Jump to content

Hitchhiker

Members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Hitchhiker

 • Birthday 11/19/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Kudłate
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  <10
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

129 profile views
 1. Hitchhiker

  Hitchhiker

 2. #6 Witkac – Witbier Słody Słód pilzneński 2,2 kg Pszenica niesłodowana 1,8 kg Płatki owsiane 0,4 kg Chmiele 60' Lubelski, granulat, 25 g + 10' Kolendra 15 g + 10' Curacao 20 g Drożdże Brewferm Blanche Zacieranie 30' 62°C 50' 72°C 10' 76°C Receptura to gotowy zestaw z CP przewidziany na 20l o 11,5LBG. Trochę bałem się filtracji z uwagi na dużą ilość skłądników niesłodowanych w zasypie ale okazało się, że niepotrzebnie. Na chwilę obecną brzeczka jest jednak dosyć mętna co mnie niepokoi trochę, ale zobaczymy. Drożdze uwodnione i zadane w temperaturze 22-23°C. Póki co siarkowodoru w wyziewach z rurki brak. 20.06.2015 – Wstawienie na burzliwą – 17 litrów o BLG ok 11,5.
 3. #4 Bolkowskie – Dry stout Słody Słód pilzneński 3 kg Słód monachijski 1 kg Słód barwiący 0,2 kg Jęczmień palony 0,3 kg Chmiele 60' Marynka, granulat, 30 g + 10' Skórki z 2 pomarańczy + 10' Mech irlandzki Drożdże Safale S-04 Zacieranie 90' 68°C 10' 76°C Receptura to gotowy zestaw z CP przewidziany na 20l o 12LBG. Zacieranie z fakapem bo zapomniałem o wygrzewaniu i zatarciu palonych słodów i zawracałem całość z wiadra fermentacyjnego. Sama filtracja bez problemów. Początek fermentacji w niskiej temperaturze, podniesionej po 2-3 dniach do 17. Po 2 tygodniach BLG 5, temperatura podnoszona powoli do pokojowej. 15.05.2015 – Wstawienie na burzliwą – 20 litrów o BLG ok 12. 29.05.2015 – BLG 5 – stopniowe podnoszenie do temp do pokojowej 02.06.2015 – BLG 4 – temp 24 04.06.2015 – BLG 3 – temp 24 06.06.2015 – BLG 3 - butelki Krótkie podsumowanie dotychczasowych warek: #1. Psze-koza - Bardzo dobre piwo gdy było świeże. Z czasem zrobiło się ciężkie i mniej pijalne. Zdażył się też tu granat oraz 1 lub 2 przegazowane butelki. #2. (S)PA - Piwo od początku do końca rewelacyjne. Smakuje wszystkim i już nic go praktycznie nie zostało - zdecydowanie będę ponawiał. #3. Grodziskie - Miałem inne wyobrażenie o tym piwie i nie spełniło moich oczekiwań. Mimo to obiektywnie jest dobre - smakuje osobom które wiedzą jak powinien smakować grodzisz oraz mojej żonie przez co łaskawiej patrzy na rosnącą ilość "gratów" w kuchni. #5 Embargo - Cydr Gozdawa Cydr z zestawu gotowego Gozdawy. Koncentrat po rocieńczeniu smakował wyśmienicie. Fermentacja 2 tyg w 23 stopniach. Drożdze zjadły wszystko i oblizały wiadro. Całość poszła w butelki z lekkim nagazowaniem. Niestety efekt końcowy nie powala choć jest pijalny. Następnym razem zdecydowanie skłonię się jednak w kierunku „żywych” jabłek i lepszych drożdzy. 04.06 - BLG 9 – temp 23 19.06 – BlG 0 - rozlew
 4. metalsrem - Niestety tego nie wiem Americal blonde Ale – Zagłob Piana: Obfita i wolno znikająca, grubo i średniopęcherzykowa Barwa: słomkowa, piwo nieprzejrzyste Aromat: cytrysy, cytrusy i odrobina słodowości Smak: cytrusy, mocna goryczka, lekko zalegająca ale nie nieprzyjemna w pierwszym odczuciu, z biegiem czasu coraz bardziej męcząca, gdyby nie ona całość dosyć lekka w smaku Uwagi: duże wysycenie, jak dla mnie za duże i trochę przeszkadzające w odbiorze. Samo piwo ciekawe, ale osobiście preferowałbym wersję z mniejszym nasyceniem i goryczką.
