Jump to content

Luqas van Dred

Members
 • Posts

  138
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Luqas van Dred

 1. Do kiedy trzeba wysłać piwo? Czy jest jakaś zorganizowana akcja jak w tamtym roku, że ktoś odbiera piwo w Polsce i zawozi na miejsce konkursu?
 2. Oddałem do serwisu, bo nie mogłem odkręcić manometru. A podłączenie do kegu nic nie daje chyba muszę zamówić nowy cały reduktor
 3. Organoleptycznie po odcięciu nic nie wieje
 4. Witam. Może opiszę historię od początku. Podłączyłem reduktor co2 do butli i tutaj zrobiłem podstawowy błąd (dopiero zaczynam przygodę z kegowaniem) , bo dokręciłem śrubę regulacji ciśnienia na maxa myśląc, że jest zakręcony (a był odkręcony na maxa). Po odkręceniu butli poszło wysokie ciśnienie na wyjściu i manometr uległ uszkodzeniu (wskazówka przekręciła się w drugą stronę). Kupiłem więc podobny manometr (skala do 6bar) i wysłałem z reduktorem do serwisu aby go wymienili. Dziś odebrałem reduktor, podłączam do butli co2 i delikatnie dokręcałem śrubę do regulacji ciśnienia. Ciśnienie ładnie wzrasta ale gdy dochodzi do 0,5 bara następuje nagłe odcięcie ciśnienia i co2 już nie wylatuje z reduktora. O co chodzi? Czy reduktor uległ wcześniej uszkodzeniu i wymiana manometru nie miała sensu? Czy może coś źle ustawiam?
 5. No i jest problem cholerstwo nie chce sie odkręcić. Nie posiadam imadła
 6. Kupiłem taki reduktor: http://allegro.pl/nowy-reduktor-co2-cornelius-corny-keg-pepsi-piwo-i6800294382.html?snapshot=MjAxOC0wMy0zMFQwNDoyMzowOC4zMDJaO2J1eWVyOzdjNTgyOTAxMjkxOThiN2I0ZjQxYjNhOTllYjA3N2ZkZDgwYWQ0ZGZmNjRhNzI4OGJlZDQ2NTg1NDg0MWU1MzQ%3D Manometr do 6 barów znalazłem taki. Będzie dobry? http://allegro.pl/manometr-6-bar-gwint-1-4-goshe-cisnieniomierz-dol-i6992500084.html?snapshot=MjAxOC0wNi0yMVQwMzo0MDoxOC4xMzVaO2J1eWVyOzNiOWZkYmQ5NTk2YzJmNTM4YzQ4ZjRhYzg2YzM5YmY2ZGRiYzJjMmZhYjBjZTk5MTdmZDYxYzhiOGQ5ZjYxZjk%3D
 7. No właśnie nie mogę tego rozkręcić śruby są tak zapieczone, że nie chcą się ruszyć
 8. Witam. Podłączyłem reduktor do butli i przez moje niedopatrzenie odkręciłem membranę na wyjściu na maxa. Poszło wysokie ciśnienie co2 i wskaźnik reduktora przekręcił się na maxa na 6 barów i już tam został. Czy właśnie go zepsułem? Co można zrobić żeby znów pokazywał 0 barów?
 9. Ja mam pytanie o espresso dodawane tuż przed rozlewem. Ile dodać ml na 0,5l piwa? Wcześniej ktoś pisał, że nie więcej niż 20ml, bo wszystko zdominuje. Uwarzyłem Coffee Brown Ale i chce żeby kawa była wyraźnie zaznaczona. Dałem już na zimno 60g ziaren wyprażonych w piekarniku 20min w temp. 120 st. (wcześniejsze doświadczenia bardzo pozytywne).
 10. Będzie upubliczniona pełna lista miejsc w konkursie czy wybrano tylko 3 najlepsze? Będą jakieś metryczki?
 11. Całkiem nieźle 6 miejsce w Coffee Beer
 12. Witam.

