Jump to content

twawrzyniak

Members
 • Posts

  147
 • Joined

 • Last visited

About twawrzyniak

 • Birthday 07/27/1970

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  400+
 • Miasto
  Wlkp

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

twawrzyniak's Achievements

 1. Andrzej nie strasz mnie. Ćwiczyliśmy ten słód w dwóch warzelniach domowych przez cały sezon i było ok. Duża partia zamówiona. Myślę, że za 2 tygodnie start. Trochę mnie wystraszyłeś.
 2. My rozmawiamy o brzeczce. Mówiąc mętne piwo masz na myśli efekt finalny?
 3. Andrzej zależy którego używałeś. Wszystkie słody ze zboża zeszłorocznego (polskie, czeskie niemieckie z wyjątkiem Wayermanna) wymagają przerwy białkowej 12-15 minut. W przypadku pilzneńskiego brzeczka wychodzi z ładnym przełomem i klarowna. Wydajności nie liczę. Ze słodu pale ale brzeczka jest lekko matowa, słabszy przełom. Ale wynika to ze specyfiki słodu. Zawiera dużo azotu aby fermentacja była szybsza i krótsza. Daje też specyficzny smak piwa. Brytyjczycy swoje ale fermentują 3-4 dni ( chyba tak to było w filmie Kopyra z angielskich browarów).
 4. Nie zatrybiłeś podtekstu. Poziom piw zapewne średnio podobny jak w poprzednich latach. Zawsze są piwa które muszą odpaść bo piwowar stwierdził, że jak smakuje szwagrowi to wysyłam. W poprzednich latach do finału wchodziło 10-12 piw w kategorii. Sędziowie odrzucali piwa poza stylowe lub z ewidentnymi błędami. A teraz w Koźlaku podwójnym były same "sikacze" nie nadające się do oceny? Wchodzi jedno z siedemnastu? Dlatego pytam : piwowarzy przestali umieć robić piwo czy sędziowie wykręcili poziom na maksa.
 5. Jak patrzę na wyniki eliminacji to mam wrażenie, że piwowarzy domowi zapomnieli jak się robi piwo. DO KSIĄŻEK , DO INTERNETÓW!!!!!! Uczyć się a nie piwa na konkursy wysyłać. RIS wchodzi 5 na 65 zgłoszonych, Roggenbier wchodzą 2 na 26. Koźlak podwójny, prosty zasyp, tylko pilnować temperatury fermentacji i co ? Z 17 piw wchodzi 1(!) Biorę udział w tym konkursie od 2010 roku. Takich numerów jeszcze nie grali...Poziom piwowarów poszedł w dół czy kalibracja sędziów wykręcona na maksa? Ciekawe ile zgłoszeń będzie za rok...
 6. Ja jestem z kategorii nieanglojęzycznej, dlatego etykieta tekstem do mnie nie przemawiała...szkoda...
 7. Browar Nuta Sesyjna IPA z guaraną. Faktycznie piwo sesyjne, czuć delikatnie owoc, chmiel amerykański na szczęście nie wali po nosie i gardle. Drobna piana trzyma się do końca, goryczka delikatna nie okleja gardła, bardzo fajnie zbalansowane, bardzo pijalne piwo, ładna profesjonalna etykieta. Wysyłasz to piwo na eksport ?
 8. Desitka 10Blg Sławek Zakrzewski Piwo z kwietnia, mimo to w doskonałej kondycji. Brak oznak utlenienia. Super piana do końca piwa. Lekka goryczka, lekko słodowe. Tak trzymać
 9. Brawo Wojtek, jeżeli ktoś traktuje piwowarstwo domowe jako hobby to w każdym sezonie warzelanym robi portera między grudniem a lutym (bez lodówki) i wtedy na listopad ma odpowiednio wyleżakowane piwo.
 10. Dotarło wszystko w całości. Dziękuję
 11. Złożę oficjalną reklamację, jak poznam zdanie sklepu to na pewno napiszę czy mnie wyruchali i o jaki park chodzi... Sklep B który zagrał uczciwie, dał mi opakowanie Challengera do testów bo według nich dostali chmiel zwietrzały, nienadający się do sprzedaży to Piwowin Radzionków.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.