Jump to content

Mateusz Papiernik

Members
 • Posts

  111
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mateusz Papiernik

 1. Oryginalną wersję można pobrać z licznych kopii, m.in tu: https://apkpure.com/refractometer-calculator/makimo.pl.refractometer - aczkolwiek instalacja będzie wymagała włączenia w telefonie pozwolenia na instalację oprogramowania z niezaufanych źródeł. Na oficjalny sklep aplikacja wróci na pewno - ale nie jestem w stanie podać dokladnej daty, nie zależy to tylko ode mnie. Będę starał się, żeby stało się to szybciej niż później. Pozdrawiam! M.
 2. Cześć! Upewniłem się u naszego zarządu, że na pewno wszystkie dane o zwycięzcach zostały przekazane do wszystkich sponsorów. W międzyczasie Brewness wrzuciło na swoim profilu na Facebooku prośbę o kontakt. Otrzymałem też informację od Bromaniaka, że będą wdzięczni za kontakt w sprawie wysyłek. Sądzę, że najrozsądniejszym wyjściem, jeżeli sponsorzy sami nie skontaktowali się jeszcze w temacie odbioru nagród, napisanie do nich i powołanie się na wyniki konkursu Prezesa ŁOT o jak najszybszą wysyłkę medali i nagród z Piwoszarni, za które jest odpowiedzialny - ale wszystkie wątpliwości dotyczące pozostałych nagród, m.in. w Browarze Staropolskim i Bierhalle, sam Prezes na pewno rozwieje. M.
 3. To ja jeszcze dodam, że lista laureatów z danymi adresowymi została przekazana Prezesowi ŁOT PSPD, który zajmie się wysyłką medali, a także przekaże listę laureatów i finalistów wszystkim sponsorom. Wszyscy laureaci mogą się również śmiało kontaktować bezpośrednio ze sponsorami celem odbioru nagród, by uniknąć niepotrzebnego głuchego telefonu. Wysyłki nagród rzeczowych będą realizowane bezpośrednio przez sponsorów, podobnie jak realizacja kuponów rabatowych i kont premium W razie jakichkolwiek nagrodowych pytań, również dotyczących możliwości uwarzenia zwycięskich piw i wizyty w Browarze Staropolskim, lub wszelkich wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt z lodzki@pspd.org.pl.
 4. Wrzuciliśmy prezentację z targów, jest tam m.in. właśnie ta statystyka - liczby powyżej są prawidłowe http://www.slideshare.net/mateuszpapiernik/iii-dzki-konkurs-piw-domowych Metryczki mamy już gotowe w dwóch kategoriach, czekamy na jeszcze jedną. Jeśli nic nam nie stanie na przeszkodzie, powinniśmy do końca tygodnia lub na początku kolejnego mieć rozesłany komplet.
 5. Panowie, gratulacje! Uzupełniliśmy jeszcze stronę z wynikami o punkty
 6. Wybaczcie lakoniczny komunikat, ale nadajemy prosto z imprezy Na stronie konkursu wyniki już są!
 7. Odpowiadałem już na to pytanie dokładnie 3 wpisy wyżej...
 8. Wierz mi, że nas też języki świerzbią ;-) Ale nie piśniemy słówka przed ogłoszeniem wyników.
 9. Oczywiście. Zaktualizowałem o te informacje stronę z wynikami eliminacji. Wczoraj pisaliśmy ją na gorąco, żeby jak najszybciej wypuścić wyniki. Tymczasem finały III ŁKPD zakończone we wszystkich kategoriach, a Grand Champion konkursu wybrany! Dziękujemy wszystkim startującym piwowarom. Zapraszamy serdecznie na Targi Piw Regionalnych Piwowary w sobotę, 2 kwietnia, o 19:00 na ogłoszenie wyników! Tego samego dnia wyniki umieścimy również w internecie. Metryczki z eliminacji rozsyłać będziemy w najbliższym tygodniu. Metryczki finałowe już po ogłoszeniu wyników. Po rozesłaniu metryczek niezwłocznie o tym poinformujemy, żeby w razie, gdyby ktoś nie dosłał, można było się upominać o swoje
 10. Sędziowie zakończyli obrady, mamy wyniki eliminacji Gratulujemy wszystkim piwowarom i życzymy powodzenia w jutrzejszym finale! http://pspdlodz.org/wyniki-eliminacji-w-iii-lodzkim-konkursie-piw-domowych/
 11. Dojechał. Podrzuć na priv adres mailowy, to poprawię, jeśli został źle odczytany.
 12. Dry stout? Dotarł. Proponuję ewentualne pytania słać prywatną wiadomością, żeby nie rozdmuchać tego wątku
 13. Cieszę się Gdyby ktoś nie dostał, proszę o kontakt. Z odcyfrowaniem niektórych maili mieliśmy problem. Stłuczka była tylko jedna i z piwowarem tejże jesteśmy w kontakcie, więc jeżeli paczki nie wróciły do nadawcy - wszystko wskazuje na to, że są u nas
