Jump to content

ramzez2

Members
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Na Wyspie
 • Rok założenia
  2009
 • Miasto
  Świnoujście

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ramzez2

  ramzez2

 2. Przykład z tabeli Ilość słodu: jeden Kwarter, czyli (...) Garcy Koronno-Polskich 76. daje. ilość piwa w miarach Koronno-Polskich: Garce 198-229; Kwarty 1-2; Kwartetki 1-2. To jak ten słód przeliczyć na [kg] a ilość piwa na [l]; czy Garce Koronno-Polskie to jest to samo co Garniec? Ilość piwa w kwartach i kwartetkach wychodzi taka sama a przecież kwarta =4 kwartekti. Ilość chmielu podawana jest w funtach i uncjach np. na jeden Kwarter słodu potrzeba chmielu świeżego 3 funty lub 8 uncji, ale pod tabelą jest przypis, że funt ma 16 uncji. To ile tego chmielu? Dzięki za wszelką pomoc b
 3. Bardzo ciekawa książka, ale czy ktoś wie jak przeliczyć jednostki użyte w książce na obecnie używane. Próbowałem wygooglać ale to co znalazłem na wiki to nie do końca jest to.
 4. Warka #8 (jako druga własna kompozycja) 20.03.10 Witbier Zasyp: - Słód pilzneński - 3kg - Słód pszeniczny jasny - 2kg - Marynka - 25g - Lubelski - 25g - Safbrew WB-06 - Curacao - 40g Zacieranie: - 66-67°C - 30' - 72-73°C - 40' Gotowanie 70' - Marynka w 10' - Lubelski i Curacao na 15' przed końcem Wyszło 25l o ekstrakcie 12°Blg Muszę stwierdzić (choć Ameryki nie odkryję), że chociaż piwo robione z własnej kompozycji nie zawsze trzyma się stylu, to daje taką fajną satysfakcję jak samo warzenie piwa w domu.
 5. 18.03 warka #7 przelana na cichą stout 3,5°Blg, sweet stout 6,5°Blg
 6. dnia 06.03.10 pierwsza warka "własnej konstrukcji" oczywiście w oparciu o BS Warka #7 Sweet Stout Zasyp: - Pale ale - 5kg - Caraaroma - 0,25 kg - Carafa I - 0,25 kg - Jęczmień palony - 0,25kg - Płatki owsiane błyskawiczne - 200g - Marynka - 25g - Lubelski - 25g - Laktoza - 500g - Safeale S-04 Zacieranie: - 66-64°C - 55' dopiero po 50 min próba jodowa negatywna i dosypanie słodów ciemnych - 74-72°C - 30' Po filtracji i wysładzaniu wyszło ok. 35l więc postanowiłem podzielić i zrobiłem 13l sweet stout z dodatkiem 500g laktozy i 22l stout (nie wiem jaki ale tak chyba mogę nazwa
 7. W dniu 30.01.10 warka #5 Pils po 4 tygodniach przelana na cichą po blg zeszło do 2,5. Po ponad dwóch tygodniach cichej 16.02 butelkowane z dodatkiem 160 g. cukru na 20l Również w dniu 30.01 na cichą przelana warka #6 Koźlak majowy przy blg 3,5. Po trzech tygodniach butelkowane z dodatkiem 130g cukru na 17l. Trochę długie czasy fermentacji wynikają z wolnego jej postępu a potem z braku czasu ale nic złego się z piwem nie stało (na szczęście).
 8. Po przeczytaniu pierwszych kilku postów przypomniała mi się bajka "Sąsiedzi", tam też wszystko robili w bardzo dziwny sposób i nie zawsze udany. Ale po namyśle w tym szaleństwie jest metoda. Ktoś musi przetrzeć szlaki w tym kierunku, a widzę że zacięcie jest ogromne. Czekam na fotorelację i życzę powodzenia przy warzeniu a potem dobrej zabawy przy degustacji.
 9. 1. Poodejmować (słody) 2. Tylko eksperymentalnie do stwierdzenia Za bardzo skróciłem wypowiedź bo albo: - zwiększyć wielkość warki i dodać chmielu (moja myśl) - zmniejszyć ilość słodów (Twoja myśl) Fakt faktem pomyśleć i eksperymentować
 10. Dlatego pytałem doświadczonych. Po zmianie efektywności na 80% zupełnie się pozmieniało i trzeba składy pozmieniać (pododawać). Dzięki A może tej laktozy dać ok 1kg na 25l żeby było choć trochę sweet?
 11. A ja tam 20 lat mieszkałem i trochę znam tamtejsze klimaty.
 12. chcesz zamienić się na mieszkanie i zabrać morze ze sobą Na mieszkanie mogę się zamienić, a morze może zostawię (bo przecież nie zabiorę), zabrać mogę tylko trochę piasku w butach.
 13. Nie znalazłem nic podobnego na forum, więc zaczynam. Wiem że są specjalne serwisy ale można również wśród swoich. Chociaż zima jeszcze w pełni to czasem plany trzeba robić szybciej i tak sobie pomyślałem i poddaję wolnej dyskusji propozycję na wakacje (i nie tylko). Czy są osoby zainteresowane wakacyjną wymianą mieszkań, na tydzień, dwa ... Odpada płacenie komuś za wynajem, zyskujemy opiekę własnego M w czasie nieobecności itp. W przyszłości np. w dziale "Sprzedam, kupię...." można przykleić wątek z ogłoszeniami. Na razie niech to będzie tylko dyskusja a potem zobaczymy. Dla przy
 14. Wyedytowałem co niepotrzebne, może teraz będzie lepiej widać. Fakt chciałem zamieścić jak najwięcej informacji a tylko zaśmieciłem obraz. Laktozy zapomniałem wpisać chociaż o niej wiedziałem. Efektywność na razie taka, jak nabiorę wprawy to zwiększę. Zastanawia mnie ilość chmielu, chociaż mieści się w granicach, sam nie wiem.
 15. Do tej pory warzyłem z gotowych zestawów ale zamierzam spróbować sił przy własnych kompozycjach. za pomocą programu beersmith "skomponowałem" dwa rodzaje piwa przedstawione poniżej i prośba do bardziej doświadczonych piwowarek i piwowarów o ocenę składu i planu wykonania. Raczej wszystko mieści się w dopuszczalnych przez program granicach ale co doświadczenie to doświadczenie. Skopiowałem z programu wszystko co było. Oczywiście niektóre wartości wpisałem czysto teoretycznie ze względu na to, że to tylko plany. Za wszelkie uwagi i sugestie dziękuję Warka A: Sweet Stout 13B Style:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.