Jump to content

tomalus

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

266 profile views
 1. Kiedy nastąpi aktualizacja statusu wpłat i dostaw piwa? Przelew wysłałem 4.03 i również tego dnia dotarło piwo, a na moim profilu dalej wyświetla się informacja o braku wpłaty i dostarczenia piwa.
 2. Cześć, rozwinę temat, bo również przymierzam się do warzenia kwasa. Zastanawiam się nad źródłem bakterii. Poniżej porównanie bakterii WildBrew Sour Pitch oraz serowarskich. karty techniczne dla bakterii WildBrew Sour Pitch oraz serowarskich TDS_WILDBREW_SOURPITCH_ENGLISH_DIGITAL.pdf - WildBrew Sour Pitch Skan_20190930 (2)_compressed.pdf - bakterie serowarskie Lallemand deklaruje żywotność bakterii na poziomie >10^11 CFU/g Biochem, producent bakterii serowarskich >3*10^10 CFU/g Biorąc pod uwagę nasze zalecenia (10^10 CFU/l, słownie: 10 mld komórek na litr brzeczki) wynika, że 1g (jeden gram) produktu Lallemand wystarcza na 10 litrów brzeczki, a jeden gram bakterii serowarskich na 3l brzeczki. Biorąc pod uwagę ceny to jednak bardziej opłaca się produkt Lallemand. Czy wszystko dobrze rozumiem? Zalecalibyście dawkowanie jak powyżej?
 3. jestem zainteresowany głowicą do kega, napisałem pw
 4. Czy jest jeszcze możliwość przesłania formularza zgłoszeniowego (wiem, że termin już upłyną) i osobistego dostarczenia piw w piątek w godzinach popołudniowo-wieczornych?
 5. Witam! 10 warka, zatem nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia w kwestii wpływu słodu na smak i kolor piwa, ani tego jaką goryczkę i aromaty dają poszczególne chmiele. Pierwsze American India Pale Ale oraz maksymalne wykorzystanie dostępnych surowców. Planuje 16 Blg, raczej wytrawne, goryczka ok. 65 IBU ,aromat i smak chmielowy na średnim, średnio wysokim poziomie. Barwa ciemnozłota, ale na tym najmniej mi zależy. Wydajność ok. 75%. Drożdże gęstwa US-05 po American Amber Ale 14Blg (fermentacja 19'C - w pokoju), temperatura przewidziana dla AIPA 16'C w piwnicy. Posiadam chłodnice zanurzeniową. Początkowo planowałem 21l z surowców: pale ale 5 kg monachijski II 0,7 kg carapils 0,3 kg Chmielenie w zasadzie nie ustalone, ale do wykorzystania mam: 30g Chinook 12,1%, 20g Citra 13,1%, 50g Mosaic 12%, 50g Cascade 6,9%. Myślę żeby podzielić to na trzy równe partie (goryczka, whirpool, na zimno). Propozycja: 30g Chinook 60min 20g Citra 60min 25g Mosaic + 25g Cacade poniżej 80'C przez 50 minut 25g Mosaic + 25g Cacade na zimno Jednak zastanawiam się nad zwiększeniem ilości do ok 30 litrów 16 blg, ponieważ w sumie mam do wykorzystania 7kg pale ale; 1 kg monachijskiego II; 0,5 kg carapils i 0,1kg pszenicznego (i tak go pewnie wrzucę, bo po co ma dłużej wietrzeć). Do tego dokupiłbym Iunge (kwestie finansowe) na goryczkę i wtedy wyglądałoby to tak: pale ale 7kg monachijski II 1kg carapils 0,5 kg pszeniczny 0,1 kg 100g Iunga 60min 50g Mosaic + 30g Chinook poniżej 80'C przez 50 minut 20g Citra + 50g Cascade na zimno w obu przypadkach zacieranie jednotemperaturowe 65C przez 60 minut Moje pytania: 1. Czy podane ilości słodów monachijskiego i carapils nie wprowadzą za dużo karmelu i koloru? 2. Czy podane ilości chmielu w obu recepturach pozwolą uzyskać zadowalający aromat i smak (nie musi być bomby, byle był dominujący)? 3. Czy warto pójść w ilość (aby wykorzystać słody, bo nie mam co innego z nimi zrobić, raczej bedę miał długą przerwę z warzeniem), czy jednak goryczka z Iunga nie odda charakteru AIPA (chociaż czytałem ze ludzie tak robią z powodzeniem)? 4. Czy warto użyć gipsu piwowarskiego (mam raczej miękką wodę o odczynie obojętnym)? I jaką ilość? Posiadam 20g. 5. Jak chmielić? Chodzi mi o to co na goryczkę (1. receptura), co na whirpool i co na zimno? Będę wdzięczny za wszystkie uwagi data warzenia 11.11.2015r.
 6. Dokładnie HerrOs. Na stronie sklepu jest to nazwane wkładem filtracyjnym, bo potrzebne jest drugie takie samo wiadro z kranikiem. Zamieniłem na wężyk z oplotu. Trudno mi ocenić skuteczność filtracji, bo to była moja pierwsza i ostatnia warka na tym sprzęcie, więc z dużym prawdopodobieństwem zrobiłem coś nie tak jak trzeba.
 7. Mam do oddania wkład filtracyjny z piwopiweczko (na ich stronie jest napisane, że to z Browamatora). Używany był jeden raz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.