Jump to content

lesiux

Members
 • Posts

  182
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lesiux

 1. 20 butelek to raptem 10l. W poprzedniej edycji oddano 1227 kart do głosowania co daje średnio 85 na bitwę. Próbka ma ok 100ml więc średni 8,5l schodzi na bitwie. W finale było po 25 butelek i wszystko poszło
 2. Najlepszy piwny event na Śląsku!
 3. Na ile dokładna ma być receptura na formularzu zgłoszeniowym? Skład wystarczy czy szczegółowo chmielenie, fermentacja itp?
 4. ok dzięki za odpowiedź. W tym tygodniu wysyłam.
 5. Chyba nie. Ba, mało tego można mieć swoje etykiety na butlach z tego co pisze w regulaminie. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. 27. Dopuszcza się nadesłanie piw w butelkach oznaczonych etykietami i/lub oznaczonymi kapslami.
 6. Ile butelek piwa trzeba na konkurs, bo widzę informację, ze 5 i 3 na stronie. "Number of Bottles Required Per Entry: 5" a niżej "You should provide the organizers with each of the entered beers in either three 0.5l bottles or five 0.33l bottles between 4th of March and 15th of March. "
 7. Ja zalewam wrzątkiem, ogólnie chodzi o to żeby za bardzo nie obniżyła Ci temperatury zacieru jak ją dodasz. Pół godziny i myk do gara.
 8. orkiszową wyrzuć na hasiok, bo tego się nie da zatopić. Ryżowa jest git. Namocz w ciepłej wodzie, odcedź i wrzuć do zacieru. 200-300g na warkę
 9. A jak wypadają bretty vs taki desprej czy inny środek tego typu?
 10. Fajny artykuł, dobra robota. Ja od początku jadę na OXI, ale stosuję ok 4g na litr i ogólnie do brettów mam osobny sprzęt. Na 118 warek tylko jedno zakażenie miałem, które i tak wyszło dopiero w butelkach więc używałem w następnych warkach tego samego sprzętu, który myłem OXI i te już zakażeń nie miały. Także Nadwęglan Sodu nie taki zły imho.
 11. Znamy już jakieś konkretne terminy, np do kiedy trzeba będzie przesłać piwa?
 12. Regulamin rzecze: "Średnio intensywne do intensywnych aromaty chmielowe o dowolnym charakterze. Nie mogą jednak całkowicie zdominować aromatu."
 13. Zmieniłem rdzeń z 8x40 na 6x35 i kręci o wiele lepiej, szybciej można kręcić i stabilniej. Co prawda dopiero stawiam pierwszy starter z nowym rdzeniem, ale nie zapowiada się, żeby miał wypadać jak to czasem robił stary.
 14. Też mam taką kolbę i nawet na niskich obrotach lubi wypaść
 15. jakiego rdzenia używacie do tego mieszadła? Mam 8x40 ale lubi wypaść z osi od czasu do czasu co jest bardzo irytujące, bo trzeba co chwile doglądać startera. 6x35 będzie bardziej stabilny?
 16. Zrobiłem dziś test i zatarłem osobno 1kg Ale'a i 1kg Pilsa w 3,5l wody. Po godzinie zacierania i negatywnej próbie, ekstrakt w normie 18,6 Bx w obu próbkach. Także zwracam honor Malteurope, gdzieś mój błąd. Albo przy odważaniu słodu albo za dużo wody do zacierania, ale chyba to pierwsze, bo gdybym dał więcej wody do zacierania to znowu mniej bym zużył przy wysładzaniu a ogólnie wydajność nie wyszła za wesoła, więc raczej proporcje odpadają. Dzięki za zainteresowanie @Lawnowerman. Pozdrawiam
 17. wczoraj z 6kg PA wyciągnąłem tylko 23,8L 13,1 BLG. Spróbuję dziś zatrzeć testowo 1kg słodu, żeby zobaczyć czy wyniki się powtórzą. Jeśli tak przyślę Państwu słód na testy. Dziękuję za zainteresowanie.
 18. 27 września zamówiłem worek Ale'a. Dziś pierwsze warzenie na nim i wydajność tragedia. 6kg słodu, woda w proporcji 3,5:1 i brzeczka przednia ledwo 16,4 bx. Kupował ktoś u nich niedawno słód? Jak u Was z wydajnością?
 19. Czym się różni słód pilzner od lagera? Który to odpowiednik pilzneńskiego?
 20. Masz jakiś patent jak dobrze zamontować te magnesy, żeby były idealnie centralnie?
 21. Robił ktoś IPA na tych drożdżach?
 22. Na kilku końcowych blg raczej nie powinny narobić za dużo fenoli. I hartować owszem, na tym piwie, do którego mają być dodane, stopniowo dolewając do startera.
 23. spróbuj najpierw na 04 a potem dorzuć gęstwy z jakiś belgów, one mają wysoką tolerancję na alko, powinny dojeść.
 24. No właśnie też tak czytałem. Jakim amerykańcem chmielić do gotowania, co by coś się z niego ostało po tak długiej cichej? Czytałem, że centennial dobrze znosi czas. Na stronie sklepu widziałem, że Temperatura fermentacji: +29°C dla Brettanomyces bruxellensis. Też w takiej temp trzymaliście na cichej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.