Jump to content

Arielos

Members
 • Posts

  150
 • Joined

 • Last visited

About Arielos

 • Birthday 01/28/1997

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Zielonogórzanin
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Zielona Góra

Kontakt

 • Imię
  Ariel
 • Skype
  ariel.gazdowski

Recent Profile Visitors

1198 profile views

Arielos's Achievements

 1. Arielos

  Arielos

 2. U mnie rośnie tego pełno, nawet nie jestem w stanie znaleźć wszystkich. Dużo naokoło domu usunąłem, ale nie da rady przeczesać całego lasu i łąk Więc chyba będę musiał żyć z tym. Co ciekawe, w zeszłym roku nic mi nie zapyliło.
 3. U mnie w zeszłym roku również po posadzeniu 10cm kawałka Cascade ze stożkiem wzrostu bardzo ładnie zaczął rosnąć, na innych chmielach wyniki podobne. Wszystkie się przyjęły
 4. U mnie przymrozki chmielu nie ruszyły w ogóle, mimo, że np. winogrona czy kasztana jadalnego ścięły. Większość ma po kilkanaście cm, a taka Sybilla już z 40
 5. Z półtora tygodnia temu wszystko ogłowiłem. Już zaczynają wybijać (nic dziwnego skoro ostatnio było tak ciepło), co ciekawe, najbardziej rozpędził się Cascade. Mam nadzieję, że w tym roku uzyskam go na tyle żeby zrobić jakieś pale ale na nim
 6. A więc tak: Wychodzi 12L 25,6°Blg, 107 IBU. Co do cichej to też wydaje mi się, że bez sensu, bo i tak się ulotni przez tyle czasu.
 7. Sam tak na to patrzę i uznałem, że to faktycznie za mało. Czy takie coś może być: Chinook 50 na 30' Simcoe 50 na 15' Amarillo 50 na 0' i do tego 50/50 Simcoe i Amarillo na cichą?
 8. #10 Polskie Ale 12°Blg Piwo na Sybilli z własnego ogrodu, z małym dodatkiem Perle. Sugerowałem się ilością alfa kwasów w chmielu z aktualnego zbioru.Wyszło nawet nawet, ale trochę za słodkie i za niska goryczka. Widać niepotrzebnie bałem się sypać więcej chmielu na goryczkę, no ale bałem się że wyjdzie niepijalne. Chmiel suszony w przykrytym kartonie na słońcu, nie było skarpety ani innych nieprzyjemnych zapachów. Trzymałem w pojemniku śniadaniowym w lodówce przez miesiąc.
 9. Witam Chciałem zrobić pierwsze barleywine. Skleciłem coś takiego na 12l 26°Blg: Pale ale 7kg Crystal 160EBC 0,5kg zacieranie 60min w 64°C Chinook 11,2% 50g na 30min Amarillo 8,9% 30g na 30min Amarillo 8,9% 20g na 0min Mam dwa pytania: 1. czy receptura jest w porządku? 2. czy mogę wlać to na gęstwę S-04 po dry stoucie (zgrałbym sobie rozlew z warzeniem), czy lepiej kupić na to nowe suchary albo może kupić płynne, mam 2l kolbę na starter?
 10. Ja miałem w sklepie na miejscu, ale myślę że znajdziesz w pierwszym lepszym z Google Oczywiście jeśli chodzi o części typowo elektroniczne, ale w takim raczej nie dostaniesz wentylatora albo nawet zasilacza.
 11. Zrobiłem identyczne z pół roku temu, u mnie części w sklepie elektronicznym wyszły około 20zł z obudową. Do zasilania użyłem zasilacza od routera. Sprawuje się dobrze, patent z tranzystorem jest fajny, bo potencjometr się nie grzeje. Robiłem według rysunku z załącznika, który zrozumie każdy. Użyłem potencjometru bodajże 1kOhm
 12. W takim razie żałuję, że nie wziąłem więcej Dzięki za pomoc.
 13. Witam wszystkich serdecznie Udało mi się dzisiaj kupić 6 litrów ACE za 9zł. Problem w tym, że termin ma do końca roku. Czy nadaje się ono do użytku jeszcze jakiś czas po terminie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.