Jump to content

twawrzyniak

Members
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

About twawrzyniak

 • Birthday 07/27/1970

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  250+
 • Miasto
  Wlkp

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie zatrybiłeś podtekstu. Poziom piw zapewne średnio podobny jak w poprzednich latach. Zawsze są piwa które muszą odpaść bo piwowar stwierdził, że jak smakuje szwagrowi to wysyłam. W poprzednich latach do finału wchodziło 10-12 piw w kategorii. Sędziowie odrzucali piwa poza stylowe lub z ewidentnymi błędami. A teraz w Koźlaku podwójnym były same "sikacze" nie nadające się do oceny? Wchodzi jedno z siedemnastu? Dlatego pytam : piwowarzy przestali umieć robić piwo czy sędziowie wykręcili poziom na maksa.
 2. Jak patrzę na wyniki eliminacji to mam wrażenie, że piwowarzy domowi zapomnieli jak się robi piwo. DO KSIĄŻEK , DO INTERNETÓW!!!!!! Uczyć się a nie piwa na konkursy wysyłać. RIS wchodzi 5 na 65 zgłoszonych, Roggenbier wchodzą 2 na 26. Koźlak podwójny, prosty zasyp, tylko pilnować temperatury fermentacji i co ? Z 17 piw wchodzi 1(!) Biorę udział w tym konkursie od 2010 roku. Takich numerów jeszcze nie grali...Poziom piwowarów poszedł w dół czy kalibracja sędziów wykręcona na maksa? Ciekawe ile zgłoszeń będzie za rok...
 3. Ja jestem z kategorii nieanglojęzycznej, dlatego etykieta tekstem do mnie nie przemawiała...szkoda...
 4. Browar Nuta Sesyjna IPA z guaraną. Faktycznie piwo sesyjne, czuć delikatnie owoc, chmiel amerykański na szczęście nie wali po nosie i gardle. Drobna piana trzyma się do końca, goryczka delikatna nie okleja gardła, bardzo fajnie zbalansowane, bardzo pijalne piwo, ładna profesjonalna etykieta. Wysyłasz to piwo na eksport ?
 5. Desitka 10Blg Sławek Zakrzewski Piwo z kwietnia, mimo to w doskonałej kondycji. Brak oznak utlenienia. Super piana do końca piwa. Lekka goryczka, lekko słodowe. Tak trzymać
 6. Brawo Wojtek, jeżeli ktoś traktuje piwowarstwo domowe jako hobby to w każdym sezonie warzelanym robi portera między grudniem a lutym (bez lodówki) i wtedy na listopad ma odpowiednio wyleżakowane piwo.
 7. Dotarło wszystko w całości. Dziękuję
 8. Złożę oficjalną reklamację, jak poznam zdanie sklepu to na pewno napiszę czy mnie wyruchali i o jaki park chodzi... Sklep B który zagrał uczciwie, dał mi opakowanie Challengera do testów bo według nich dostali chmiel zwietrzały, nienadający się do sprzedaży to Piwowin Radzionków.
 9. Wszyscy pakują w woreczki próżniowe. Sklep B (post#1) nie jest importerem i kupuje w opakowaniach 5kg lub 10kg. Na nich ma napisaną datę zbioru. Z piątki ma 50 paczuszek po 100g. Ile może to sprzedawać? Pół roku? To masz 2(!) opakowania po 100g na tydzień. To nie jest szalona ilość! Według mnie stary chmiel przychodzi od importera. Sklep otwiera i zong!!! Co teraz zrobić? Do pieca 500-600zł czy jednak sprzedawać? Mnie najbardziej poirytowało, że kupiłem trzy różne chmiele a to był ten sam chmiel tak samo zwietrzały. Sprawdziłem ofertę chmielu w trzech wg mnie dużych sklepach. Fuggle, English Golding i Challenger nie występują ze zbioru 2016(!) lub zupełnie ich brak w sprzedaży. Wiem, że bez tych sklepów nie będziemy mogli warzyć. Ale to nie powód aby nam sprzedawać stary i zwietrzały chmiel. Warzenie warki to około 5 godzin pracy. Potem przyprawisz starym chmielem i przy butelkowaniu zastanawiasz się " co spieprzyłem?"
 10. Warzę piwo od ośmiu lat. Teraz po sezonie pilsowym zacząłem robić górną fermentację. W sklepie A nabyłem drogą kupna chmiel English Golding zbiór 2016 i Fuggle zbiór 2016. Będąc przejazdem w sklepie B dostałem próbkę chmielu Challenger zbiór 2016 ( jakość beznadziejna, dlatego go nie sprzedajemy - info od właściciela, my nie jesteśmy importerami). Wszystkie chmiele powinny być świeżutkie!!! Zbiór 2016!!! W domu otworzyłem wszystkie trzy paczki. Zapach - brak. Po wstrząśnięciu paczką bardzo słaby zapach ziemisto-ziołowy, który szybko znika. Mam wrażenie, że te chmiele to jeden gatunek stary i mocno zwietrzały!!!! Test rodzinny - nie czujemy różnic!!! Jeżeli kupowaliście te odmiany proszę o Wasze wrażenia. Ja czuję się oszukany tymi zakupami. Proszę Was o konsultacje nim zrobię "dym" w sklepie ...
 11. ten pils był właśnie na mieszance wody destylowanej z kranową z przewagą tej pierwszej. Problemem u mnie jest brak chlorków w wodzie i wysoka zawartość siarczanów na poziomie 105mg/l ale w następnych warkach ogarnąłem ten problem inną metodą niż woda destylowana. Na samej kranówce goryczka znacznie bardziej ostra była. Pewnie gdybym zacierał dekokcyjnie to byłoby więcej słodowości. Szkoda prądu na dekokcję. Najlepsze pilsy w wersji czeskiej miałem dodając monachijskiego,karmel 30 i Carapils ( uwaga na kolor) Dobra słodowość wychodzi przy krótkiej przerwie w 63C ( ok 15-20 min) i 45-50 min w 72C.
×
×
 • Create New...