Jump to content

lesiux

Members
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About lesiux

 • Birthday 12/14/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Hołda Chmielu
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  162
 • Miasto
  Katowice

Kontakt

 • Imię
  Artur
 • Strona www
  http://holdachmielu.pl

Recent Profile Visitors

774 profile views
 1. lesiux

  Beer Cup 2020

  20 butelek to raptem 10l. W poprzedniej edycji oddano 1227 kart do głosowania co daje średnio 85 na bitwę. Próbka ma ok 100ml więc średni 8,5l schodzi na bitwie. W finale było po 25 butelek i wszystko poszło
 2. lesiux

  Beer Cup 2020

  Najlepszy piwny event na Śląsku!
 3. Na ile dokładna ma być receptura na formularzu zgłoszeniowym? Skład wystarczy czy szczegółowo chmielenie, fermentacja itp?
 4. ok dzięki za odpowiedź. W tym tygodniu wysyłam.
 5. Chyba nie. Ba, mało tego można mieć swoje etykiety na butlach z tego co pisze w regulaminie. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. 27. Dopuszcza się nadesłanie piw w butelkach oznaczonych etykietami i/lub oznaczonymi kapslami.
 6. Ile butelek piwa trzeba na konkurs, bo widzę informację, ze 5 i 3 na stronie. "Number of Bottles Required Per Entry: 5" a niżej "You should provide the organizers with each of the entered beers in either three 0.5l bottles or five 0.33l bottles between 4th of March and 15th of March. "
 7. Ja zalewam wrzątkiem, ogólnie chodzi o to żeby za bardzo nie obniżyła Ci temperatury zacieru jak ją dodasz. Pół godziny i myk do gara.
 8. orkiszową wyrzuć na hasiok, bo tego się nie da zatopić. Ryżowa jest git. Namocz w ciepłej wodzie, odcedź i wrzuć do zacieru. 200-300g na warkę
 9. Fajny artykuł, dobra robota. Ja od początku jadę na OXI, ale stosuję ok 4g na litr i ogólnie do brettów mam osobny sprzęt. Na 118 warek tylko jedno zakażenie miałem, które i tak wyszło dopiero w butelkach więc używałem w następnych warkach tego samego sprzętu, który myłem OXI i te już zakażeń nie miały. Także Nadwęglan Sodu nie taki zły imho.
 10. Znamy już jakieś konkretne terminy, np do kiedy trzeba będzie przesłać piwa?
 11. Regulamin rzecze: "Średnio intensywne do intensywnych aromaty chmielowe o dowolnym charakterze. Nie mogą jednak całkowicie zdominować aromatu."
 12. Dojechała do mnie moja decha. Ktoś wie jak się tym zająć? Zetrzeć warstwę, która była od zewnątrz beczki, żęby ją trochę wyczyścić i odciąć końcówki, bo są chyba pomalowane jakąś zieloną farbą? Jak potnę na mniejsze kawałki to jak to przechowywać? Przed dodaniem do piwa trzeba będzie zmacerować w jakimś alko celem dezynfekcji.
 13. Zmieniłem rdzeń z 8x40 na 6x35 i kręci o wiele lepiej, szybciej można kręcić i stabilniej. Co prawda dopiero stawiam pierwszy starter z nowym rdzeniem, ale nie zapowiada się, żeby miał wypadać jak to czasem robił stary.
 14. Też mam taką kolbę i nawet na niskich obrotach lubi wypaść
×
×
 • Create New...