Jump to content

Baldini

Members
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Baldini

 1. Mam taki i mam wątpliwości czy on ma 33l. Nie mierzyłem, ale raczej 26-28l. Też mam taki i na bank ma 28L, mierzyłem go z trzy razy. To tu jest taniej: http://sklep.tureckiegarnki.pl/garnki/167-garnek-33l-40x26cm-gastro-arian.html
 2. Skrzynki po 4zł, Warszawa - Mokotów http://olx.pl/oferta/sprzedam-skrzynki-transportery-po-piwie-CID619-ID9ngXB.html#1e54450bc8
 3. Dzięki za informacje sprawdziłem, odfermentowało do 3 Blg i jest klarowne.
 4. Piwo 12blg stoi już 13 dni na fermentacji w temperaturze 16,8 C, piana cały czas się utrzymuje na powierzchni (ok. 1 cm grubości) i jest dosyć zbita, nic już nie bulga. Miał ktoś z was taką sytuację? Zastanawiam się czy czekać aż opadnie piana, czy zlewać już na cichą po takim okresie czasu?
 5. Ja się na niego skosiłem i kupiłem. Dobrze trzyma ciekło (przy zacieraniu trzeba dłużej pomieszać, bo ma dużą bezwładność cieplną), z tego co ja wlewałem do niego wody to wyszło mi że ma on pojemność 28l ( w tej sprawie będę pisał jeszcze po producenta), jak na tą cenę to jestem zadowolony z niego, jest z grubej blachy (jak na garnek). Pierwsze warzenie było w poniedziałek, zasyp 4kg słodu (bez problemu z miejscem), myślę że 6kg powinno wejść. Minusem jest to że ma zwężające się dno i nie do końca pasuje na 2 palniki. Myślę że na sam początek jak nie zamierzasz warzyć od razu RIS-ów i nie masz wolnych 300zł na inny garnek, to ten powinien być spoko.
 6. Ktoś zainteresowany kontenerami tymi po 3zł, aby podzielić koszty dostawy? Osoby z okolic Białołęki lub Targówka. PW
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.