Jump to content

lesiux

Members
 • Posts

  182
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About lesiux

 • Birthday 12/14/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Hołda Chmielu
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  162
 • Miasto
  Katowice

Kontakt

 • Imię
  Artur
 • Strona www
  http://holdachmielu.pl

Recent Profile Visitors

1027 profile views

lesiux's Achievements

 1. 20 butelek to raptem 10l. W poprzedniej edycji oddano 1227 kart do głosowania co daje średnio 85 na bitwę. Próbka ma ok 100ml więc średni 8,5l schodzi na bitwie. W finale było po 25 butelek i wszystko poszło
 2. Najlepszy piwny event na Śląsku!
 3. Na ile dokładna ma być receptura na formularzu zgłoszeniowym? Skład wystarczy czy szczegółowo chmielenie, fermentacja itp?
 4. ok dzięki za odpowiedź. W tym tygodniu wysyłam.
 5. Chyba nie. Ba, mało tego można mieć swoje etykiety na butlach z tego co pisze w regulaminie. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. 27. Dopuszcza się nadesłanie piw w butelkach oznaczonych etykietami i/lub oznaczonymi kapslami.
 6. Ile butelek piwa trzeba na konkurs, bo widzę informację, ze 5 i 3 na stronie. "Number of Bottles Required Per Entry: 5" a niżej "You should provide the organizers with each of the entered beers in either three 0.5l bottles or five 0.33l bottles between 4th of March and 15th of March. "
 7. Ja zalewam wrzątkiem, ogólnie chodzi o to żeby za bardzo nie obniżyła Ci temperatury zacieru jak ją dodasz. Pół godziny i myk do gara.
 8. orkiszową wyrzuć na hasiok, bo tego się nie da zatopić. Ryżowa jest git. Namocz w ciepłej wodzie, odcedź i wrzuć do zacieru. 200-300g na warkę
 9. A jak wypadają bretty vs taki desprej czy inny środek tego typu?
 10. Fajny artykuł, dobra robota. Ja od początku jadę na OXI, ale stosuję ok 4g na litr i ogólnie do brettów mam osobny sprzęt. Na 118 warek tylko jedno zakażenie miałem, które i tak wyszło dopiero w butelkach więc używałem w następnych warkach tego samego sprzętu, który myłem OXI i te już zakażeń nie miały. Także Nadwęglan Sodu nie taki zły imho.
 11. Znamy już jakieś konkretne terminy, np do kiedy trzeba będzie przesłać piwa?
 12. Regulamin rzecze: "Średnio intensywne do intensywnych aromaty chmielowe o dowolnym charakterze. Nie mogą jednak całkowicie zdominować aromatu."
 13. Zmieniłem rdzeń z 8x40 na 6x35 i kręci o wiele lepiej, szybciej można kręcić i stabilniej. Co prawda dopiero stawiam pierwszy starter z nowym rdzeniem, ale nie zapowiada się, żeby miał wypadać jak to czasem robił stary.
 14. Też mam taką kolbę i nawet na niskich obrotach lubi wypaść
 15. jakiego rdzenia używacie do tego mieszadła? Mam 8x40 ale lubi wypaść z osi od czasu do czasu co jest bardzo irytujące, bo trzeba co chwile doglądać startera. 6x35 będzie bardziej stabilny?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.