Jump to content

Billy the Kid

Members
 • Content Count

  273
 • Joined

 • Last visited

About Billy the Kid

 • Birthday 09/26/1975

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Lincoln County
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  59
 • Miasto
  Gdynia

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie możliwe, w 5 warkach z różnym zasypem. Zacieranie wg sprawdzonych wcześniej schematów.
 2. Ostatni kolsch zatrzymał się na 4,5 - 5 blg (na FM42 Stare nadreńskie, 3 tygodnie fermentacji), po dodaniu nowych drożdży (suche Gozdawy OGA9 rozsypane po powierzchni) zeszło poniżej 3 blg. Dla mnie ewidentnie leniuchują przez wahanie temperatury - koniczna lodówka ze styropianu. Chyba, że ktoś ma inne uwagi ...
 3. Kilka warek na działce zrobione przez 2 lata. Niestety, jedna ich wada, to zbyt wysokie BLG końcowe, piwa wychodzą zbyt słodkie (z 12-13 blg schodzi do 4-5 blg) - prawdopodobnie to wina zbyt dużych wahań temperatury w domku, szybko się nagrzewa w dzień, w nocy temperatura spada. Możliwe też, że zacier zbyt mocno się nagrzewa - do tej pory maiłem zwykłą kuchenkę gazową, taboret ma większą moc ... Muszę zrobić pojemnik ze styropianu.
 4. U mnie też te drożdże słabo zeszły - zrobione 3 piwa, 1 stater potem gęstwa, z ok. 12 blg do ok. 5 blg każde Piwa wyszły niestety zbyt słodkie, trochę zraziłem się do tych drożdży.
 5. Moje doświadczenie z tym drożdżami wskazuje na bardzo wolną fermentację - 2 warka i przez 10 dni zeszło z 12 blg na 5 blg. Te drożdże lubią ciepło, na stronach sklepu ie jest zaktualizowana informacja o temp. ich fermentacji, inf. ze strony Fermemntum Mobile: Zakres temperatur fermentacji : 19-24 st.C Potwierdziłem mailowo. Sklepy nie zaktualizowały inf. o temperaturze fermentacji na swoich stronach.
 6. Nie robię whirpolla. Otwierałem kran na maksa, pewnie to była błąd
 7. Też dałem szyszkę, niestety nie wiem ile mikronów ma siatka. Muszę spróbować ze zmniejszeniem przepływu, teraz okręcałem na maxa.
 8. Witam, Jak w temacie - zatyka mi się hot stoper, zlatuje ok 3/4 brzeczki i koniec. Niestety nie znam wielkości oczek w siatce - kupiony od kogoś na piwo.org Czy przyczyną może być niedostateczna filtracje brzeczki - robiłem 2x wity. Chmielu dużo nie było, cześć w szyszkach.
 9. Też mam z Chin, służy już kilka lat, warto poczekać miesiąc, a różnice w cenie przeliczyć na kilogramy sodu.
 10. Za dużo chcesz się z tym bawić, jak butelki myję płynem do mycia naczyń, dezynfekuje star sanem - spryskuję w środku, zamykam, potrząsam, otwieram, odwracam do góry do wyschnięcia. Nie bawię się w zdejmowanie uszczelek, nie maiłem jeszcze zepsutego piwa. Wcześniej zamiast star sanu używałem 70% alkoholu do butelek, uszczelek i kapsli - kapsle i uszczelki przecierałem wacikiem.
 11. Przecież są takie bazy danych, KRD, ERIF, BIG ... Jakiś tam abonament się płaci i można sprawdzać A tu bezpłatnie: www.dlugi.info
 12. Potwierdzam. Szczególnie nie polecam S-33, słabo odfermentują i piwo jest za słodkie jak dla mnie. Do wita używam już tylko płynnych.
 13. Okazało się, że mam dostęp do miedzi, czy można zrobić z blach miedzianej fałszywe dno - miedź jest dużo łatwiejsza w obróbce
×
×
 • Create New...