Jump to content

Wanartaka

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

About Wanartaka

 • Birthday 09/09/1976

Wanartaka's Achievements

 1. A ten wywiad to dla kogo? https://youtu.be/ViGCnJ7Li7g?t=293 Dla mnie planuję tam uważyć piwo - chciałbym poznać opinie zanim wydam pieniądze.
 2. Cześć. Chciałbym poznać opinię forumowiczów na temat jakości piwa ważonego przez Browar Witnica np Lubuskiego IPA. Będę wdzięczny za rzeczowe opinie. pozdrawiam W
 3. Hej, mam pytanie bardziej ogólne, czy VI Poznański konkurs będzie brany pod uwagę w pucharze PSPD 2014/2015
 4. dzięki języki obce tak czy owak świetne materiały mi podlinkowałeś, wielkie dzięki
 5. Chmielenie na zimno odbywało się prze Goryczka to nie tylko izomeryzacja alfa kwasów w trakcie gotowania. Praktycznie każde chmielenie(na zimno, chmielenie zacieru) zmienia odbiór goryczki w piwie. Co do posmaków, być może zbyt długo chmieliłeś na zimno? Możesz podać więcej szczegółów? Chmielenie na zimno trwało 7 dni, tyle co cicha fermentacja dałem w sumie 100 g chmielu na 21 litrów piwa - 50 mosaic i 50 amarillo,
 6. cześć, temat hefeweizen dochmielonego po amerykańsku wielce mnie interesuje, miałem dwa podejścia. Używałem WB-06 do fermentacji, na goryczke chmieliłem do 10 IBU, pół warki nastawiałem na chmielenie na zimno mosaic i amrillo i to dwa razy to chmielone na zimno miało wyraźnie wyższą goryczkę od tego nie chmielonego na zimno, co nijak się ma z teorią, że goryczkę uzyskuje się przy gotowaniu. Goryczka miała posmaki ziołowo trawiaste. Czy ktoś pomoże rozwikłać mi tę zagadkę?
 7. Jako nowicjusz witam wszystkich weteranów. Mam nadzieję zyskać wiele dzięki uczestnictwu w dyskusjach i przynależności do społeczności piwo.org i mam nadzieję, że sam będę mógł niejednemu z Was pomóc.
 8. Cześć. Czy metryki pokonkursowe piw były już rozsyłane? Bo niestety nie otzrymałem. Chyba, że nastąpiłą zmiana planu i nie będzie metryk.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.