 5. Nie związane z depozytem ale z Poznaniem już tak. Jakby ktoś nie wiedział to na Wierzbięcicach otworzył się już sklep dla piwowarów. Byłem, widziałem. Póki co mają podstawowy asortyment, wszystkie słody strzegomia (w tym na wagę) i silny zamiar poszerzania asortymentu.
 6. Taśma zabezpiecza właśnie kruszenie i zapewnia pożądek. Trzyma się jak należy. Ciężko powiedzieć ile poszło bo miałem taśmy różnej długości, ale ogólnie idzie tego sporo.
 7. Nic aktualnie nie fermentuje, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. W międzyczasie zbudowałem pudło do fermentacji: Oraz zakupiłem chłodnicę którą nie wiem jak podłączyć i głowię się nad tym
 8. Nowa wersja etykiety Psze-Kozy: (S)PA: Grodziskie:
 9. Dzięki za odpowiedź. Czyli jeżeli dobrze rozumiem to jedną z szybkozłączek (tą pasującą) daję na wylot i łączę ją z wężem mających wejście 3/8 (np coś takiego: http://allegro.pl/wezyk-waz-do-baterii-m10-x-3-8-dlugosc-35-cm-i5220323093.html??) Jeżeli zaś chodzi o wlot to muszę załatwić drugą taką szybkozłączkę, do niej podpinam też wężyk 3/4 (nawet taki jak dałem wyżej) i do tego muszę po drugiej stronie ogarnąć adapter na gwint m22 lub m24 do kranu (w zależności czy wewnętrzny czy zewnętrzny) i to będzie wlot. Dobrze rozumuję, czy coś pomieszałem ?
 10. Kupiłem chłodnicę wraz z szybkozłączkami od użytkownika tajleR ale patrząc na to wszystko nie mam pojęcia jak całość podłączyć. Jedna szybkozłączka wchodzi na rurkę chłodnicy, druga jest większa. Czy ktoś ma pod ręką opis/zdjęcia jak całość podłączyć pod normalną instalację kranu w kuchni ?
 11. metalsrem - dzięki za recenzje i cieszę się, że podeszło
 12. To ja zarezerwuję szuszarkę do butelek (oczywiście również wstępnie jakby całość nie poszła).
 13. #2 (S)PA - zabutelkowane wczoraj przy BLG3 - 37 butelek #3 Grodziskie - zabutelkowane dzisiaj przy BLG 2,5 - 40 butelek Zakupiłem chłodnicę. W planach "obicie" jednej szafki styropianem, żeby zrobić coś na kształt pudła do fermentacji. Kolejna planowana warka - Dry Stout Zainspirowany etykietami innych piwowarów zrobiłem nową wersję etykiet do #1 oraz #2 i #3.
 14. Mleczarz z Komornik Piwo degustowałem ponad tydzień temu. Etykieta (a raczej banderola): 1 klasa. Bardzo mi się spodobał zarówno pomysł jak i wykonanie. Piana: Prawie niezauważalna. Aromat: Chleb, slodowość, alkohol, trochę kawa. Kolor: Ciemny braz, prawie czarne. Smak: Posmaki kawowe lecz niestety piwo kwaskowe. Nie jest kwach który odrzuca, ale jest on wyczuwalny. Uwagi/podsumowanie: Nie wiem czy cała partia tak wyglądała czy mój egzemplarz (sądząc po wcześniejszych komentarzach jest to możliwe) ale piwo jest kwaskowate co w tym przypadku mocno obniża jego wartość. Pozostało pijalne i zostało wypite bez grymaszenia, jednak delikatna infekcja chyba tu jednak zaszła. Tak czy inaczej chętnie sprawdzę kolejne "wypusty" "z Komornik". metalsrem - Z niecierpliwością wypatruję Twoich wrażeń po Psze-Kozie
 15. 4.14x14cm, wys. 21 cm, lb. zwojów 23, cena 60 zł (chłodnica posiada plamy widoczne na zdjęciu ale są to tylko przebarwienia metalu) - bierę. PW
×
×
 • Create New...