Jump to content

mirek1g

Members
 • Posts

  157
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Status Updates posted by mirek1g

 1. Cześć

   

  Jestem zainteresowany po 1 szt tych chmieli. Niestety w tym roku niczym ciekawym wymienić się nie mogę, odtwarzam swój chmielnik po szkodach jakie wyrządził mi złośliwy sąsiad. Jedyny chmiel jakim mogę się podzielić to Kent Golding.

   

  pozdrawiam

  Mirek 

  1. lukasz.b

   lukasz.b

   Spoko, ale to chwilę potrwa, bo dziś przez przypadek poniszczyłem korzonki centenniala i raczej będzie lepiej jak się odbudują.

 2. Prawie rok od rozlewu, piwo z dodatkiem śliwki suski sechlońskiej, bałem się że przesadziłem z jej ilością. Pierwsza próba była w marcu porter walił dymem jak popielniczka na dworcu. Teraz już tak nie czuć dymu, na pierwszym planie kawa, śliwka na drugim a lekka 'nikotyna' na trzecim. 

  1. Show previous comments  4 more
  2. Damian Kra

   Damian Kra

   Dzięki za wskazówki, muszę teraz to przemyśleć i upolować jak najszybciej śliwkę. Jak ją dodawałeś? Ja planuje wrzucić ją na cichą i przetrzymać tak do tygodnia max. 

  3. mirek1g

   mirek1g

   Dałem na ostatnie 15min gotowania. Bałem się ją dawać na cichą, te śliwki po tygodniu leżenia w worku foliowym pokrywają się białym nalotem drożdżowym, bez dezynfekcji to proszenie się o kłopoty.

  4. Damian Kra

   Damian Kra

   Hmm to zrobię może wywar i wleje na cichą już bez owoców. Wstępnie myślałem żeby je podpiec w piekarniku przed zadaniem na cichą, ale tak jak pisałem temat muszę jeszcze raz przemyśleć. Dzięki za cenne informacje.

 3. Piwo super z małym minusem. Smak kawy Brasil Yellow Bourbon której użyłem nie bardzo tu pasuje, przy następnym warzeniu użyję Etiopia Yirgacheffe.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.