Jump to content

DGB

Members
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by DGB

 1. Masz rację. W kolumnach to i 13mm daje radę, chyba nawet większość producentów kolumn taką stosuje 😉
 2. Właśnie ja użyłem 19mm, podczas warzenia pianka jest minimalnie cieplejsza od otoczenia, dosłownie troszeczkę tylko. Podejrzewam, że przy Twoich 30mm nie przepuszcza już nic.
 3. Odgrzeje trochę temat, może kogoś z przeglądających w przyszłości zainspiruje. Ocieplenie bez przyklejania: mata + gumy od starych gaci (lub czegokolwiek innego, te akurat wymiarem idealnie się wpasowały). Piankę przycinamy pod wymiar, zakładamy gumy i gotowe, do mycia zdejmujemy gumy i ocieplenie.
 4. Cześć, mam gniotownik walcowy, jak Gdańsk Ci pasuje to pisz na priv, zgadamy się
 5. Cześć wszystkim, szybkie pytanie, czy ten rozmiar siatki nada się na hop stoper? Czy może lepiej użyć z jeszcze mniejszymi oczkami? https://allegro.pl/oferta/siatka-nierdzewna-tkana-0-4x0-4-0-25-0-5m2-8664807635#
 6. DGB

  Butelki PET 0,5l

  Trochę odgrzeję temat, to samo pytanie. W Polsce nigdzie nie znalazłem, w UK bez problemów kupowałem 0,5l firmy coopers. Fajnie byłoby gdyby jakiś sklep zaczął to sprowadzać.
 7. Osobnym termometrem. Oraz sam termometr na kotle pokazuje, że całość podgrzewa się o te 3 stopnie więcej.
 8. Cześć wszystkim, Mam pytanie dotyczące kotła elektrycznego z tytułu tematu. Osobiście go nie posiadam, a pytanie pochodzi od mojego wujka. Czy to normalne w tym garnku, czy inni użytkownicy też zauważyli, że termostat ma dokładność około 3 stopni? Przykładowo jak zada mu się utrzymanie 65 stopni, to potrafi podgrzać do 68. Czy ten typ tak ma? Dodam, że nie jest to problem mieszania. Z góry dzięki za odpowiedź. PS. Zauważyłem dopiero, że dałem temat do złego działu, miało być w sprzęcie, z góry przepraszam administrację za bałagan.
 9. Cześć, pisz na priv i wpadaj kiedy będziesz chciał, ześrutuję Ci to.
 10. Cześć wszystkim, Noszę się z zamiarem zakupu gara z nierdzewki by przesiąść się na mniejsze warki (10-12l). Jakiego producenta garnek byście polecili? A może ma ktoś sprawdzony model o pojemności 25-27l? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 11. DGB

  DGB

 12. Whisky Stout....niszczyciel, mógłbym codziennie takie piwo pić, super.
 13. Zapewne bez porównania nawet
 14. Myślę, że refermentujący właśnie stout będzie ciekawszą propozycją Mimo wszystko, fajnie że smakuje komuś
 15. Kapsluje właśnie stouta, greta odmówiła chęci do współpracy, klasyczny przypadek, nie chwyta butelek z niskim kołnierzem. Jakieś rady co robic?
 16. Pogoda dziś pozwoliła jedynie ugotować co nieco, powstało 28L najzwyklejszego ale, na polskich chmielach. Wczoraj otworzyłem butelkę maibocka w celu sprawdzenia nagazowania, miesiąc w butelkach stoi, po 2 tygodniach w 7-12st gazu było troszkę, prawie nic, po następnych 2 tygodniach już w wyższej temperaturze - jakieś 16st, jest bez zmian, jakieś sugestie co robić?
 17. Miałem taki spieniacz w domu, strasznie to dużo baterii żre, moim zdaniem nie opłacana sprawa.
 18. Ostatnio odbyło się warzenie dry stouta, nowy sprzęt, nowa warzelnia. Słody ześrutowane dzięki uprzejmości użytkownika panta_rei, wydajność wzrosła na tyle, że wyszło 4l piwa więcej jak planowane
 19. Moim zdaniem dużo lepiej jest skompletować zestaw samemu, na pewno wyjdzie taniej, a przy okazji nie zamówisz niepotrzebnych gadżetów.
 20. W sumie macie racje, za duża ta różnica dobrze, że czuwają tu bardziej doświadczeni, bo mi nic innego do głowy nie przychodziło
 21. Jeżeli cukromierz faktycznie jest sprawny, to ja bym powiedział, że przy pierwszym pomiarze brzeczka miała inną temperaturę, co spowodowało różnicę w pomiarze. Zakładając, że w tej samej temperaturze pomiary byłby identyczne, to fermentacja ewidentnie nie ruszyła.
 22. Innej opcji nie widzę, trzeba A kwiecień jak najbardziej
 23. Mała aktualizacja, maibock poszedł w butelki we wtorek, wyszło 38 butelek, teraz gazuje się w 10C, po czym trafi do 4st na leżakowanie. Zmiany w browarze, zakupiony taboret gazowy i 6 dodatkowych fermentorów, zwiększamy moce przerobowe
 24. Myślę, że Rofi'emu chodzi o paczki po 250g różnych chmieli, a nie łącznie 250g chmielu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.