Jump to content

DGB

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Braniewo

Recent Profile Visitors

210 profile views
 1. Cześć wszystkim, Noszę się z zamiarem zakupu gara z nierdzewki by przesiąść się na mniejsze warki (10-12l). Jakiego producenta garnek byście polecili? A może ma ktoś sprawdzony model o pojemności 25-27l? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 2. DGB

  DGB

 3. Whisky Stout....niszczyciel, mógłbym codziennie takie piwo pić, super.
 4. DGB

  DGB

  Zapewne bez porównania nawet
 5. DGB

  DGB

  Myślę, że refermentujący właśnie stout będzie ciekawszą propozycją Mimo wszystko, fajnie że smakuje komuś
 6. Kapsluje właśnie stouta, greta odmówiła chęci do współpracy, klasyczny przypadek, nie chwyta butelek z niskim kołnierzem. Jakieś rady co robic?
 7. DGB

  DGB

  Pogoda dziś pozwoliła jedynie ugotować co nieco, powstało 28L najzwyklejszego ale, na polskich chmielach. Wczoraj otworzyłem butelkę maibocka w celu sprawdzenia nagazowania, miesiąc w butelkach stoi, po 2 tygodniach w 7-12st gazu było troszkę, prawie nic, po następnych 2 tygodniach już w wyższej temperaturze - jakieś 16st, jest bez zmian, jakieś sugestie co robić?
 8. Miałem taki spieniacz w domu, strasznie to dużo baterii żre, moim zdaniem nie opłacana sprawa.
 9. DGB

  DGB

  Ostatnio odbyło się warzenie dry stouta, nowy sprzęt, nowa warzelnia. Słody ześrutowane dzięki uprzejmości użytkownika panta_rei, wydajność wzrosła na tyle, że wyszło 4l piwa więcej jak planowane
 10. Moim zdaniem dużo lepiej jest skompletować zestaw samemu, na pewno wyjdzie taniej, a przy okazji nie zamówisz niepotrzebnych gadżetów.
 11. W sumie macie racje, za duża ta różnica dobrze, że czuwają tu bardziej doświadczeni, bo mi nic innego do głowy nie przychodziło
 12. Jeżeli cukromierz faktycznie jest sprawny, to ja bym powiedział, że przy pierwszym pomiarze brzeczka miała inną temperaturę, co spowodowało różnicę w pomiarze. Zakładając, że w tej samej temperaturze pomiary byłby identyczne, to fermentacja ewidentnie nie ruszyła.
 13. DGB

  DGB

  Innej opcji nie widzę, trzeba A kwiecień jak najbardziej
 14. DGB

  DGB

  Mała aktualizacja, maibock poszedł w butelki we wtorek, wyszło 38 butelek, teraz gazuje się w 10C, po czym trafi do 4st na leżakowanie. Zmiany w browarze, zakupiony taboret gazowy i 6 dodatkowych fermentorów, zwiększamy moce przerobowe
 15. Myślę, że Rofi'emu chodzi o paczki po 250g różnych chmieli, a nie łącznie 250g chmielu.
×
×
 • Create New...