Jump to content

Luqas van Dred

Members
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Luqas van Dred last won the day on January 3 2019

Luqas van Dred had the most liked content!

About Luqas van Dred

 • Birthday 06/24/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Północ
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  49
 • Miasto
  Olsztyn

Kontakt

 • Imię
  Łukasz
 • Strona www
  https://www.facebook.com/BrowarDomowyPolnoc/

Recent Profile Visitors

910 profile views
 1. Do kiedy trzeba wysłać piwo? Czy jest jakaś zorganizowana akcja jak w tamtym roku, że ktoś odbiera piwo w Polsce i zawozi na miejsce konkursu?
 2. Oddałem do serwisu, bo nie mogłem odkręcić manometru. A podłączenie do kegu nic nie daje chyba muszę zamówić nowy cały reduktor
 3. Organoleptycznie po odcięciu nic nie wieje
 4. Witam. Może opiszę historię od początku. Podłączyłem reduktor co2 do butli i tutaj zrobiłem podstawowy błąd (dopiero zaczynam przygodę z kegowaniem) , bo dokręciłem śrubę regulacji ciśnienia na maxa myśląc, że jest zakręcony (a był odkręcony na maxa). Po odkręceniu butli poszło wysokie ciśnienie na wyjściu i manometr uległ uszkodzeniu (wskazówka przekręciła się w drugą stronę). Kupiłem więc podobny manometr (skala do 6bar) i wysłałem z reduktorem do serwisu aby go wymienili. Dziś odebrałem reduktor, podłączam do butli co2 i delikatnie dokręcałem śrubę do regulacji ciśnienia. Ciśnienie ła
 5. No i jest problem cholerstwo nie chce sie odkręcić. Nie posiadam imadła
 6. Kupiłem taki reduktor: http://allegro.pl/nowy-reduktor-co2-cornelius-corny-keg-pepsi-piwo-i6800294382.html?snapshot=MjAxOC0wMy0zMFQwNDoyMzowOC4zMDJaO2J1eWVyOzdjNTgyOTAxMjkxOThiN2I0ZjQxYjNhOTllYjA3N2ZkZDgwYWQ0ZGZmNjRhNzI4OGJlZDQ2NTg1NDg0MWU1MzQ%3D Manometr do 6 barów znalazłem taki. Będzie dobry? http://allegro.pl/manometr-6-bar-gwint-1-4-goshe-cisnieniomierz-dol-i6992500084.html?snapshot=MjAxOC0wNi0yMVQwMzo0MDoxOC4xMzVaO2J1eWVyOzNiOWZkYmQ5NTk2YzJmNTM4YzQ4ZjRhYzg2YzM5YmY2ZGRiYzJjMmZhYjBjZTk5MTdmZDYxYzhiOGQ5ZjYxZjk%3D
 7. No właśnie nie mogę tego rozkręcić śruby są tak zapieczone, że nie chcą się ruszyć
 8. Witam. Podłączyłem reduktor do butli i przez moje niedopatrzenie odkręciłem membranę na wyjściu na maxa. Poszło wysokie ciśnienie co2 i wskaźnik reduktora przekręcił się na maxa na 6 barów i już tam został. Czy właśnie go zepsułem? Co można zrobić żeby znów pokazywał 0 barów?
 9. Ja mam pytanie o espresso dodawane tuż przed rozlewem. Ile dodać ml na 0,5l piwa? Wcześniej ktoś pisał, że nie więcej niż 20ml, bo wszystko zdominuje. Uwarzyłem Coffee Brown Ale i chce żeby kawa była wyraźnie zaznaczona. Dałem już na zimno 60g ziaren wyprażonych w piekarniku 20min w temp. 120 st. (wcześniejsze doświadczenia bardzo pozytywne).
 10. Będzie upubliczniona pełna lista miejsc w konkursie czy wybrano tylko 3 najlepsze? Będą jakieś metryczki?
 11. Całkiem nieźle 6 miejsce w Coffee Beer
 12. Witam.

  Chciałem zapytać o zbudowanie dla mnie pewnego urządzenia. Chcę zbudować skrzynię styropianową do fermentacji piwa (z wymienianymi wkładami do lodówek turystycznych - będę je sam wymieniał). Chodzi mi o rejestrator temperatury (nie sterownik) z jednym czujnikiem, który będę mocował na ściance fermentora. Rejestrator ma na bieżąco wysyłać dane online za pomocą wifi. Chciałbym temperaturę sprawdzać w jakimś serwisie online. Czy jest możliwe stworzenie dla mnie coś takiego? Jaki byłby koszt budowy?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.