia miałem za daleko, to i też żony nie poznałem bez brody, wyznanie to zależy przez które okno wyjrzę z jednego widzę kościół a z drugiego sale świadków jechowy nie mogę się zdecydować gdzie pójść to idę na
 4. Przy tym śrutowniku Patryk napisał mi by lepiej nie używać zwilżonego słodu,ale jak chcesz zwilżać to ja wcześniej robiłem tak że 3 -4 rondelki słodu wsypywałem do większej miski dolewałem kieliszek(50) wody i ręką mieszałem az wszystko było mniej więcej jednakowo wilgotne,jak było za suche dolewałem z wyczuciem wody, jak za mokre dosypywałem słodu.I tak w ratach az cały zasyp zwilżyłem.
 5. Jestem po 1 szym śrutowaniu i jest dobrze(bardzo) troszku przypaliłem wkrętarkę ,ale to moja wina.Śrutowanie przebiega bardzo szybko i o wiele wiele ciszej niż na biowinowskim młynku.Jedna z lepszych inwestycji w całą tą zabawę w piwowarstwo. Kontakt,załatwienie całego zakupu i obsługa ze strony Patryka rewelacyjna. Szczerzę polecam.
 6. Na yt znalazłem filmik o coobrze https://www.youtube.com/watch?v=FUU5VTc3l-I
 7. Niestety ten wyrób nie jest najwyższej jakości u mnie nie ma w jednej osi ślimaka i tej śrubki z tyłu co się dokręca rączkę.O ile kręcisz ręcznie to nie ma kłopotu ale przy zastosowaniu wkrętarki jako napędu jest bici i to spore.
 8. Od dawna używam octu jabłkowego + płyn do naczyń,skuteczność kolo 95%
 9. A przy domowym piwie to drożdże zjedzą tlen.poza tym ASadam ma racje.
 10. Nie strasz niepotrzebnie kolegi Drobiny chmielu mogą jak najbardziej spowodować wylatywanie piwa z butelki, ale granatów nie spowodują Zgadza się ale kolega właśnie boi się tego że zaprosi do domu piękną koleżankę w pięknej sukience, koleżanka otworzy piwo np. zębem i wróci do domu w majtkach ponieważ zawartość buteleczki znajdzie się na niej No i oto przecież chodzi aby się rozebrała
 11. Mam takie pytanko zanim kupie licencję czy klucz jest powiązany z systemem operacyjnym? Mam 7ke ale chyba przejde na linuxa i czy jak kupie klucz na winde to będzie działał na ubuntu ? Na razie testuję linuxa (mam dość windy) i nie wykluczam zmiany systemu.
 12. Może i nie ale w pracy się wystarczająco namacham , więc jeżeli tylko można to ułatwiam sobie wszystko w miarę możliwości .
 13. mike84 jak masz miejsce na pojemniki ze styropianu to buduj ja mam od 2 miesięcy i cały czas jest zajęte,nie ma przerw. No może w tej warce się nie przyda (chyba ze na cichą) ale w następnych owszem będzie jak znalazł.
 14. Dr2 masz chyba rację o tym nie pomyślałem ze jest krzywo wywiercone i nagwintowane.Spróbuje znaleźć jakiś giętki wałek do przeniesienia napędu to powinno zniwelować nierówności .
 15. jestem po 2 śrutowaniach -pierwsza uwaga to to ze wylatujący słód lata wszędzie i trzeba dobrze okręcić workiem żarna, -dwa to krzywy wał- przy stosowaniu wkrętarki jako napędu mam obawy ze mi ją rozwali, jako przeniesienie napędu zastosowałem zwykłą śrubę (bez łba tj. odcięty został)
 16. A poza tym jest obity wewnątrz.Widać na godzinie 13tej(po prawej u góry)
 17. Jest tak ze na piwie masz tolerancję w zależności od ilości alkoholu zawartego,to jedno a drugie (tu nie jestem pewien) ekstrakt może być podany wagowo a alkohol na pewno jest podany objetościowo.
 18. I jak zadowolony? Jak skale? Warki jeszcze nie robiłem, a takie sobie pomiary pseudo testowe są nie wiarygodne bo mój spławik uległ kiedyś uszkodzeniu ( jak go myłem to za szybko zmieniłem wodę -różnica temperatur i troszku pękł tzn było PYK i na dole jakiś taki nalot się zrobił jak by się rozszczelniło) ale tak testowo na próbce z wody i cukru spławik pokazywal 12blg a reflaktometr 11brix ,dół pokazywały oba zero.
 19. nie wiem gdzie znalazłeś takie tanie ja najtaniej widziałem za ponad 12 euro http://www.aliexpress.com/item/STC-1000-Temperature-Controller-STC-1000-Thermostat-Aquarium-NTC-Sensor-220V/32354269943.html i więcej( no dobra u nas dochodzi wysyłka a tam jest free).
 20. wyciągnięte z historii nie wiem czemu cena jest w dolarach ale to nie istotne http://www.aliexpress.com/snapshot/6719522543.html?orderId=67694928581214
 21. Ja swój kupiłem kilka dni temu na aliex....... za około 17euro na polskie wyszło 65zł na paczkę czekałem równo 7 dni od zamówienia (zresztą inna paczka ten przyszła w tydzień)
 22. I znowu babol wczoraj warzyłem jakieś tam piwko(bezstylowe)(miałem tylko pilznienski i monacha troszku,drożdże sabref s33) i przy okazji robiłem ze styropianu pojemnik na fermetor aby zbić temperaturę , i dobra około 15-tej pozamykałem wszystko do środka dałem 2 pety zamrożone ,wieczorem miałem je podmienić przed wyjsciem do pracy i zapomniałem--,rano położyłem się spać. A teraz wstaję i mnie szlak trafił na głupotę własną przy wymianie butli patrzę a tam upał na fermentorze 29 stopni. Jestem przekonany ze tak wysoka temperatura zaszkodzi piwku coś się tam wydzieli (estry czy inne diabły) ale czy jak zacznę chłodzić to nie zestresuję dodatkowo tych drożdży ?
 23. Twoje drożdże http://www.piwo.org/topic/11102-mangrove-jacks-m44-us-west-coast-yeast/ drożdże dobrze jest(uwodnić) jak napisałeś rozrabiać w wodzie o temperaturze 25 max 30 st C powyżej 30 możesz je zabić , lepiej niżej jak za wysoko . Skro jest siateczka to przewidują chmielenie na zimno , teraz pytanie jak drobne ma oczka to zależy od tego w jakiej postaci bedzie chmiel szyszka czy granulat ( prawie pył w porównaniu do szyszki) a nawet pies trącał ich siatkę nawet przy granulacie dasz rade ,choć wcale nie musisz chmielić na zimno bo to tylko da aromat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.