 14. Publicznej listy nie będzie, aczkolwiek po zakończeniu przepisywaniu formularzy zgłoszeniowych roześlemy stosowne maile do każdego. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to jeszcze dziś. Piw przyjechało dużo, a rozczytywanie ręcznie wypełnionych formularzy czasem chwilę zajmuje. Chyba na przyszły rok pomyślimy o elektronicznej rejestracji
 15. Wszystkie informacje są na stronie konkursu Warunkiem zakwalifikowania piwa do konkursu jest dołączenie prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Oznaczeń na butelkach może w ogóle nie być - chyba, że wysyłasz więcej niż jeden styl, wtedy konieczne jest jakieś odróżnienie. Może być oznakowanie na kapslu, może być karteczka na gumce, wszystko jedno. Ważne, żeby oznaczenie nie było trwałe.
 16. Dokładnie za tydzień, 1 marca, rozpoczynamy przyjmowanie piw na III Łódzki Konkurs Piw Domowych. Piwa będziemy przyjmować przez 2 tygodnie, zgodnie z informacją w regulaminie i na stronie konkursowej Niecierpliwie czekamy na przesyłki od Was! Powodzenia!
 17. Dzięki, cenna lekcja. Na razie robię partyzantkę - piwo zimne na balkonie, powoli turami upuszczam gaz spod kapsla, jak po kilku sesjach dadzą się zmrożone otworzyć bez gushingu, to ponownie zakapsluję.
 18. Koledzy, proszę o poradę na przyszłość Za radą bart3q przestawiłem piwo w cieplejszy kąt, pokołysałem wiadrem, postało kolejne 10 dni na burzliwej. Gęstość ani drgnęła, murem 6.5Blg. Przelałem na cichą, gdzie piwo spędziło kolejne 10 dni - nic. Uznałem, że najwyraźniej drożdże miały takie widzimisię, żeby na tylu skończyć. Sypnąłem chmielu na zimno na 3 dni, sprawdziłem gęstość, wciąż bez zmian. Zabutelkowałem dodając 80g cukru, z planowanym docelowym wysyceniem na okolice 2 vol. CO2. Nauczka dla mnie i mój błąd, że nie zrobiłem FFT. Gdybym zrobił, pewnie by wyszło jak na dłoni, że powinno odfermentować głębiej. Mimo oszczędnej dawki cukru, po tygodniu jedną z butelek znalazłem bez denka. Drugą otworzyłem na próbę (tracąc przy tym pół piwa, taka fontanna). Pomiar wykazał, że drożdże obudzone cukrem się rozochociły i zjechały piwo do 1.5Blg (sic!). Mam skrzynkę pierwszych w życiu granatów, która stoi i chłodzi się na balkonie i pójdzie na szybkie wypicie. Z jednej strony lekcja dla mnie, żeby robić FFT i sprawdzać prawidłowe końcowe odfermentowanie. Ale pytanie do Was, bardziej doświadczonych, jak sobie z tym radzić, jeżeli piwo w wiadrze uparcie nie chce dojść, mimo kołysania, ogrzewania, i czekania? Czy jest sens dorzucić do fermentora trochę cukru, lub suchego ekstraktu, żeby nowym surowcem obudzić drożdże? W butelkach na pewno zjadły dużo więcej niż dosypany cukier. Bo sama wiedza, że jest niedofermentowane, nie uniknie granatów Dziękuję! M.
 19. Znamy już listę nagród, które czekają na uczestników III ŁKPD. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie naszego konkursu! Szczegółowa lista nagród dostępna jest na stronie internetowej konkursu. Powodzenia!
 20. Lepszego wyjścia na tę chwilę chyba nie ma. Ja do ostatniej warki też kompletowałem słody z więcej niż jednego sklepu, bo mi się nie udawało zmontować z jednego sklepu tego, co potrzebowałem. Ale żeby nie było wyboru, to aż tak tego nie zauważam - jest Fawcett, CM, Bestmalz, Muntons, z Briessem też wcale dużego problemu nie miałem. Na pewno są nisze i rzeczy trudnodostępne, ale jak pamiętam, to kiedyś było trudno o coś poza Strzegomiem, a teraz oferta słodów w sklepach jest jednak dość szeroka.
 21. Przestawiłem w cieplejszy kąt i trochę zabełtałem, ale po kolejnej nocy stabilnie, pomiar taki sam. Zgryz z tą słodyczą mam właśnie dlatego, że to moje pierwsze piwo z Red X-em, który de facto w pełni karmelowy nie jest, ale na pewno zachowuje się inaczej niż, gdy dominuje jasny słód podstawowy. Zostawię go w takim razie na kilka dni i przerzucę na cichą, może przynajmniej chmiel się troche osiądzie. Po hopburście cały chmiel złapałem w filtr z kilku wsadzonych w siebie gęstych pończoch. Na oko zatrzymały wszystko tak samo dobrze jak zawsze... NIby dopiero po burzliwej, ale mam wrażenie, jakbym próbował herbatki chmielowej i to mi się niebardzo podoba Dzięki!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.