  Chciałem zapytać o zbudowanie dla mnie pewnego urządzenia. Chcę zbudować skrzynię styropianową do fermentacji piwa (z wymienianymi wkładami do lodówek turystycznych - będę je sam wymieniał). Chodzi mi o rejestrator temperatury (nie sterownik) z jednym czujnikiem, który będę mocował na ściance fermentora. Rejestrator ma na bieżąco wysyłać dane online za pomocą wifi. Chciałbym temperaturę sprawdzać w jakimś serwisie online. Czy jest możliwe stworzenie dla mnie coś takiego? Jaki byłby koszt budowy?

 13. Witam. Mam w planach wykonanie skrzyni ze styropianu do fermentacji piwa. Będę wymieniał zamrożone wkłady do lodówek turystycznych. Szukam rejestratora temperatury z sondą, która znajdować się będzie w fermentującym piwie lub przyklejona do zewnętrznej części fermentora. Czy istnieją takie gotowe rejestratory? Nie znam się kompletnie na elektronice i nie zamierzam bawić się w lutowanie. I teraz najważniejsze. Kontroler musi łączyć się z wifi i przekazywać dane online do jakiegoś serwisu co pewien okres czasu np. co 15 min (przedstawienie danych w formie wykresu), w którym będę mógł na bieżąco kontrolować temperaturę. Czy istnieją gdzieś takie gotowe rozwiązania?
 14. Ok dzięki. Teoretycznie przy tak dużym ekstrakcie nie można takiego piwa przechmielić ;p
 15. Na pewno wyszło Ci 60 IBU? Nie policzyłeś przypadkiem dla 20 litrów? Ja liczyłem w PPPP i dla 15 litrów wyszło 100 IBU.
 16. Boję się o stopień odfermentowania. Słyszałem, że US05 głębiej odfermentowują.
 17. Parametry: Zakładana wydajność:70% Początkowe blg: 25,5° IBU: 100 EBC: 79 Objętość: 15l Czas gotowania: 60min Składniki: Słód Pilzneński 4,00kg Słód Monachijski 1,00kg Karmelowy 150EBC 0,50kg Czekoladowy 1200EBC 0,30kg Jęczmień palony 0,50kg Carafa III Special 0,50kg Biscuit 0,30kg Płatki owsiane (podpiekane w piekarniku) 0,80kg Zacieranie: 66st C - 90min 78st C - 10min Stosunek woda/słody - 2,5:1 Chmielenie: 60 min: - 30g Admiral 14,2% AA 10 min: - 20g Admiral 14,2% AA -5g mech irlandzki Drożdże: US05 dwie saszetki - starter 1l 48godz przed zadaniem do brzeczki Lub Po przelaniu na cichą Rye IPA zostaną mi drożdże FM52 w fermentorze. Czy lepiej je zalać RISem? To jest lepsze rozwiązanie (więcej komórek drożdżowych)? Fermentacja burzliwa: 3tyg Fermentacja cicha: 3tyg Z wysłodzin będę robił Stouta z odtłuszczonym masłem orzechowym w proszku (PB2). 1.Czy zasyp jest ok? 2. Co z drożdżami? 3.Jakieś inne sugestie? Z góry dzięki za rady.
 18. A refermentujecie normalnie? Gdzieś czytałem, że przy refermentacji w kegacj czy pojemnikach tego typu daje się mniej surowca do refermentacji.
 19. A czy jakbym chciał nagazować piwo w kanistrze 10l za pomocą wentyla skręcanego i pompki rowerowej co2 to będą do siebie pasowały? Trzeba użyć jakiejś przejściówki na pompke? Ile nabojów co2 zużyje do nagazowania?
 20. Zacieranie w temp. 66-67 st daje właśnie pełnie w piwie. Żeby piwo wyszło bardziej wytrawne to zacieraj w temp. 63-64st. ZAinwestuj w kolbę i mieszadło magnetyczne, ja już nie mam problemów z lagami drożdży czy ze słabym odfermentowaniem.
 21. Właśnie to jest bardzo dobry pomysł. Cornelius jest dla mnie zbyt duży. Nagazowanie np 3 lub 5 litrowego baniaka z kranikiem i wrzucenie go do lodówki to super sprawa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.