Jump to content

koperbenny

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About koperbenny

 • Birthday 04/29/1991

Kontakt

 • Imię
  Bernard

Piwowarstwo

 • Miasto
  Siemianowice Śląskie

Recent Profile Visitors

146 profile views
 1. koperbenny

  koperbenny

 2. Ta podstawowa różnica to że CO2 składuje się w stanie ciekłym co powoduje przy podgrzewaniu znacznie szybsze zwiększanie ciśnienia niż standardowe sprężanie izochoryczne? Dlatego więc mamy zawór bezpieczeństwa który w przypadku podgrzania takiej butli zahamuje wzrost ciśnienia na rozsądnym poziomie?
 3. W Siemianowicach na Orzeszkowej było 20 minut temu 10 Gulden Draaków i 16 Piraatów jeszcze.
 4. Napowietrzam lejąc z metra wężem, ale może mikser to dobry pomysł. Nawet już mam mieszadło magnetyczne więc może startery zacznę robić. Mam nadzieje że to lag bo jutro po 6 jadę na narty i dobrze by było jakby ruszyły...
 5. Brzeczka wygląda jak po gotowaniu: ciemna, lekko błyszcząca z takimi opalizującymi plamkami jak zaraz po chłodzeniu(przynajmniej u mnie zawsze takie są).
 6. Witam, Zadałem przed 26 h drożdże Gozdawa US West Coast do Polish ale 12,5 blg single hop Iunga i reakcji brak. Brzeczka miała 23°C. Drożdże rehydratyzowane w temp 26°C. Drożdże wyglądały dziwnie bo przylepiały się do ścianek torebki. Chłodzę wodę na hydratyzację US-05. Warto czekać jeszcze czy jak woda dojdzie do 27 to zadawać US-05?
 7. Tak dodałem po zagotowaniu. Myślę że znalazłem powód. Piwo jest jeszcze słabo nagazowane, chciałem spróbować to to +/- będzie. Surowiec do fermentacji dodawałem w postaci litra syropu ze 100 g cukru i mieszania w pojemniku przed rozlewem (wężyk stycznie i się kręciło wszystko w środku). Do spróbowania zabrałem pierwszą butelkę która butelkowałem. Dziś spróbowałem ostatnią (spróbowałem, dżentelmen nie pije przed południem) i było bardzo ok tylko bez gazu. Dalej można sobie dopowiedzieć. Teraz sprawdzanie które będą bez gazu a które granaty W każdym razie dzięki za odpowiedzi. I zdam relację j
 8. Chmieliłem w 16 litrach z litr odparowało i dodałem wody do 18l. Goryczka jest słaba na tyle że w masowo dostępnych lagerach jest zdecydowanie większa, w piwie słabo też czuć alkohol. Generalnie smakuje jak lekko słodka woda z odrobiną alkoholu.
 9. Witam, mam problem. Uwarzyłem piwo z ekstraktów +/- IPA 2 ekstrakty Gozdawa Chmielenie: 60g Magnum 60 min 20g Magnum 20 min 20g Mosaic 10 min Wyszło około 18l 14° Blg i brzeczka była bardzo gorzka po chmieleniu. Drożdże US-05 Chmieliłem na cichej przez 6 dni 30 g Citra Zabutelkowałem je jakieś 3 dni temu i dzisiaj spróbowałem. Zapach jest goryczki brak poza tym jest wodniste ale odfermentowało do 3.5 więc tak może być. Ponadto chmieliłem na kuchence ceramicznej. Do zagotowania użyłem dodatkowo grzałki 1000 W. którą wyłączyłem po doprowadzeniu do wrzenia i piwo lekko się gotowało (mi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.